Svenska Orienteringsförbundet

Ösa-Träffen, dag 2, långdistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Lindberg IFK Moras OK 01:09:04 3,55
2 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:11:06 5,81
3 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:13:17 8,23
4 Artem Panchenko IFK Moras OK 01:15:13 10,37
5 Göran Winblad Rehns BK 01:15:20 10,50
6 Jakob Enmark Gävle OK 01:17:09 12,51
7 Andreas Holmberg IFK Moras OK 01:18:25 13,92
8 Leif Bader OK Kåre 01:18:38 14,16
9 Jesper Lysell Rehns BK 01:20:14 15,93
10 Simon Hodler IFK Moras OK 01:20:23 16,10
11 Peter Hemmyr Järla Orientering 01:21:37 17,46
12 Kalle Dalin Leksands OK 01:22:03 17,94
13 Linus Rapp IFK Moras OK 01:23:17 19,31
14 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 01:23:27 19,49
15 Mikael Andersson Linköpings OK 01:26:32 22,91
16 Kristian Dahlström IFK Moras OK 01:28:03 24,59
17 Mikael Nilsson Snättringe SK 01:30:00 26,75
18 Anton Lif Rehns BK 01:30:50 27,68
19 Ola Svahn IFK Moras OK 01:32:32 29,56
20 Johan Aronsson OK Tisaren 01:33:28 30,60
21 Lasse Jansson Gävle OK 01:34:22 31,59
22 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:35:20 32,66
23 Olle Carlsson Söders-Tyresö 01:36:54 34,40
24 Martin Jansson OK Rodhen 01:38:07 35,75
25 Erik Boman Gävle OK 01:38:28 36,14
26 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 01:38:58 36,69
27 Olov Ericson Rehns BK 01:39:44 37,54
28 David Mellin Sundbybergs IK 01:39:47 37,60
29 Simon Andersson Forsa OK 01:39:51 37,67
30 Tomas Lilja Söders-Tyresö 01:41:04 39,02
31 Alexander Hansen Söders-Tyresö 01:42:56 41,09
32 Niklas Wrane Söders-Tyresö 01:43:12 41,38
33 Mathias Wilhelmsson Stora Tuna OK 01:43:21 41,55
34 Jonas Eriksson Rånäs OK 01:46:07 44,62
35 Johan Höök IK Jarl Rättvik 01:47:15 45,87
36 Robert Pettersson IF Thor 01:54:25 53,82
37 Thomas E Eriksson Kexholms SK 01:58:19 58,14
38 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 01:59:09 59,06
39 Per Edström Härnösands OK 02:06:03 66,71
40 Johan Celander Köping-Kolsva OK 02:10:56 72,12
41 Jonatan Lysell Rehns BK 02:18:39 80,67
42 Thomas Pettersson IF Thor 02:27:42 90,70
43 Anders Lindgren Långhundra IF 02:40:04 104,41
Jakob Jansson Järla Orientering
Simon Mellin Sundbybergs IK
Anders Johansson Rehns BK
Mårten Lundquist Sundbybergs IK
Mattias Mårts Stora Tuna OK

Annonser