Svenska Orienteringsförbundet

Hallandspremiären, medeldistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karl Walheim Ärla IF 00:26:20 2,77
2 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:26:40 3,74
3 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:26:56 4,51
4 Oskar Daniels Attunda OK 00:27:26 5,96
5 Anders Carlsson IFK Lidingö SOK 00:27:54 7,32
6 Johan Modig OK Pan-Kristianstad 00:28:01 7,66
7 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:28:52 10,13
10 Oscar Björck Järla Orientering 00:29:48 12,84
11 Simon Hedlund Ärla IF 00:29:52 13,03
12 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 00:30:25 14,63
12 Johan Aronsson OK Tisaren 00:30:25 14,63
14 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:30:53 15,98
15 Fredrik Nilsson Helsingborgs SOK 00:30:57 16,17
16 Oscar Vångell Ärla IF 00:31:03 16,46
17 Mattias Carlsson IK Trenne Ullared 00:31:34 17,96
18 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:31:40 18,25
19 Erik Gustafsson NTNUI 00:32:10 19,71
20 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 00:32:21 20,24
21 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:32:32 20,77
22 Rasmus Leo OK Orion 00:32:36 20,96
23 Karl Levin Sävedalens AIK 00:32:37 21,01
24 Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 00:32:54 21,83
24 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:32:54 21,83
26 David Arborelius Helsingborgs SOK 00:32:57 21,98
27 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:33:31 23,62
28 Erik Memmi Halmstad OK 00:33:57 24,88
29 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK 00:34:06 25,32
31 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 00:34:24 26,19
32 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 00:34:50 27,45
33 Marcus Josefsson OK Vivill 00:34:56 27,74
34 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:35:04 28,12
35 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 00:35:37 29,72
36 Albin Pettersson OK Tisaren 00:35:40 29,87
37 Håkan Andersson Halmstad OK 00:36:02 30,93
38 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 00:36:30 32,29
39 Andreas Bjärkmar Halmstad OK 00:36:39 32,72
40 Mats Halvarsson Fjärås AIK 00:36:45 33,01
41 Lukas Gustavsson Linköpings OK 00:36:53 33,40
42 Johan Schagerlind OK Bävern 00:37:13 34,37
43 Filip Holm Halmstad OK 00:37:30 35,19
44 Albin Evertsson OK Klyftamo 00:37:40 35,67
45 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:37:42 35,77
46 Christoffer Andersén IK Gandvik 00:40:06 42,74
47 Fredrik Andersson IF Rigor 00:40:17 43,27
48 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 00:40:22 43,51
49 Måns Bränneby OK Kolmården 00:40:45 44,62
50 Sven-Åke Bengtsson Falkenbergs OK 00:40:49 44,82
51 Erik Råberg OK Tyr 00:40:54 45,06
52 Simon Börjeson Ryda SK 00:41:02 45,45
52 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 00:41:02 45,45
54 Erik Skaar Ryda SK 00:41:04 45,54
55 Mathias Hallmén Attunda OK 00:41:20 46,32
56 Mattias Karlsson OK Alehof 00:41:31 46,85
57 Oskar Cervin Helsingborgs SOK 00:41:45 47,53
58 Erik Helander OK Roxen 00:42:07 48,59
59 Markus Nilsson OK Nackhe 00:43:24 52,32
60 Johan Davidsson Simlångsdalens IF 00:45:15 57,69
61 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:45:35 58,65
62 Marcus Ullman OK Alehof 00:45:56 59,67
63 Benjamin Grahn Kvillebyns SK 00:51:03 74,52
64 Tobias Persson OK Kompassen 00:51:04 74,57
65 Fredrik Olsson Eslövs FK 00:53:06 80,47
66 Oskar Nilsson OK Stigen 00:58:28 96,05
67 Simon Svärd Oskarströms OK 01:02:05 106,55
68 Leo Karlsson Forberg OK Vilse 87 01:30:43 189,67
Simon Thrane Hansen OK Pan-Kristianstad
Olof Sandgren OK Orion

Annonser