Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - D65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ingrid Rex Wallström OK Landehof 00:43:05 18,73
3 Britt Forsell Pirozzi Lunds OK 00:46:18 24,45
4 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:46:37 25,02
5 Karin Persson OK Tyringe 00:47:20 26,29
6 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 00:48:26 28,25
7 Barbro Edström Kovlands IF 00:51:44 34,13
8 Christina Flordal Ljusdals OK 00:52:33 35,58
9 Ing-Marie Bergman Visborgs OK 00:55:29 40,80
10 Barbro Carlsson Alfta-Ösa OK 00:55:58 41,66
11 Barbro Martinsson OK Tyringe 00:57:13 43,89
13 Gudrun Wester Stångenäs AIS 00:58:04 45,40
14 Eva Lindgren Linköpings OK 00:58:09 45,55
15 Eva-Britt Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:59:03 47,15
16 Dagny Tirén OK Ravinen 00:59:21 47,68
17 Göta Severinsson Hylte OK 00:59:23 47,74
18 Karin Bengtsson OK Kompassen 00:59:31 47,98
19 Pirkko Stenerhag Västerbergslagens OL 01:01:10 50,92
20 Ellbritt Svensson FK Finn 01:01:13 51,01
21 Ann-Christine Ek Nyköpings OK 01:02:42 53,65
22 Ingegerd Olsson OK Alehof 01:03:02 54,24
23 Linnea Claesson Rydboholms SK 01:03:03 54,27
25 Lillemor Rystedt Stora Tuna OK 01:03:16 54,66
26 Ingalill Svensson Sävedalens AIK 01:03:22 54,84
27 Karin Grånäs Rasbo IK 01:04:10 56,26
28 Monica Berggren Bodafors OK 01:04:20 56,56
29 Margareta Noborn Sundsvalls OK 01:04:47 57,36
30 Gun Svensson Rehns BK 01:05:11 58,07
31 Kristina Johansson Mullsjö SOK 01:06:01 59,55
32 Ingela Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 01:06:13 59,91
34 Britt-Marie Björklund Västerviks OK 01:09:26 65,64
35 Anita Holmqvist IK Hakarpspojkarna 01:09:36 65,93
36 Elisabeth Rosén Göteborg-Majorna OK 01:09:47 66,26
37 Meit Kruskopf Korsnäs IF OK 01:09:49 66,32
38 Anita Ljungberg Umeå OK 01:09:53 66,44
39 Kristin Pettersson Stora Tuna OK 01:10:24 67,36
40 Barbro Bengtsson Oskarströms OK 01:10:32 67,59
40 Bodil Ruther OK Älme 01:10:32 67,59
42 Lena Sandahl Gamleby OK 01:12:52 71,75
43 Solbritt Gustafsson OK Virdarna 01:13:25 72,73
44 Barbro Andersson OK Skogshjortarna 01:14:03 73,85
45 Birgitta Wallin Trosabygdens OK 01:14:38 74,89
46 Ann-Marie Larsson Visborgs OK 01:16:56 78,99
47 Gunnel Fransson Visborgs OK 01:17:07 79,31
48 Ann-Marie Johansson Strängnäs-Malmby OL 01:18:56 82,55
49 Eva Adolfsson IK Ymer 01:20:47 85,84
50 Britt-Marie Karlsson OK Djerf 01:20:53 86,02
52 Birgitta Norlin Rimbo SOK 01:24:35 92,61
53 Inger Pettersson Björkfors GOIF 01:25:53 94,92
54 Inger Borg Ockelbo OK 01:26:25 95,87
55 Kristina Fransson OK Virdarna 01:27:38 98,04
56 Margareta Jönsson Åkers IF 01:29:04 100,59
58 Britt-Marie Persson FK Finn 01:33:37 108,69
59 Inga Gustavsson IK Uven 01:34:06 109,55
60 Inga Ljungquist Lunds OK 01:38:59 118,24
61 Ingrid Cullbrand IK Stern 01:39:24 118,98
62 Gun Thorsson Ryda SK 01:42:01 123,64
63 Inger Almgren Gamleby OK 01:49:55 137,71
65 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 02:30:35 210,10

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr