Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kjell Erlandsson OK Lindéna 00:35:54 29,78
2 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:36:02 30,16
3 Bo Turesson OK Bävern 00:37:54 35,51
4 Paul Norén OK Södertörn 00:38:01 35,84
5 Nils-Erik Eriksson Sala OK 00:38:49 38,13
6 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:39:32 40,18
8 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:40:14 42,19
9 Håkan Söderkvist Arboga OK 00:41:03 44,53
10 Hans Sjögren Alvesta SOK 00:41:13 45,00
11 Oskar Johansson Stångenäs AIS 00:41:29 45,77
12 Stig Johansson Helsingborgs SOK 00:41:39 46,24
13 Bengt Simonsson Älvdalens IF OK 00:42:39 49,11
14 Lars-Göran Axmalm Sävedalens AIK 00:42:40 49,16
15 Lennart Gustavsson IK Uven 00:42:43 49,30
16 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:43:25 51,30
17 Staffan Broberg IF Marin Väst 00:43:28 51,45
18 Lars-Ivar Svensson Rehns BK 00:43:33 51,68
19 Jan Bojling Solna OK 00:43:44 52,21
20 Sven-Erik Johansson OK Skogsstjärnan 00:44:06 53,26
21 Bengt-Rune Wallström IK Uven 00:44:25 54,17
22 Ulf Persson Anderstorps OK 00:44:35 54,64
23 Karl-Olov Borg Ockelbo OK 00:44:46 55,17
25 Lars T Lorén OK Frisene 00:45:22 56,88
26 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:45:55 58,46
27 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 00:46:02 58,79
28 Leif Alfredsson Växjö AIS 00:46:18 59,56
30 Roy Owesson Helsingborgs SOK 00:46:34 60,32
31 Kurt Johansson OK Gisle 00:46:45 60,85
32 Christer Nälemark OK Djerf 00:46:51 61,13
33 Jon Flordal Ljusdals OK 00:46:52 61,18
34 Larseric Larsson Degerfors OK 00:47:19 62,47
35 John Östlund Sundbybergs IK 00:47:21 62,56
36 Sven-Erik Carlsson Alfta-Ösa OK 00:47:47 63,80
37 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:48:10 64,90
38 Göran Svärd OK Klemmingen 00:48:22 65,47
39 Björn Andersson Gotlands Bro OK 00:48:41 66,38
40 Gunnar Hedberg Östersunds OK 00:48:50 66,81
42 Anders Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:48:51 66,86
45 Kurt Johansson Svenljunga OK 00:49:09 67,72
46 Ronny Ragnarsson Markbygdens OK 00:49:19 68,19
47 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:49:24 68,43
48 Roland Gustavsson Alvesta SOK 00:49:35 68,96
49 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:49:59 70,10
49 Lennart Gardelius IF Hansa-Hoburg 00:49:59 70,10
51 Claes Lindegårdh Tolered-Utby Ol-klubb 00:50:14 70,82
52 Christer Jansson Hagaby GOIF 00:50:25 71,34
53 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:50:49 72,49
54 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 00:50:53 72,68
55 Mats Klingvall Umeå OK 00:51:02 73,11
56 Per Granevik Jönköpings OK 00:51:11 73,54
57 Hans Jonhed KFUM Örebro OK 00:51:18 73,87
58 Sven-Olof Asp Leksands OK 00:51:28 74,35
59 Hans Grudd Stora Tuna OK 00:51:44 75,11
60 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 00:51:50 75,40
62 Bo Klamfelt Tibro OK 00:52:03 76,02
63 Peter Hagström GOIF Tjalve 00:52:04 76,07
64 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:52:07 76,21
66 Jan Svensson GOIF Tjalve 00:52:36 77,59
67 Bendy Wallin Trosabygdens OK 00:52:47 78,12
69 Göran Forsberg Hagaby GOIF 00:53:03 78,88
70 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 00:53:07 79,07
71 Arne Johansson OK Älme 00:53:24 79,88
72 Willy Ljungdell Täby OK 00:53:34 80,36
73 Hans Eriksson Rånäs OK 00:53:44 80,84
74 Kaare Hansson Malmö OK 00:53:51 81,17
75 Åke Höglund Timrå SOK 00:53:57 81,46
76 Lennart Martinsson OK Tyringe 00:54:03 81,74
77 Anders Calles Kvarnsvedens GOIF OK 00:54:06 81,89
78 Tor-Eve Bengtsson Helsingborgs SOK 00:54:08 81,98
79 Göran Johansson Järfälla OK 00:54:34 83,22
81 Leif Cliffordson Sävedalens AIK 00:54:39 83,46
82 Östen Boman Söderhamns OK 00:54:46 83,80
83 Roland Salomonsson Härnösands OK 00:54:54 84,18
84 Bengt Ale Lundberg Ärla IF 00:54:55 84,23
85 Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 00:55:21 85,47
86 Jan Påhlstorp Emmaboda Verda OK 00:55:26 85,70
87 Inge Sundström Nyköpings OK 00:55:30 85,90
88 Bengtåke Andersson OK Amne 00:55:31 85,94
89 Göran Glanshed IFK Enskede 00:55:45 86,61
89 Lennart Vessberg Avesta OK 00:55:45 86,61
91 Göran Larsson OK Kompassen 00:56:00 87,33
91 Ingmar Olsson Herrljunga SK Skid o OL 00:56:00 87,33
93 Christer Svensson Tibro OK 00:56:16 88,09
94 Karl-Bertil Kjellsson Rävetofta OK 00:56:22 88,38
95 Klas Langels Skarpnäcks OL 00:56:36 89,04
96 Christer Galle Bromma-Vällingby SOK 00:56:47 89,57
97 Åke Sjöberg IF Hallby SOK 00:57:05 90,43
98 Roland Persson OK Älme 00:57:12 90,76
99 Bo Sundberg IFK Hedemora OK 00:58:06 93,34
100 Jan Wingstedt Bodafors OK 00:58:16 93,82
101 Sven-Erik Kempe Oslättforspojkarnas IK 00:58:20 94,01
102 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:58:24 94,20
103 Göran Abel Härnösands OK 00:58:26 94,29
104 Ingvar Johnsson Värend GN OL 00:58:35 94,72
108 Hans-Erik Eriksson Gävle OK 00:59:33 97,49
109 Håkan Beijar Degerfors OK 00:59:36 97,63
110 Gösta Claesson Rydboholms SK 00:59:59 98,73
111 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 01:00:30 100,21
112 Allan Wikström Stångenäs AIS 01:00:33 100,35
113 Claes-Göran Green Malmö OK 01:00:39 100,64
114 Björn Olofsson Sidensjö IK 01:00:47 101,02
115 Alf Börjars Kils OK 01:00:57 101,50
116 Måns Öhman Visborgs OK 01:01:06 101,93
117 Göran Litzell OK Kullingshof 01:01:19 102,55
118 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 01:01:35 103,31
119 Ove Pettersson Arboga OK 01:01:43 103,69
120 Håkan Forsgren Gävle OK 01:01:51 104,07
121 Göran Karlsson Lessebo OK 01:02:07 104,84
122 Per Jacobsson Arboga OK 01:02:19 105,41
123 Olle Arman Nyköpings OK 01:02:21 105,51
124 Lars Mathiasson IK Stern 01:02:26 105,74
125 Folke Ringberg Lessebo OK 01:02:28 105,84
126 Dag Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK 01:02:53 107,03
129 Göran Almgren Gamleby OK 01:05:08 113,47
130 Göran Oldaeus Jönköpings OK 01:05:34 114,72
131 Kjell Lindholm Sol Tranås 01:05:35 114,76
132 Jan Persson Ystads OK 01:05:43 115,14
133 Björn Ahrling Svaide Roma SOK 01:06:02 116,05
135 Göran Eklund Trosabygdens OK 01:06:19 116,86
136 Bror Palgrim Vänersborgs SK 01:07:06 119,10
138 Ulf Ahlqvist IF Hansa-Hoburg 01:08:08 122,06
139 Jan Larsson Sävedalens AIK 01:08:30 123,11
140 Kenneth Karlsson Gällstadbygdens SOK 01:09:08 124,93
141 Per Hedman Östersunds OK 01:09:19 125,45
142 Lennart Nilsson Ystads OK 01:09:26 125,78
143 Anders Montelius Boxholm-Mjölby OL 01:09:37 126,31
144 Kent Svensson OK Skogsfalken 01:11:09 130,70
146 Kent Ekdahl Emmaboda Verda OK 01:11:23 131,37
147 Göran Frisk Attunda OK 01:12:23 134,23
148 Ulf Nordgren OK Landehof 01:12:56 135,81
149 Jan Nilsson FK Snapphanarna 01:13:19 136,90
151 Lars Johnsson OK Måsen 01:14:32 140,39
152 Jan Martner Tolered-Utby Ol-klubb 01:15:00 141,72
153 Hans Risberg Skattkärrs IF 01:16:43 146,64
154 Arne Bigsten FK Herkules 01:16:55 147,21
155 Ove Johansson Strängnäs-Malmby OL 01:18:42 152,31
156 Roland Nilsson OK Lindéna 01:19:15 153,89
157 Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan 01:19:57 155,89
158 Uno Adolfsson IBM-Klubben 01:20:05 156,27
159 Sigvard Eriksson OK Gränsen 01:20:44 158,14
160 Jan-Erik Nilsson Ystads OK 01:21:00 158,90
161 Rolf Jönsson Katrineholms OK 01:21:15 159,61
161 Hardy Paulsson Umeå OK 01:21:15 159,61
163 Christer Svärd Bergnäsets AIK 01:21:19 159,81
164 Ragnar Widenbring Sala OK 01:22:33 163,34
165 Rolf Hultman Vaggeryds SOK 01:24:30 168,92
166 Billy Jakobsson Åkers IF 01:32:26 191,63
167 Jan Larsson Främmestads IK 01:32:55 193,01
168 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 01:34:28 197,45
169 Sten Helmertz Frölunda OL 01:54:03 253,52
Lars Karlsson Gamleby OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF