Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med Finspångsorienteringen - M21 Elite 1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 01:23:03 -1,60
2 Anders Holmberg Järla Orientering 01:26:09 1,09
3 Albin Ridefelt OK Linné 01:27:30 2,27
4 Rassmus Andersson OK Linné 01:28:58 3,54
5 Olle Kalered OK Denseln 01:32:41 6,76
6 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:33:14 7,24
7 Marcus Millegård Halden SK 01:33:20 7,33
8 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 01:34:40 8,49
10 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 01:34:58 8,75
11 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 01:35:04 8,83
12 Erik Pettersson OK Denseln 01:35:14 8,98
13 Fredrik Edén OK Kåre 01:35:51 9,51
14 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 01:35:59 9,63
15 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:36:21 9,95
16 Jesper Lysell Rehns BK 01:36:32 10,11
17 Kalvis Mihailovs IK Hakarpspojkarna 01:36:34 10,13
19 Måns Sandgren OK Orion 01:37:00 10,51
20 Josef Nordlund OK Linné 01:37:14 10,71
21 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 01:37:24 10,86
22 Daniel Attås OK Tisaren 01:37:26 10,89
23 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 01:37:32 10,97
24 Mattias Millinger Järla Orientering 01:37:47 11,19
25 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:37:51 11,25
26 Johan Aronsson OK Tisaren 01:38:17 11,62
27 Robbin Kantarp Ärla IF 01:38:42 11,99
28 Erik Andersson Järla Orientering 01:38:48 12,07
29 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 01:38:52 12,13
29 Jakob Enmark Gävle OK 01:38:52 12,13
31 Kalle Bergman OK Ravinen 01:39:23 12,58
32 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 01:39:39 12,81
33 Niclas Jonasson IFK Göteborg 01:39:52 13,00
34 Kaspar Hägler Järla Orientering 01:39:58 13,09
35 David Bejbom Järla Orientering 01:40:07 13,22
36 Ruslan Glebov OK Ravinen 01:40:10 13,26
37 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:40:27 13,50
38 Michal Krajcik OK Orion 01:40:29 13,53
39 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 01:40:48 13,81
40 Roman Ryapolov IFK Moras OK 01:40:49 13,82
41 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:40:53 13,88
42 Mathias Hallmén Attunda OK 01:41:54 14,76
43 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:42:46 15,52
44 Lukas Diener Tullinge SK 01:42:50 15,57
45 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 01:42:54 15,63
46 Olivier Blanc-Tranchant OK Denseln 01:42:57 15,67
47 Patrik Karlsson Växjö OK 01:43:31 16,17
48 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 01:44:13 16,77
49 Jo Indgaard IFK Lidingö SOK 01:44:20 16,87
50 Erik Classon OK Orinto 01:44:43 17,21
51 Daniel Hájek Täby OK 01:45:19 17,73
52 Jakob Andersson Bredaryds SOK 01:46:08 18,44
53 Klaus Schgaguler IFK Lidingö SOK 01:46:45 18,97
54 Viktor Larsson Hagaby GOIF 01:46:51 19,06
55 Martin Vister Järla Orientering 01:48:06 20,14
56 Theo Fleurent OK Denseln 01:48:49 20,77
57 Sven Aschwanden Stora Tuna OK 01:50:49 22,50
58 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 01:50:50 22,52
60 Kristian Algers OK Hällen 01:52:16 23,76
61 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:55:50 26,86
62 Ross Smith OK Linné 01:56:47 27,68
63 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:57:51 28,61
64 Thomas Van der Kleij OK Skogshjortarna 02:02:11 32,37
65 Benjamin Anciaux OK Skogshjortarna 02:04:11 34,10
66 Matija Razum OK Linné 02:18:04 46,15
Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna
David Lingfors OK Linné
Mårten Boström IFK Lidingö SOK
Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK
Oleksandr Kratov OK Orion
Alain Denzler Järla Orientering

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr