Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med Finspångsorienteringen - M21 Elite 1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 01:23:03 -1,60
2 Anders Holmberg Järla Orientering 01:26:09 1,09
3 Albin Ridefelt OK Linné 01:27:30 2,27
4 Rassmus Andersson OK Linné 01:28:58 3,54
5 Olle Kalered OK Denseln 01:32:41 6,76
6 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:33:14 7,24
7 Marcus Millegård Halden SK 01:33:20 7,33
8 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 01:34:40 8,49
10 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 01:34:58 8,75
11 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 01:35:04 8,83
12 Erik Pettersson OK Denseln 01:35:14 8,98
13 Fredrik Edén OK Kåre 01:35:51 9,51
14 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 01:35:59 9,63
15 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:36:21 9,95
16 Jesper Lysell Rehns BK 01:36:32 10,11
17 Kalvis Mihailovs IK Hakarpspojkarna 01:36:34 10,13
19 Måns Sandgren OK Orion 01:37:00 10,51
20 Josef Nordlund OK Linné 01:37:14 10,71
21 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 01:37:24 10,86
22 Daniel Attås OK Tisaren 01:37:26 10,89
23 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 01:37:32 10,97
24 Mattias Millinger Järla Orientering 01:37:47 11,19
25 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:37:51 11,25
26 Johan Aronsson OK Tisaren 01:38:17 11,62
27 Robbin Kantarp Ärla IF 01:38:42 11,99
28 Erik Andersson Järla Orientering 01:38:48 12,07
29 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 01:38:52 12,13
29 Jakob Enmark Gävle OK 01:38:52 12,13
31 Kalle Bergman OK Ravinen 01:39:23 12,58
32 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 01:39:39 12,81
33 Niclas Jonasson IFK Göteborg 01:39:52 13,00
34 Kaspar Hägler Järla Orientering 01:39:58 13,09
35 David Bejbom Järla Orientering 01:40:07 13,22
36 Ruslan Glebov OK Ravinen 01:40:10 13,26
37 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:40:27 13,50
38 Michal Krajcik OK Orion 01:40:29 13,53
39 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 01:40:48 13,81
40 Roman Ryapolov IFK Moras OK 01:40:49 13,82
41 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:40:53 13,88
42 Mathias Hallmén Attunda OK 01:41:54 14,76
43 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:42:46 15,52
44 Lukas Diener Tullinge SK 01:42:50 15,57
45 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 01:42:54 15,63
46 Olivier Blanc-Tranchant OK Denseln 01:42:57 15,67
47 Patrik Karlsson Växjö OK 01:43:31 16,17
48 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 01:44:13 16,77
49 Jo Indgaard IFK Lidingö SOK 01:44:20 16,87
50 Erik Classon OK Orinto 01:44:43 17,21
51 Daniel Hájek Täby OK 01:45:19 17,73
52 Jakob Andersson Bredaryds SOK 01:46:08 18,44
53 Klaus Schgaguler IFK Lidingö SOK 01:46:45 18,97
54 Viktor Larsson Hagaby GOIF 01:46:51 19,06
55 Martin Vister Järla Orientering 01:48:06 20,14
56 Theo Fleurent OK Denseln 01:48:49 20,77
57 Sven Aschwanden Stora Tuna OK 01:50:49 22,50
58 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 01:50:50 22,52
60 Kristian Algers OK Hällen 01:52:16 23,76
61 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:55:50 26,86
62 Ross Smith OK Linné 01:56:47 27,68
63 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:57:51 28,61
64 Thomas Van der Kleij OK Skogshjortarna 02:02:11 32,37
65 Benjamin Anciaux OK Skogshjortarna 02:04:11 34,10
66 Matija Razum OK Linné 02:18:04 46,15
Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna
David Lingfors OK Linné
Mårten Boström IFK Lidingö SOK
Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK
Oleksandr Kratov OK Orion
Alain Denzler Järla Orientering

Annonser