Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med Vallåsen-lången - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:48:56 12,57
2 Björn Öberg Ryda SK 00:49:03 12,77
3 Joachim Friberg Istrums SK 00:51:38 17,31
4 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 00:52:52 19,48
5 Peter Aronsson FK Friskus-Varberg 00:52:55 19,57
6 Tomas Westlund OK Pan-Kristianstad 00:53:05 19,87
7 Anders Lillieström OK Roxen 00:53:15 20,16
8 Mårten Wikström Halmstad OK 00:53:50 21,18
9 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:54:37 22,56
10 Lars Carlsson OK Orion 00:54:40 22,65
11 Magnus Larsson FK Göingarna 00:54:52 23,00
12 Staffan Ahltin Malmö OK 00:55:08 23,47
13 Johan Risberg Tormestorps IF 00:55:53 24,79
14 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:56:12 25,35
15 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:56:53 26,55
16 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:57:21 27,37
17 Tommy Johansson Stångenäs AIS 00:57:31 27,66
18 Magnus Larsen FK Boken 00:57:46 28,10
19 Thomas Låstbom Härlövs IF 00:58:56 30,15
20 Niklas Edvardsson Hästveda OK 00:59:05 30,42
21 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:59:50 31,74
22 Per Källvik Åmåls OK 00:59:59 32,00
23 Peter Depta OK Pan-Kristianstad 01:00:06 32,21
24 Peter Agerhäll OK Tisaren 01:00:16 32,50
25 Björn Nilsson Härlövs IF 01:00:43 33,29
26 Per-Olof Andersson OK Tyringe 01:02:10 35,84
27 Fredrik Ask Markbygdens OK 01:03:45 38,62
28 Björn Axelsson Tullinge SK 01:04:33 40,03
29 Thomas Najvik FK Göingarna 01:04:37 40,15
30 Anders Pettersson OK Dacke 01:04:38 40,18
31 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 01:04:55 40,68
32 Håkan Eriksson Hästveda OK 01:05:28 41,64
33 Claus Johansson Jönköpings OK 01:06:09 42,85
34 Magnus Trofast Bredaryds SOK 01:06:44 43,87
35 Torbjörn Nilsson Stora Tuna OK 01:07:25 45,07
36 Per Johansson OK Reftele 01:07:26 45,10
37 Anders Lamm Frölunda OL 01:07:49 45,78
38 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 01:09:15 48,30
39 Dan Johansson FK Boken 01:10:34 50,61
40 Jonas Johansson OK Nackhe 01:12:46 54,48
41 Tomas Svennberg Degerfors OK 01:13:19 55,45
42 Johan Bökman Helsingborgs SOK 01:13:49 56,33
43 Olof Barr Skåneslättens OL 01:15:37 59,49
44 Christer Lindell Linköpings OK 01:17:17 62,43
45 Lars Jacobsson Degerfors OK 01:18:28 64,51
46 Johan Jensen Skåneslättens OL 01:21:21 69,58
47 Niklas Welander Örkelljunga FK 01:26:09 78,02
48 Anders Sjöberg OK Reftele 01:27:38 80,63
49 Bo Westerberg Trollhättans SOK 01:29:42 84,26
Olle Lindman Finspångs SOK
Stefan Agmarken Halmstad OK
Magnus Johansson OK Löftan
Ola Jönsson OK Vilse 87

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr