Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med Vallåsen-lången - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Stefan Thellsén OK Roxen 00:44:57 14,94
2 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 00:46:34 18,12
3 Stefan Pålsson Skåneslättens OL 00:47:27 19,85
4 Torsten Backteman Lerums SOK 00:48:42 22,31
5 Ulf Jungstrand OK Skogsfalken 00:49:53 24,64
6 Stefan Olofsson OK Gisle 00:50:41 26,21
7 Mats Kristiansson Trollhättans SOK 00:51:12 27,23
8 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:52:20 29,46
9 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:54:31 33,76
10 Per Sundström Västerås SOK 00:54:39 34,02
11 Lars Söderlund Tormestorps IF 00:54:56 34,58
12 Bengt-Åke Berndtsson Skåneslättens OL 00:56:18 37,26
13 Tom Hollowell OK Tyr 00:56:31 37,69
14 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 00:56:58 38,58
15 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:58:11 40,97
16 Johnny Nimvik Lunds OK 00:58:24 41,40
17 Ulf Linderfalk Skåneslättens OL 00:58:28 41,53
18 Per Sundqvist OK Tranan 00:58:33 41,69
19 Bengt Olsson Eslövs FK 00:58:42 41,99
20 Thomas Henmyr OK Vilse 87 00:59:18 43,17
20 Thomas Johansson Örkelljunga FK 00:59:18 43,17
20 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:59:18 43,17
23 Per Gerdle Halmstad OK 01:01:56 48,35
24 Anders Nilsson Täby OK 01:02:18 49,07
25 Göran Stuhlhofer OK Landehof 01:03:05 50,61
26 Robert Hallberg IK Uven 01:03:20 51,10
27 Anders Skog Tullinge SK 01:03:32 51,49
28 Jörgen Hector Snättringe SK 01:04:43 53,82
29 Göran Svensson Falkenbergs OK 01:04:46 53,92
30 Sverker Eriksson OK Gynge 01:04:50 54,05
31 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 01:05:20 55,04
32 Andreas Oxenstierna Skåneslättens OL 01:06:24 57,13
33 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 01:06:44 57,79
34 Tomas Nilsson Hässleholms OK 01:07:44 59,76
35 Yngve Kihlberg Halmstad OK 01:10:18 64,81
36 Lars Hallabro Hässleholms OK 01:10:31 65,23
37 Jan Lenning Skåneslättens OL 01:12:23 68,90
39 Jörgen Sköld Linköpings OK 01:14:53 73,82
40 Thommy Bergman Stigmännen Karlshamns OK 01:15:07 74,28
41 Kjell Svensson OK Älme 01:21:18 86,45
42 Krister Rosendahl OK Renen 01:24:22 92,48
43 Håkan Jönsson OK Kontinent 01:29:28 102,51
44 Lennart Stensson Helsingborgs SOK 01:43:53 130,87
Ulf Johansson OK Dacke
Magnus Backlund Säterbygdens OK
Jan-Olof Svensson Halmstad OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF