Svenska Orienteringsförbundet

Silva League, sprintdistans - D18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Johansson OK Orion 00:14:17 5,98
2 Elin Pettersson IFK Göteborg 00:14:21 6,28
3 Andrea Svensson OK Tisaren 00:14:56 8,91
4 Moa Pettersson OK Dacke 00:15:10 9,96
4 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:15:10 9,96
6 Johanna Öberg Ryda SK 00:15:11 10,03
7 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 00:15:34 11,76
8 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:15:37 11,98
9 Elin Carlsson Tormestorps IF 00:15:38 12,06
10 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:15:40 12,21
11 Hanna Gustavsson OK Tyr 00:15:46 12,66
12 Ellen Sarenmark Leksands OK 00:15:48 12,81
13 Louise Lundgren Växjö OK 00:15:51 13,03
13 Hanna Åberg OK Landehof 00:15:51 13,03
15 Erica Edman Korsnäs IF OK 00:15:52 13,11
16 Hanna Lindström OK Tranan 00:16:00 13,71
16 Klara Yngvesson Umeå OK 00:16:00 13,71
18 Tove Rönnbäck Visborgs OK 00:16:01 13,79
19 Elin Johansson Finspångs SOK 00:16:02 13,86
20 Line Cederberg Vänersborgs SK 00:16:05 14,09
21 Pim Hedberg OK Skogsfalken 00:16:07 14,24
22 Nelly Carlsson Tormestorps IF 00:16:09 14,39
23 Isabel Salén OK Renen 00:16:10 14,46
24 Elvira Björklund Trollhättans SOK 00:16:11 14,54
25 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 00:16:12 14,61
26 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 00:16:14 14,76
27 Emma Sundvall Järla Orientering 00:16:20 15,21
28 Melina Toven Stora Tuna OK 00:16:28 15,81
29 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 00:16:30 15,96
29 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 00:16:30 15,96
31 Amanda Berggren Tullinge SK 00:16:38 16,56
32 Josefine Höög Hagaby GOIF 00:16:41 16,79
33 Sara Kindlund OK Tranan 00:16:43 16,94
34 Fanny Asketun OK Roxen 00:16:46 17,16
35 Signe Leffler-Rosendahl OK Renen 00:16:58 18,06
36 Vanessa Fricker Stora Tuna OK 00:17:02 18,36
37 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 00:17:13 19,19
38 Emma Hagrot Täby OK 00:17:18 19,57
39 Ebba Pegestam OK Ravinen 00:17:23 19,94
40 Magdalena Van de Voorde Tullinge SK 00:17:27 20,24
41 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 00:17:32 20,62
42 Sofia Westin Vittjärvs IK 00:17:43 21,44
43 Märta Ransjö Zander OK Tyr 00:17:50 21,97
44 Elsa Andersson Domnarvets GOIF 00:18:04 23,02
45 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 00:18:05 23,09
46 Elin Lundgren Vittjärvs IK 00:18:10 23,47
47 Frida Junegard Tullinge SK 00:18:19 24,14
48 Alice Törnlund OK Södertörn 00:18:33 25,20
49 Kristin Boman Gävle OK 00:18:34 25,27
50 Freja Vredin IFK Umeå 00:18:37 25,50
51 Elsa Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:18:48 26,32
52 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 00:19:02 27,37
53 Carolina Nealis Länna IF 00:19:07 27,75
54 Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 00:19:10 27,97
56 Josefine Andersson Vittjärvs IK 00:19:26 29,17
57 Sandra Näslund Västerås SOK 00:19:35 29,85
58 Lara Molloy Umeå OK 00:20:09 32,40
59 Elin Bergström OK Vargen 00:20:21 33,30
60 Karin Håll HJS-Vansbro OK 00:20:28 33,83
61 Elin Nordlund Piteå IF 00:20:57 36,01
62 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 00:22:00 40,73
63 Johanna Palm-Nilsson Rehns BK 00:22:28 42,84
64 Linnea Nordberg Bergnäsets AIK 00:24:25 51,62
65 Moa Gustafsson Uddevalla OK 00:27:55 67,38
Ebba Ekman OK Tyr
Jenny Wegebro Umeå OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr