Svenska Orienteringsförbundet

Silva League, medeldistans - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:34:19 -3,20
2 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:37:18 2,90
3 Jakob Enmark Gävle OK 00:38:57 6,27
4 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:39:56 8,29
5 Niklas Aldén OK Linné 00:40:02 8,49
6 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 00:40:21 9,14
7 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:37 9,68
8 Göran Winblad Rehns BK 00:40:50 10,13
9 Mathias Hallmén Attunda OK 00:40:59 10,43
10 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:41:13 10,91
11 Isak Bergman OK Skogsfalken 00:41:18 11,08
12 Jakob Andersson Bredaryds SOK 00:41:22 11,22
13 Daniel Attås OK Tisaren 00:41:55 12,34
14 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:41:56 12,38
15 Jerker Lysell Rehns BK 00:42:01 12,55
16 Martin Regborn Hagaby GOIF 00:42:05 12,68
17 Rassmus Andersson OK Linné 00:42:13 12,96
18 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:42:16 13,06
19 Yannick Michiels OK Ravinen 00:42:38 13,81
20 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:42:55 14,39
21 Lukas Peterson IFK Umeå 00:43:18 15,17
22 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:43:26 15,44
23 Søren Schwartz IFK Göteborg 00:43:30 15,58
24 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:34 15,72
25 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 00:43:41 15,96
26 Robbin Kantarp Ärla IF 00:44:05 16,77
27 David Bejbom Järla Orientering 00:44:38 17,90
28 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:44:47 18,21
29 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:44:56 18,51
30 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:45:13 19,09
31 Anders Håkansson OK Linné 00:45:30 19,67
32 Patrik Lind Ärla IF 00:45:51 20,39
33 Viktor Silvemark Ärla IF 00:46:00 20,69
33 Oskar Daniels Attunda OK 00:46:00 20,69
35 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:46:24 21,51
36 Jesper Lysell Rehns BK 00:46:43 22,16
37 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:46:47 22,30
38 Simon Waller IFK Umeå 00:47:12 23,15
38 Petter Jönsson Järla Orientering 00:47:12 23,15
40 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:47:18 23,35
41 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:47:31 23,80
42 Erik Lind IFK Umeå 00:47:45 24,27
43 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 00:48:08 25,06
44 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 00:48:23 25,57
45 Hans Persson Gävle OK 00:49:17 27,41
46 Anton Tynong Gävle OK 00:49:33 27,96
47 Albin Ridefelt OK Linné 00:49:59 28,84
48 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:50:11 29,25
49 Andreas Calleberg Rehns BK 00:50:34 30,04
50 Gustav Nordström Gävle OK 00:50:37 30,14
51 Josh Beech OK Södertörn 00:50:55 30,75
52 Carl Magnusson IFK Moras OK 00:52:17 33,55
53 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:53:01 35,05
54 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:54:14 37,54
55 Mikael Lindmark Skellefteå OK 00:54:23 37,84
57 Jan Johansson IFK Umeå 00:55:16 39,65
58 Dag Stridh Umeå OK 00:56:15 41,66
59 Johan Kärrström Tullinge SK 00:56:58 43,13
60 erik johansson OK Tranan 00:58:25 46,09
61 Henrik Hammas Attunda OK 00:59:50 48,99
62 Axel Wrådhe Attunda OK 01:00:52 51,10
63 Simon Nilsson Umeå OK 01:05:52 61,33
64 Magnus Lindmark IFK Kiruna 01:08:35 66,89
65 Nick Barrable OK Ravinen 01:09:19 68,39
66 Markus Lundholm OK Renen 01:17:07 84,34
67 Henrik Fröjd Rehns BK 01:20:13 90,68
Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF
Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK
Mattias Karlsson Växjö OK
Albin Sjöhed Gävle OK
Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad
Erik Toomingas Sundsvalls OK

Annonser