Swedish Orienteering Federation

Silva League, medeldistans - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Anton Johansson OK Orion 00:33:30 6.05
2 Emil Granqvist OK Ravinen 00:33:40 6.44
3 Erik Andersson OK Orion 00:34:40 8.81
4 William Pommer Stora Tuna OK 00:34:54 9.37
5 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 00:36:46 13.79
6 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:36:54 14.11
7 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:37:22 15.22
8 Gustav Hindér OK Tisaren 00:37:32 15.61
9 Assar Hellström OK Ravinen 00:37:38 15.85
10 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:38:34 18.06
10 Anton Nilsson OK Tranan 00:38:34 18.06
12 Rudolfs Zernis Ärla IF 00:39:23 20.00
13 Erik Karlsson OK Ravinen 00:39:47 20.95
14 Carl Näslund Västerås SOK 00:41:42 25.49
15 Simon Andersson OK Rodhen 00:41:48 25.73
16 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:42:21 27.03
17 Oskar Andrén OK Tisaren 00:42:31 27.43
18 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:42:51 28.22
19 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:42:59 28.54
20 Daniel Roos Attunda OK 00:43:01 28.62
21 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:43:19 29.33
22 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:43:42 30.24
23 Didrik Hall Nyköpings OK 00:43:48 30.47
24 Johan Söderlund Leksands OK 00:43:52 30.63
25 Erik Berzell Attunda OK 00:43:54 30.71
26 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:44:26 31.97
27 Martin Gelinder Attunda OK 00:44:36 32.37
28 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:45:07 33.60
29 Sixten Walheim OK Rodhen 00:45:46 35.14
30 Simon Lundin Finspångs SOK 00:45:51 35.33
31 Carl Boman Västerås SOK 00:46:01 35.73
32 Arvid Våg Lerums SOK 00:46:42 37.35
33 Filip Salén OK Renen 00:47:17 38.73
34 David Hector Snättringe SK 00:47:54 40.20
35 Petter Johansson Linköpings OK 00:48:23 41.34
36 Kasper Westman Västerås SOK 00:48:41 42.05
37 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:49:24 43.75
38 Joakim Byström Järfälla OK 00:50:06 45.41
39 Rickard Norlin Kungälvs OK 00:50:11 45.61
40 Simon Martelius Attunda OK 00:50:38 46.68
41 Jesper Lund Haninge SOK 00:50:47 47.03
42 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:52:24 50.87
43 Pontus Jansson OK Orinto 00:52:42 51.58
44 Emil Andersson Tullinge SK 00:53:26 53.32
45 Harald Ottmer Tormestorps IF 00:54:16 55.29
46 Einar Johansson OK Tyr 00:54:20 55.45
47 Oskar Lundqvist OK Orion 00:54:27 55.73
48 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 00:54:28 55.77
49 Måns Hellgren OK Södertörn 00:54:38 56.16
50 Emil Nilsson Umeå OK 00:56:45 61.18
51 Karl Modig OK Alehof 00:58:24 65.10
53 Wiliam Nilsson OK Södertörn 01:00:39 70.43
54 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:02:20 74.42
55 Daniel Bengtsson Tullinge SK 01:02:44 75.37
56 Anton Daniels Attunda OK 01:04:02 78.45
57 Albert Askengren Visborgs OK 01:06:26 84.15
Jens Rönnols Täby OK
Jonas Rinnbäck OK Ravinen
Axel Christoffersson OK Renen
Niklas Gustafsson OK Tisaren

Advertisements

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF