Svenska Orienteringsförbundet

Aprilköret, långdistans - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:20:15 63,58
2 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:24:28 92,10
3 Alfred Längheim Tullinge SK 00:24:54 95,03
4 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:25:36 99,76
5 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:26:16 104,27
6 Erik Bovallius Järfälla OK 00:26:34 106,30
7 Samuel Lindén Attunda OK 00:27:40 113,74
8 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:28:00 116,00
9 Albin Hainke Snättringe SK 00:28:24 118,70
10 Karl Lundin Katrineholms OK 00:29:13 124,23
11 Filip Storell Haninge SOK 00:30:41 134,15
12 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:30:43 134,37
13 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:48 141,70
14 Theodor Brabie Järfälla OK 00:32:02 143,28
15 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:35:01 163,46
16 Oskar Haglund Haninge SOK 00:36:14 171,69
17 Albin Lindskog OK Ravinen 00:37:19 179,02
18 Herman Svahn OK Ravinen 00:38:19 185,78
19 Lukas Gustafsson Järfälla OK 00:39:40 194,91
20 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:40:09 198,18
21 Isak Gelius Snättringe SK 00:41:44 208,89
22 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 00:42:29 213,96
23 Ingemar Sandén OK Södertörn 00:44:07 225,01
24 Elon Albrektsson OK Ravinen 00:44:23 226,81
25 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:44:41 228,84
26 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:44:42 228,96
27 Andreas Boräng Snättringe SK 00:46:28 240,91
28 John Wolgast Snättringe SK 00:46:43 242,60
29 Oscar Wångberg-Aneland OK Ravinen 00:46:51 243,50
30 Linus Halvorsen Skarpnäcks OL 00:48:43 256,12
31 Joel Thalén Sundbybergs IK 01:01:06 300,00
32 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 01:03:27 300,00
33 Max Halldin Bromma-Vällingby SOK 01:03:28 300,00
34 William Grunder Järfälla OK 01:03:30 300,00
35 Mattis Sandén OK Södertörn 01:05:51 300,00
36 Emil Sone Attunda OK 01:06:43 300,00
37 Oskar Nilsson Järfälla OK 01:09:43 300,00
38 Claes Nyqvist Järla Orientering 01:13:27 300,00
39 Love Stalås Hörnsten OK Österåker 01:36:17 300,00
David Bergman Bromma-Vällingby SOK

Annonser

OOCup 2022