Svenska Orienteringsförbundet

DM Sprint Stockholm - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Bergman OK Ravinen 00:16:25 1,99
2 Olle Boström Järla Orientering 00:16:51 3,98
3 Julian Dent IFK Lidingö SOK 00:17:14 5,74
3 Josef Nordlund OK Linné 00:17:14 5,74
5 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 00:17:24 6,51
6 Love Berzell OK Ravinen 00:17:28 6,82
7 David Bejbom Järla Orientering 00:17:43 7,96
8 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:17:45 8,12
9 Oskar Daniels Attunda OK 00:17:49 8,42
10 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:18:05 9,65
11 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:18:07 9,80
12 Henrik Persson Tullinge SK 00:18:32 11,71
13 Hans Persson Gävle OK 00:19:00 13,86
14 Mattias Millinger Järla Orientering 00:19:13 14,85
14 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:19:13 14,85
16 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:19:15 15,01
17 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:19:16 15,08
18 Robert Johansson Täby OK 00:19:30 16,15
19 Josh Beech OK Södertörn 00:19:44 17,23
20 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:19:46 17,38
21 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:19:48 17,53
22 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:20:00 18,45
23 Eric Kemp Sundbybergs IK 00:20:04 18,76
24 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:20:13 19,45
25 Christian Kollberg Järla Orientering 00:20:18 19,83
26 Oskar Gustafsson Centrum OK 00:20:50 22,28
27 Erik Mattsson Järla Orientering 00:20:52 22,43
28 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:57 22,81
29 David Pettersson Täby OK 00:21:02 23,20
30 Anders Boström Järfälla OK 00:21:04 23,35
31 Jerk Rönnols Centrum OK 00:21:22 24,73
32 Mathias Hall Järla Orientering 00:21:36 25,80
33 Alexander Hansen Söders-Tyresö 00:22:08 28,25
34 Niclas Behrenfeldt Skarpnäcks OL 00:23:18 33,60
35 Alistair Landels Stora Tuna OK 00:23:25 34,14
36 Niklas Olsson Täby OK 00:23:30 34,52
37 Tobias Forsén Tullinge SK 00:23:31 34,60
38 Jens Wicksén Centrum OK 00:23:42 35,44
39 Jacob Svensson Söders-Tyresö 00:24:03 37,05
40 Tobias Andersson OK Österåker 00:24:10 37,58
41 Mattias Ågren Centrum OK 00:24:38 39,73
42 Joakim Olsson Väsby OK 00:25:20 42,94
43 Björn Bängtsson Centrum OK 00:26:20 47,53
44 Adam Bäckström Hellas Orientering 00:28:02 55,34
45 Aaron Simson-Woods Bromma-Vällingby SOK 00:28:15 56,34
46 Mattias Henriksson Centrum OK 00:28:46 58,71
47 Fredric Johansson Snättringe SK 00:28:48 58,86
48 Per Ljung Stockholms OK 00:32:01 73,63
49 Sebastian Tegnebratt OK Södertörn 00:33:24 79,99
Mats Nordbrøden Järla Orientering
Gustav Lindeborg Täby OK
Joel Bergkvist Centrum OK
Harald Henriksson Järla Orientering
Gustav Bergman OK Ravinen
Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering
Patrik Nilsson Snättringe SK
Karl Melin Centrum OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF