Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sören Andersson IK Dran 00:38:19 14,73
3 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:41:48 22,71
5 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:42:04 23,32
6 Dag Lorén OK Frisene 00:43:50 27,36
7 Hans Persson OK Älgen 00:44:21 28,54
8 Rolf Skoglund Hellas Orientering 00:44:35 29,08
9 Rune Rådeström Snättringe SK 00:44:49 29,61
10 Roland Alsén OK Roxen 00:44:51 29,69
11 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:44:53 29,76
12 Gösta Lindqvist OK Löftan 00:45:01 30,07
13 Håkan Rystedt Stora Tuna OK 00:45:46 31,79
14 Inge Persson FK Boken 00:46:23 33,20
15 Henrik Hvoslef IK Stern 00:47:21 35,41
17 Lars-Olof Lannfelt OK Skogshjortarna 00:47:37 36,02
19 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:48:09 37,24
20 Rune Arvidsson Markbygdens OK 00:48:11 37,32
21 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 00:48:15 37,47
22 Ingemar Lindblom IFK Göteborg 00:48:49 38,77
23 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:48:55 39,00
24 Kenneth Ivehag Främmestads IK 00:49:37 40,60
25 Lennart Sturesson Linköpings OK 00:49:43 40,83
26 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:49:44 40,87
27 Göran Bengtsson Tockarps IK 00:49:49 41,06
28 Björn Linnersjö OK Orion 00:50:39 42,97
29 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:50:41 43,04
30 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 00:50:47 43,27
31 Bo Leuchovius Göteborg-Majorna OK 00:50:52 43,46
31 Ulf Svedestam Eskilstuna OL 00:50:52 43,46
33 Acke Wåhlander Göteborg-Majorna OK 00:50:56 43,62
34 Erland Ling Jönköpings OK 00:51:12 44,23
35 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 00:51:48 45,60
36 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:52:06 46,29
38 Åke Gatelid Sigtuna OK 00:52:29 47,16
39 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:52:37 47,47
40 Åke Bölenius OK Branten 00:52:59 48,31
42 Erling Larsson Hässleholms OK 00:53:40 49,87
44 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:53:47 50,14
45 Bo Svensson Tockarps IK 00:54:22 51,48
46 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:54:27 51,67
47 Stefan Persson Rehns BK 00:54:29 51,74
48 Torbjörn Tirén Hellas Orientering 00:54:52 52,62
49 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:54:55 52,74
50 Kurt Andersson Storviks IF 00:55:09 53,27
51 Sven-Åke Granquist Hästveda OK 00:55:36 54,30
52 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:55:46 54,68
53 Stig Karlsson Lessebo OK 00:56:12 55,67
54 Nils Sjödin GOIF Tjalve 00:56:17 55,86
56 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:56:43 56,86
57 Lars-Erik Larsson OK Amne 00:57:13 58,00
58 Alf Olsson Forserums SOK 00:57:22 58,34
59 Hans Sylvan Järfälla OK 00:57:38 58,96
60 Hagbert Persson Växjö OK 00:57:42 59,11
61 Torgny Grönlund Lidköpings VSK 00:57:45 59,22
63 Kjell Holmström Björkfors GOIF 00:58:02 59,87
64 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 00:58:04 59,95
65 Åke Karlsson SOK Träff 00:58:20 60,56
66 Bo Hedlund IFK Enskede 00:58:36 61,17
67 Thord Rådberg OK Roslagen 00:58:53 61,82
70 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 00:59:22 62,92
71 Ivan Ernvid Ulricehamns OK 00:59:26 63,08
72 Rolf Hallberg FK Finn 00:59:43 63,73
73 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 00:59:50 63,99
75 Lars Henriksson OK Älme 01:00:01 64,41
76 Bengt Nilsson Alvesta SOK 01:00:05 64,56
77 Gunnar Andersson IK Vista 01:00:26 65,37
78 Reits Hall OK Amne 01:00:28 65,44
79 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 01:00:41 65,94
80 Kurt Andersson Enebybergs IF 01:01:01 66,70
81 Magne Hagström Frölunda OL 01:01:07 66,93
82 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 01:01:21 67,46
83 Sven Ruther OK Älme 01:01:23 67,54
84 Steffen Häggström IF Rigor 01:01:28 67,73
86 Henrik Bergman OK Linné 01:02:42 70,56
87 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 01:02:50 70,86
88 Krister Sandblad Växjö OK 01:02:52 70,94
89 Carl-Eric Andersson Fjärås AIK 01:03:10 71,62
90 Ingemar Johnsson Haninge SOK 01:03:13 71,74
91 Hans C Johansson IK Stern 01:03:25 72,20
91 Bengt-Åke Svensson IK Ymer 01:03:25 72,20
94 Bengt Olsson Markbygdens OK 01:03:59 73,49
95 Gösta Malmer IF Marin Väst 01:04:25 74,49
96 Thor-Erik Lindmark IFK Kiruna 01:05:49 77,69
97 Stig Karlsson Torsås OK 01:05:57 78,00
97 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 01:05:57 78,00
99 Bengt Gard Oskarströms OK 01:06:09 78,45
100 Rune Berg Lunds OK 01:06:11 78,53
101 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 01:06:15 78,68
102 Arne Larsen Västerviks OK 01:06:17 78,76
103 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 01:06:34 79,41
104 Rune Gunnarsson Nässjö OK 01:06:50 80,02
109 Carl-Otto Wijkmark IF Hagen 01:08:31 83,87
110 Tom Lindberg Lunds OK 01:08:36 84,06
113 Christer Westberg IFK Göteborg 01:11:34 90,86
114 Lars Finbom OK Landehof 01:12:03 91,96
115 Gert Lindeus Almby IK 01:13:22 94,98
116 Åke Björklund Västerviks OK 01:13:53 96,16
117 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 01:14:03 96,54
118 Jan Hellstrand Åmåls OK 01:14:38 97,88
119 Göran Thour Värend GN OL 01:16:42 102,61
121 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 01:16:48 102,84
122 Ove Peterson Sundsvalls OK 01:17:04 103,45
123 Lars Wahlström Istrums SK 01:17:32 104,52
126 Börje Gustafsson Hägersta GF 01:18:51 107,53
129 Sven Thelandersson Lunds OK 01:20:27 111,19
130 Gunnar Persson Svanesunds GIF 01:21:04 112,61
132 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 01:23:01 117,07
133 Kurt Sandström Skutskärs OK 01:23:07 117,30
134 Bo Jonsson Bolidens SK 01:23:47 118,82
136 Hans Carlheim Turebergs IF 01:27:50 128,10
139 Göran Haglund Haninge SOK 01:28:07 128,75
141 Tore Kangas Västerås SOK 01:28:54 130,54
142 Arne Andersson Oskarströms OK 01:29:44 132,45
143 Leif Lind IK Vikings OK 01:29:49 132,64
144 Torbjörn Hagin IK Gandvik 01:32:17 138,29
145 Stig Bengtsson OK Amne 01:34:18 142,90
146 Christer Ljungquist Lunds OK 01:34:24 143,13
148 Tomas Möller OK Södertörn 01:39:10 154,04
151 Bengt Åkerström SOK Träff 01:50:48 180,68
153 Helge Helmersson Lunds OK 01:59:05 199,64
Anders Buhré Nybro OK
Leif Lindström Nybro OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF