Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - D70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Wiwi-Anne Nilsson Nyköpings OK 00:54:37 36,60
2 Gun Edström OK Nipan 00:55:43 38,50
3 Monika Niklasson IK Albion 00:55:59 38,97
4 Kerstin Nilsson OK Gynge 00:56:27 39,77
5 Laila Olsson Västvärmlands OK 00:56:28 39,80
6 Margit Ryberg OK Klyftamo 00:56:45 40,29
7 Birgitta Eriksson Länna IF 00:57:09 40,99
8 Monica Lindkvist Möller Södertälje-Nykvarn OF 00:58:33 43,41
9 Kerstin Hagström Istrums SK 00:59:29 45,03
11 Monica Krigh OK Nipan 00:59:49 45,60
12 Solveig Tjernberg Södertälje IF 01:00:02 45,98
14 Berit Gustavsson Södertälje IF 01:01:39 48,78
15 Kristina Skoglund Hellas Orientering 01:01:47 49,01
16 Margaretha Nyström Länna IF 01:01:51 49,12
18 Margareta Birath IBM-Klubben 01:02:13 49,76
19 Ulla Bergqvist Stigmännen Karlshamns OK 01:03:00 51,12
20 Birgit Palm FK Boken 01:04:00 52,85
21 Ulla Sönsteröd SOK 68 01:04:09 53,11
22 Ingrid Åhlund Svenljunga OK 01:04:19 53,40
23 Maja-Stina Malmqvist FK Vittus 01:04:40 54,00
24 Birgitta Jonsson Ryda SK 01:04:46 54,17
25 Marianne Carlsson Skåneslättens OL 01:04:56 54,46
26 Gunnel Balck IFK Enskede 01:05:08 54,81
27 Ann-Catrine Ahlström Fjärås AIK 01:05:53 56,11
28 Kajsa Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:06:27 57,09
29 Viveca Jernstedt Härnösands OK 01:07:07 58,24
30 Evy Ekström OK Alferna 01:08:05 59,92
31 Eva Bergstrand Värend GN OL 01:09:04 61,62
32 Siv Ekelöf Värend GN OL 01:09:25 62,23
33 Siv Andersson Kristinehamns OK 01:10:25 63,96
36 Inger Green Sjövalla FK 01:15:02 71,95
37 Inger Bylander Svenljunga OK 01:18:28 77,90
38 Harriet Karlsson Torsås OK 01:19:08 79,05
39 Rosa Björkman OK Orinto 01:24:54 89,04
40 Siv Frölund Haninge SOK 01:31:24 100,29
42 Karin Helmersson Lunds OK 01:43:55 121,96
44 Doris Nilsson OK Klemmingen 02:13:34 173,30
Britt-Marie Jarl Snättringe SK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF