Svenska Orienteringsförbundet

Nyköpingsorienteringen - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:31:48 12,69
2 Simon Imark Tullinge SK 00:32:28 14,50
3 Victor Imark Tullinge SK 00:34:26 19,84
4 Albin Andersson Tullinge SK 00:35:49 23,59
5 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:35:56 23,91
6 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:37:05 27,03
7 Hugo Lillieström OK Roxen 00:37:58 29,43
8 Edvin Nordström Täby OK 00:38:42 31,42
9 Axel Granqvist OK Ravinen 00:38:51 31,83
10 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:38:58 32,15
11 David Janson Järfälla OK 00:39:24 33,32
12 Egil Morast Haninge SOK 00:39:54 34,68
13 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:40:22 35,95
14 Tuve Möller OK Linné 00:40:32 36,40
15 Simon Larsson OK Hällen 00:40:52 37,31
16 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:41:02 37,76
17 Christopher Wilestedt Attunda OK 00:41:54 40,11
18 Georg Eklöw OK Södertörn 00:41:59 40,34
19 Olle Grywenz OK Linné 00:42:36 42,01
20 Tobias Kronhelm OK Måsen 00:43:30 44,46
21 Victor Thörnkvist Sol Tranås 00:43:52 45,45
22 Martin Mörsell OK Kåre 00:44:08 46,18
23 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:44:18 46,63
24 Isac Johansson Sol Tranås 00:44:19 46,67
25 Arvid Linder OK Hällen 00:45:02 48,62
26 Pontus Lindblom OK Roxen 00:45:56 51,06
27 August Mollén OK Denseln 00:46:21 52,20
28 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:47:03 54,10
29 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:48:13 57,27
30 Christian Redtzer Attunda OK 00:48:19 57,54
31 Hannes Svahn OK Ravinen 00:48:23 57,72
32 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:48:39 58,44
33 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:50:03 62,24
34 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:50:46 64,19
35 Gustav Nyholm OK Linné 00:51:50 67,09
36 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 00:53:31 71,66
37 Lucas Norrman Attunda OK 00:54:46 75,05
38 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:56:02 78,49
39 Eric Jehrlander GOIF Tjalve 00:56:57 80,98
40 Oliver Angelsiöö OK Linné 00:57:24 82,20
41 Jonas Andersson OK Roxen 00:57:55 83,61
42 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:59:38 88,27
43 Olof Lissmats OK Södertörn 01:02:29 96,01
44 Gustav Malmström GOIF Tjalve 01:07:28 109,54
45 Adam Hedberg OK Södertörn 01:07:30 109,63
46 Nils Orbert Attunda OK 01:09:00 113,70
47 Ludvig Forslund Linköpings OK 01:09:33 115,20
48 Joel Karnehed OK Roxen 01:15:19 130,86
49 Hampus Norrby Järfälla OK 01:19:08 141,22
50 Lukas Arkäng Tullinge SK 01:24:23 155,48
Adam Segerslätt Skåneslättens OL
Johan Lindman Finspångs SOK
Oskar Enges Attunda OK
Jakob Alfredsson Attunda OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr