Svenska Orienteringsförbundet

Nyköpingsorienteringen - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:17:23 68,98
2 Karl Grywenz OK Linné 00:20:41 96,06
3 Alfred Längheim Tullinge SK 00:20:42 96,19
4 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:21:08 99,75
5 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:21:45 104,81
6 Erik Bovallius Järfälla OK 00:23:10 116,43
6 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:23:10 116,43
8 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:24:23 126,42
9 Samuel Lindén Attunda OK 00:24:39 128,61
10 Joel Aristondo Magnusson OK Tor 00:25:02 131,75
11 Albin Eronn Linköpings OK 00:25:09 132,71
12 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:25:25 134,90
13 Hugo Kindborn OK Hällen 00:25:27 135,17
14 Tobias Sjöstedt OK Måsen 00:25:53 138,73
15 Erik Johnsson OK Kolmården 00:26:14 141,60
16 Axel Flordal Katrineholms OK 00:27:39 153,22
17 Melker Lundin Katrineholms OK 00:28:47 162,52
18 Lukas Gustafsson Järfälla OK 00:29:30 168,41
19 Mattis Granström NAIS Orienteringsklubb 00:29:44 170,32
20 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:29:49 171,00
21 Markus Melén OK Kåre 00:29:56 171,96
22 Johan Nordquist Järla Orientering 00:31:33 185,23
23 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:34:02 205,61
23 Anton Börjesson OK Måsen 00:34:02 205,61
25 Elliot Angelsiöö OK Linné 00:34:36 210,26
26 Ingemar Sandén OK Södertörn 00:36:14 223,66
27 Malte Eveborn OK Roxen 00:36:53 228,99
28 Emil Sone Attunda OK 00:37:52 237,06
29 Arvid Bylund IF Thor 00:37:58 237,88
30 Sven Sjöqvist OK Måsen 00:38:26 241,71
31 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 00:38:35 242,94
32 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:39:15 248,41
33 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:39:16 248,55
33 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 00:39:16 248,55
35 Oskar Haglund Haninge SOK 00:39:53 253,61
36 Oliver Sjögren Bromma-Vällingby SOK 00:40:07 255,52
37 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:40:14 256,48
38 Philip Forngren Vallentuna-Össeby OL 00:40:32 258,94
39 Mattis Sandén OK Södertörn 00:40:53 261,82
40 Gustav Norberg OK Hällen 00:41:49 269,47
41 Jonas Musslinder Nyköpings OK 00:42:16 273,17
42 Olle Brahm Långhundra IF 00:45:34 300,00
43 Elmer Öhgren Karlsbyhedens IK 00:46:27 300,00
Karl Lundin Katrineholms OK
Laban Bryngelsson Tullinge SK

Annonser

Bagheera