Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, sprintdistans - H14GM

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:10:14 35,32
2 Isac Ericsson Växjö OK 00:10:19 36,20
3 Daniel Bogren IF Hagen 00:10:23 36,90
4 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:10:28 37,79
5 Marcus Carlsson IF Hagen 00:10:46 40,96
6 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:10:50 41,67
7 Elias Olsson OK Kroppefjäll 00:10:58 43,08
7 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:10:58 43,08
9 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:11:02 43,78
10 Joar Hertin Västerviks OK 00:11:03 43,96
10 Samuel Pihlström OK Landehof 00:11:03 43,96
10 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:11:03 43,96
10 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:11:03 43,96
14 Victor Hansson Jönköpings OK 00:11:06 44,49
15 Erik Lindström OK Tranan 00:11:17 46,43
16 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:11:22 47,31
17 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:11:23 47,49
18 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:11:29 48,55
19 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:11:31 48,90
20 Simon Harden FK Boken 00:11:32 49,07
21 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:11:35 49,60
22 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:11:37 49,96
23 Gustav Runefors Växjö OK 00:11:38 50,13
24 Allan Hedberg Lunds OK 00:11:42 50,84
25 Johan Grahn IK Uven 00:11:46 51,54
25 Leo Johansson OK Kolmården 00:11:46 51,54
27 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:11:48 51,90
28 Martin Lamm Frölunda OL 00:11:57 53,49
29 Povel Hedberg Lunds OK 00:12:00 54,01
30 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:12:10 55,78
31 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:12:12 56,13
32 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:12:14 56,48
33 Oscar Modig FK Göingarna 00:12:17 57,01
33 Algot Najvik FK Göingarna 00:12:17 57,01
35 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:12:19 57,37
36 Adrian Vartia OK Löftan 00:12:21 57,72
37 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:12:23 58,07
38 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:12:24 58,25
39 Axel Johansson Sol Tranås 00:12:28 58,95
39 Hugo Andersson Hjärnarps GH OL 00:12:28 58,95
41 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:12:30 59,31
42 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:12:36 60,36
43 Anton Wöhrer Stigsökarna 00:12:43 61,60
44 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:12:44 61,78
45 Viktor Carlsson IK Trenne Ullared 00:12:47 62,31
46 Linus Lundberg OK Bävern 00:12:53 63,36
47 Joel Plumppu Bredareds IF 00:12:55 63,72
48 Albin Toll OK Njudung 00:12:57 64,07
49 Gunnar Engström Linköpings OK 00:13:00 64,60
50 Axel Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:13:07 65,83
51 Axel Blom Frölunda OL 00:13:10 66,36
52 Gustav Åman OK Vilse 87 00:13:17 67,60
53 Samuel Eriksson Eds SK 00:13:20 68,13
54 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:13:21 68,30
55 Erik Lund Stenungsunds OK 00:13:25 69,01
56 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:13:31 70,07
57 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:13:40 71,65
58 Alexander Roos OK Landehof 00:14:05 76,06
59 Simon Svahn Eksjö SOK 00:14:14 77,65
60 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:14:16 78,00
61 Anton Johansson Glivesson Ronneby OK 00:14:25 79,59
62 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:14:38 81,89
63 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:14:40 82,24
64 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:15:13 88,06
65 Viktor LeClaire FK Herkules 00:15:27 90,53
66 Max Kärvhag OK Skogsfalken 00:15:34 91,76
67 Nils Hammar FK Herkules 00:15:36 92,12
68 Kalle Lundgren Tolered-Utby Ol-klubb 00:17:06 107,99
69 Hugo Almqvist IK Hakarpspojkarna 00:17:43 114,52
70 Alexander Bokerud IF Rigor 00:17:59 117,34
71 Simon Giselsson Ronneby OK 00:19:33 133,92
72 Jonathan Ljungberg OK Skogsfalken 00:21:35 155,44
73 Nathan Hassler Uddevalla OK 00:22:39 166,73

Annonser

OOCup 2022