Svenska Orienteringsförbundet

Göteborg O-meeting Etapp 1 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Johansson OK Löftan 00:19:09 66,76
2 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:22:21 90,11
3 Melker Andersson FK Göingarna 00:23:01 94,98
4 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:23:44 100,21
5 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:23:57 101,79
6 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:24:15 103,98
7 Felix Drejmo OK Landehof 00:25:11 110,79
8 Albin Nyqvist OK Landehof 00:25:16 111,40
8 Emil Axelsson Lerums SOK 00:25:16 111,40
10 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:25:20 111,88
11 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:26:02 116,99
12 Måns M-Henningsson IK Trenne Ullared 00:27:08 125,02
13 Hugo Larsson OK Dacke 00:28:41 136,33
14 Simon Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:25 141,68
15 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:29:33 142,66
16 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:29:46 144,24
17 Nils Grimbeck Sävedalens AIK 00:31:01 153,36
18 Max Persson OK Skogsfalken 00:31:39 157,98
19 Olle Elfström OK Orinto 00:33:46 173,43
20 Herman Albinsson OK Skogsfalken 00:33:59 175,01
21 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:08 176,11
22 Arvid Backteman Lerums SOK 00:34:35 179,39
23 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:36:14 191,43
24 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:37:16 198,97
25 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:37:33 201,04
26 Edvin Selin FK Göingarna 00:38:06 205,05
27 Alfred Erdelius IF Rigor 00:38:31 208,10
28 Elliot Sjöfors OK Älme 00:38:35 208,58
29 Simon Veltman OK Skogshjortarna 00:40:38 223,54
30 Lucas Ljungdahl OK Skogshjortarna 00:43:06 241,54
31 David Erikmats Sävedalens AIK 00:50:03 292,26
32 Gustav Bohman OK Orinto 00:52:58 300,00
33 Arvid Jönsson OK Vilse 87 00:54:37 300,00
34 Jacob Grahn IK Uven 00:59:01 300,00
Jakob Wilhelmsson OK Dacke
Tage Kinell IFK Göteborg
Victor Modig FK Göingarna

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF