Svenska Orienteringsförbundet

Länna IF Medel - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ola Hultin OK Roslagen 00:29:10 15,36
2 Robert Palm Västerås SOK 00:29:54 17,60
3 Jan Näslund OK Nolaskogsarna 00:30:01 17,96
4 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:30:05 18,16
5 Dan Norin Gävle OK 00:30:25 19,18
6 Johan Jakobsson Långhundra IF 00:30:45 20,19
7 Mats Jonsell IF Thor 00:30:47 20,30
8 Lars Öhgren Karlsbyhedens IK 00:31:50 23,50
9 Ulf Jansson OK Triangeln 00:32:29 25,48
10 Mattias Lundblad OK Linné 00:32:34 25,74
11 Anders Eriksson OK Linné 00:33:00 27,06
12 Per-Olov Wedin IF Thor 00:33:07 27,42
13 Torbjörn Johansson IF Thor 00:34:02 30,22
14 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 00:34:28 31,54
15 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:34:35 31,89
16 Sven Johansson Täby OK 00:35:06 33,47
17 Petter Ranefall IF Thor 00:35:09 33,62
18 Johan Möller OK Linné 00:35:25 34,44
19 Patrik Ottosson Gävle OK 00:35:36 35,00
20 Niklas Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:36:05 36,47
21 Fredrik Wiksten Gävle OK 00:36:10 36,73
22 Per Carlberg Vallentuna-Össeby OL 00:36:18 37,13
23 Lars Karlsson Valbo AIF 00:36:31 37,80
24 Johan Enges Leksands OK 00:36:59 39,22
25 Pontus Gille OK Roslagen 00:37:48 41,71
26 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:38:36 44,16
27 Torbjörn Nilsson Stora Tuna OK 00:39:04 45,58
28 Rolf Johansson Sundsvalls OK 00:41:03 51,63
29 Ian von Essen OK Linné 00:41:07 51,84
30 Johan Agås Sundsvalls OK 00:41:39 53,47
31 Bo Söderquist IK Hakarpspojkarna 00:42:11 55,09
31 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:42:11 55,09
33 Jan Åhlund OK Nolaskogsarna 00:44:30 62,16
34 Peter Lindberg OK Roslagen 00:44:36 62,47
35 Patrik Smedmark OK Roslagen 00:45:51 66,29
36 Jan Moberg Gävle OK 00:47:16 70,61
37 Kaj Ridefelt OK Linné 00:47:47 72,19
38 Mikael Ringi OK Kåre 00:52:25 86,33
39 Mikael Danielsson OK Kåre 00:52:54 87,81
40 Tore Nallgård Västerås SOK 00:53:20 89,13
41 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:53:41 90,20
42 Patrik Steen OK Enen 00:53:53 90,81
43 Ulf Angelsiöö OK Linné 00:54:13 91,82
44 Torgny Näslund Skogslöparna 00:55:19 95,18
45 Johan Heimer IF Thor 01:01:25 113,80
46 Johan Karlsson IF Thor 01:12:14 146,82
Staffan Broman OK Roslagen

Annonser

OOCup 2022