Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprintdistans - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 August Mollén OK Denseln 00:11:57 13,20
2 Axel Granqvist OK Ravinen 00:12:45 18,99
3 Erik Herne OK Ravinen 00:12:56 20,31
4 Hugo Lillieström OK Roxen 00:13:02 21,03
5 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:13:03 21,16
6 Olle Grywenz OK Linné 00:13:16 22,72
7 Oscar Johansson OK Dacke 00:13:18 22,96
8 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:13:21 23,32
9 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:13:22 23,44
10 Albin Andersson Tullinge SK 00:13:27 24,05
11 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:13:28 24,17
12 Johan Herbert Täby OK 00:13:38 25,37
13 Jonas Andersson OK Roxen 00:13:39 25,49
14 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:13:44 26,09
15 Olle Hedman IF Hagen 00:13:58 27,78
16 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:14:02 28,26
17 Hannes Svahn OK Ravinen 00:14:04 28,50
18 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:14:06 28,74
18 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:14:06 28,74
20 Emil Karlsson Hestra IF 00:14:12 29,47
21 John Larsson Rånäs OK 00:14:14 29,71
22 Jonatan Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:14:16 29,95
23 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:14:17 30,07
23 Lukas Hellgren OK Ravinen 00:14:17 30,07
25 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:14:19 30,31
26 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:14:22 30,67
27 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 00:14:32 31,88
27 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 00:14:32 31,88
29 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:14:37 32,48
30 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:14:38 32,60
31 Erik Winbladh Lunds OK 00:14:39 32,72
32 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:14:42 33,08
33 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:14:43 33,20
34 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:14:44 33,32
35 Anton Olivestam Vimmerby OK 00:14:45 33,44
36 Jesper Karlsson GOIF Tjalve 00:14:48 33,80
37 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:14:55 34,65
38 Olof Skoglund Kils OK 00:14:57 34,89
39 Andreas Jonsson OK Dacke 00:14:59 35,13
39 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:14:59 35,13
41 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:15:00 35,25
42 Axel Strid KFUM Örebro OK 00:15:02 35,49
43 Emil Pettersson OK Dacke 00:15:03 35,61
44 Magnus Johansson OK Löftan 00:15:05 35,85
45 Georg Eklöw OK Södertörn 00:15:11 36,58
46 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:15:16 37,18
47 Johan Lindman Finspångs SOK 00:15:19 37,54
47 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:15:19 37,54
49 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:26 38,38
49 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:15:26 38,38
51 Gustav Frænell Sundsvalls OK 00:15:29 38,74
52 Martin Granberg Piteå IF 00:15:31 38,98
53 William Ernlund OK Linné 00:15:35 39,47
54 Albin Björnudd Vännäs OK 00:15:36 39,59
55 Isak Hertin Västerviks OK 00:15:39 39,95
56 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 00:15:44 40,55
56 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:15:44 40,55
58 Adam Löfström Jönköpings OK 00:15:45 40,67
59 Oskar Enges Attunda OK 00:15:58 42,24
59 Hampus Nyström IF Hagen 00:15:58 42,24
61 Emil Grehn OK Rodhen 00:16:09 43,56
62 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 00:16:25 45,49
63 Simon Törnqvist OK Ravinen 00:16:35 46,69
64 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:16:41 47,42
65 Adam Hedberg OK Södertörn 00:16:45 47,90
66 Carl Holmberg IF Hagen 00:16:52 48,74
67 Fredrik Stenbeck OK Österåker 00:16:54 48,98
68 Filip Svensson OK Löftan 00:17:11 51,03
69 Christian Lindh Sundbybergs IK 00:17:16 51,63
70 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:18:01 57,05
71 Carl Ekbring Kexholms SK 00:18:09 58,02
72 Ludvig Waktel Svaide Roma SOK 00:18:20 59,34
73 Axel Forsman FK Herkules 00:18:39 61,63
74 Jonathan Magnusson Rehns BK 00:19:05 64,76
75 Anton Håkansson Lunds OK 00:19:39 68,86
Edvin Nordström Täby OK
Oscar Stomberg IF Hagen
Gustav Johnsson OK Tor
Benjamin Langerak Järfälla OK
Niclas Limnefelt IFK Lidingö SOK
Jonas Lauri FK Herkules
Oliver Angelsiöö OK Linné
Hugo Lindbärg OK Södertörn

Annonser

OOCup 2022