Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, långdistans - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Imark Tullinge SK 00:41:18 10,88
2 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:41:22 11,01
3 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:41:29 11,25
4 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:42:48 13,93
5 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:44:01 16,41
6 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:44:16 16,92
7 Victor Imark Tullinge SK 00:44:42 17,80
8 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:46:13 20,88
9 Axel Jutterström IFK Moras OK 00:47:32 23,56
10 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:47:50 24,17
11 Rickard Olsson Tibro OK 00:48:25 25,36
12 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:48:49 26,18
13 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:50:11 28,96
14 Mörsell Martin OK Kåre 00:51:20 31,30
15 Anton Källström Sala OK 00:51:50 32,31
16 Johan Olson IK Uven 00:51:52 32,38
17 Isac Johansson Sol Tranås 00:51:59 32,62
18 Lukas Lundgren Växjö OK 00:52:05 32,82
19 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:52:20 33,33
20 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:52:27 33,57
21 Johan Lamm Frölunda OL 00:52:33 33,77
22 Victor Helgesson Hestra IF 00:52:54 34,49
23 Andreas Persson OK Hammaren 00:52:56 34,55
24 Viktor Skoog Kils OK 00:53:26 35,57
25 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:53:39 36,01
26 Andreas Uller Kils OK 00:53:46 36,25
27 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:53:54 36,52
28 Simon Larsson OK Hällen 00:53:55 36,55
29 Gustaf Berglund Sigtuna OK 00:53:57 36,62
30 Pontus Erlandsson SOK Viljan 00:53:58 36,66
31 Linus Backlund OK Södertörn 00:54:39 38,05
32 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:55:11 39,13
33 Tuve Möller OK Linné 00:55:23 39,54
34 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:55:26 39,64
35 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:56:14 41,27
36 Pontus Lindblom OK Roxen 00:56:18 41,40
37 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:56:26 41,68
38 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:57:14 43,30
39 Johan Edenhamn Länna IF 00:57:21 43,54
40 Viktor Östergren Växjö OK 00:57:26 43,71
41 Per Karlsson OK Tylöskog 00:57:27 43,75
42 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:58:13 45,31
43 Rasmus Möller Arboga OK 00:58:55 46,73
44 Arvid Linder OK Hällen 00:59:33 48,02
45 David Janson Järfälla OK 00:59:38 48,19
46 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 00:59:44 48,39
47 Martin Storkamp Sundsvalls OK 00:59:57 48,83
48 Tim Olsson Brattås CK 01:01:37 52,22
49 Max Klasson OK Ravinen 01:01:38 52,26
50 Mårten Olsson Gävle OK 01:01:40 52,33
51 Emil Johansson OK Bävern 01:02:25 53,85
52 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 01:03:07 55,28
53 André Lindgren OK Ravinen 01:03:14 55,51
54 Robin Salén OK Renen 01:03:43 56,50
55 Jonas Toftered IF Rigor 01:03:47 56,63
56 Arvid Claesson Jönköpings OK 01:04:39 58,40
57 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 01:04:40 58,43
58 Victor Thörnkvist Sol Tranås 01:06:05 61,31
59 Albin Claesson Sävedalens AIK 01:06:09 61,45
60 Alfred Lönn Västerås SOK 01:06:20 61,82
61 Christian Redtzer Attunda OK 01:07:04 63,32
62 Albin Larsson Katrineholms OK 01:08:07 65,45
63 Albin Lager Nässjö OK 01:08:08 65,49
64 Albin Andersson OK Ravinen 01:09:19 67,89
65 Christopher Wilestedt Attunda OK 01:09:36 68,47
66 Axel Englund Sundsvalls OK 01:09:56 69,15
67 Simon Eriksson Umeå OK 01:10:15 69,79
68 Gustav Nyholm OK Linné 01:11:05 71,49
69 Jesper Wikman OK Nolaskogsarna 01:11:24 72,13
70 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 01:11:53 73,12
71 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:12:08 73,63
72 Oscar Sundbaum Vittjärvs IK 01:12:43 74,81
73 Adam Persson Eksjö SOK 01:13:52 77,15
74 Douglas Fransson Lee OK Alehof 01:15:23 80,24
75 Johan Hagströmer OK Klemmingen 01:15:46 81,02
76 Adam Broberg IF Rigor 01:18:32 86,65
77 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 01:18:52 87,33
78 Gustav Malmström GOIF Tjalve 01:19:37 88,86
79 Johan Persson OK Österåker 01:19:50 89,30
80 Erik Svensson OK Klyftamo 01:21:11 92,04
81 Eric Jansson OK Tranan 01:21:39 92,99
82 Albin Henrysson OK Dacke 01:22:00 93,71
83 Tobias Kronhelm OK Måsen 01:23:38 97,03
84 David Levin Svaide Roma SOK 01:24:20 98,45
85 Lucas Norrman Attunda OK 01:26:41 103,24
86 Olof Lundgren Umeå OK 01:32:44 115,55
87 Dan Österlund Västerås SOK 01:35:38 121,45
88 Adam Lilja OK Enen 01:41:11 132,75
89 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 01:53:43 158,25
90 Marcus Dolk Forsa OK 01:59:26 169,89
Martin Skyggeson OK Nackhe
Martin Lund Stenungsunds OK
Erik Tuuri Älvsby IF OK
Egil Morast Haninge SOK

Annonser