Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, långdistans - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Grywenz OK Linné 00:38:26 16,02
2 Oscar Johansson OK Dacke 00:38:32 16,25
3 August Mollén OK Denseln 00:40:14 20,20
4 Erik Herne OK Ravinen 00:40:24 20,59
5 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:40:25 20,62
6 Andreas Jonsson OK Dacke 00:41:27 23,02
7 Albin Andersson Tullinge SK 00:42:08 24,61
8 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:44:06 29,17
9 Olof Skoglund Kils OK 00:44:41 30,53
10 Jonas Andersson OK Roxen 00:44:45 30,68
11 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:44:56 31,11
12 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:45:15 31,84
13 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:45:16 31,88
14 Olle Hedman IF Hagen 00:45:18 31,96
15 Gustav Johnsson OK Tor 00:46:03 33,70
16 Axel Granqvist OK Ravinen 00:46:18 34,28
17 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:46:19 34,32
18 Edvin Nordström Täby OK 00:47:02 35,98
19 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:48:09 38,57
20 Isak Hertin Västerviks OK 00:48:13 38,73
21 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:50:00 42,86
22 Lukas Hellgren OK Ravinen 00:50:13 43,37
23 Emil Karlsson Hestra IF 00:50:18 43,56
24 Albin Björnudd Vännäs OK 00:50:28 43,95
25 Johan Herbert Täby OK 00:50:35 44,22
26 Carl Ekbring Kexholms SK 00:50:42 44,49
27 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:51:11 45,61
28 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:52:36 48,90
29 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:52:42 49,13
30 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:53:27 50,87
31 William Ernlund OK Linné 00:53:29 50,95
32 Erik Winbladh Lunds OK 00:53:38 51,30
33 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:54:45 53,89
34 Magnus Johansson OK Löftan 00:54:57 54,35
35 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:55:04 54,62
36 Carl Holmberg IF Hagen 00:55:36 55,86
37 Hampus Nyström IF Hagen 00:55:52 56,48
38 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:55:56 56,63
39 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 00:56:33 58,06
40 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:57:39 60,62
41 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:58:14 61,97
42 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:58:29 62,55
43 Georg Eklöw OK Södertörn 00:58:39 62,94
44 Oskar Enges Attunda OK 00:58:40 62,98
45 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:58:42 63,05
46 Jonatan Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:58:59 63,71
47 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:59:26 64,76
48 Emil Pettersson OK Dacke 00:59:47 65,57
49 Jesper Karlsson GOIF Tjalve 01:00:27 67,12
50 Petter Boding IFK Lidingö SOK 01:01:29 69,51
51 Felix Lindell Öhman OK Måsen 01:01:42 70,02
52 Simon Törnqvist OK Ravinen 01:02:22 71,56
53 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 01:02:38 72,18
54 Oscar Stomberg IF Hagen 01:02:41 72,30
55 Hugo Lindbärg OK Södertörn 01:04:57 77,56
56 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 01:05:10 78,06
57 John Larsson Rånäs OK 01:05:12 78,14
58 Fredrik Stenbeck OK Österåker 01:06:36 81,39
59 Hannes Svahn OK Ravinen 01:07:17 82,97
60 Martin Granberg Piteå IF 01:07:26 83,32
61 Oliver Angelsiöö OK Linné 01:07:29 83,44
62 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:08:00 84,64
63 Niclas Limnefelt IFK Lidingö SOK 01:08:37 86,07
64 Adam Löfström Jönköpings OK 01:10:31 90,48
65 Johan Lindman Finspångs SOK 01:11:00 91,60
66 Wilmer Brodén Leksands OK 01:11:26 92,60
67 Emil Grehn OK Rodhen 01:12:39 95,43
68 Axel Forsman FK Herkules 01:13:01 96,28
69 Anton Håkansson Lunds OK 01:13:15 96,82
70 Adam Hedberg OK Södertörn 01:15:44 102,58
71 Christian Lindh Sundbybergs IK 01:21:07 115,08
72 Jonas Lauri FK Herkules 01:30:26 136,70
73 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 01:32:40 141,88
74 Filip Svensson OK Löftan 01:34:31 146,17
75 Gustav Frænell Sundsvalls OK 01:36:15 150,20
76 Jonathan Magnusson Rehns BK 01:50:43 183,77
77 Ludvig Waktel Svaide Roma SOK 01:51:29 185,55
Hannes Bergenfur IK Vikings OK
Carl Carlsson Nyköpings OK
Axel Strid KFUM Örebro OK
Håkan Ramberg Hallstahammars OK
Hugo Lillieström OK Roxen

Annonser

OOCup 2022