Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Axelsson Lerums SOK 00:10:57 86,61
2 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:11:06 88,79
3 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:11:09 89,52
4 Valter Pettersson OK Tisaren 00:11:42 97,54
5 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:11:46 98,51
6 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:11:47 98,75
7 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:12:18 106,28
8 Axel Flordal Katrineholms OK 00:12:49 113,81
9 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:13:06 117,94
10 Olle Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:13:19 121,10
11 Albin Persson Halmstad OK 00:13:31 124,02
12 Nils Grimbeck Sävedalens AIK 00:13:34 124,75
13 Ruben Edlund Katrineholms OK 00:13:56 130,09
14 Olle Elfström OK Orinto 00:14:04 132,03
15 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:14:15 134,71
16 Nils Schagerström Garphyttans IF 00:14:25 137,13
16 Karl Lundin Katrineholms OK 00:14:25 137,13
18 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:14:34 139,32
19 Isak Olsson Stigsökarna 00:14:40 140,78
20 Oscar Hasselberg Sävedalens AIK 00:14:47 142,48
21 Albin Eronn Linköpings OK 00:14:49 142,96
22 Lukas Gustafsson IK Ymer 00:14:55 144,42
23 Tobias Lindqvist Västerås SOK 00:15:04 146,61
24 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:15:07 147,34
25 Rasmus Fjordside Sävedalens AIK 00:15:15 149,28
26 Joel Aristondo Magnusson OK Tor 00:15:34 153,90
27 Gustav Göransson Arboga OK 00:15:50 157,78
28 Lukas Andrén Tibro OK 00:16:10 162,64
28 Melker Lundin Katrineholms OK 00:16:10 162,64
30 Hugo Frisk Västerås SOK 00:16:13 163,37
31 Simon Brovall Gällstadbygdens SOK 00:16:32 167,99
32 Oskar Lundberg Hestra IF 00:17:07 176,49
33 Daniel Enqvist Tibro OK 00:17:09 176,97
34 Lukas Thorin OK Letstigen 00:17:15 178,43
35 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:17:29 181,83
35 William Wassenius Uddevalla OK 00:17:29 181,83
37 Erik Wikström NAIS Orienteringsklubb 00:17:30 182,08
38 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:17:39 184,26
39 Adrian Siira OK Motala 00:17:55 188,15
40 David Mårtensson Garphyttans IF 00:17:57 188,63
41 Erik Johnsson OK Kolmården 00:18:08 191,31
42 Algot Lithner Lerums SOK 00:18:17 193,49
43 Johan Ekberg Skattkärrs IF 00:18:43 199,81
44 Simon Jacobsson Arboga OK 00:18:58 203,45
45 Ludvig Classon NAIS Orienteringsklubb 00:19:13 207,10
46 Fabian Wallerius Gamleby OK 00:19:46 215,11
47 Mathias Ohlsson Ärla IF 00:19:52 216,57
48 Isac Persson OK Gränsen 00:21:11 235,76
49 Theodor Wall OK Älgen 00:21:21 238,19
50 Anton Astbäck Hjobygdens OK 00:21:24 238,92
51 Gustav Bohman OK Orinto 00:21:47 244,51
52 Johan Vestin OK Tor 00:22:00 247,66
53 Lukas Magnerfelt Falköpings AIK OK 00:22:01 247,91
54 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:22:11 250,34
55 Hugo Emmes Tenhults SOK 00:22:58 261,75
56 Johannes Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:23:18 266,61
57 Filip Bäck Arboga OK 00:23:28 269,04
58 Christofer Balkow OK Orinto 00:23:56 275,84
59 Elias Rangert IK Hakarpspojkarna 00:24:15 280,46
60 Axel Edström Bottnaryds IF 00:24:29 283,86
61 Elias Andersson Degerfors OK 00:24:31 284,35
62 Tor Rännare Hjobygdens OK 00:25:37 300,00
63 Pelle Elofsson OK Letstigen 00:26:17 300,00
64 Aaron Friberg Boxholm-Mjölby OL 00:26:20 300,00
65 Simon Broman OK Flundrehof 00:26:50 300,00
66 Linus Backlund Trollhättans SOK 00:27:00 300,00
67 Erik Andersson Laxå OK 00:27:25 300,00
68 Edvin Larsson Vänersborgs SK 00:28:22 300,00
69 Oskar Snickars Vimmerby OK 00:28:28 300,00
70 Christoffer Wall Mariestads FK 00:29:29 300,00
71 Simon Ericsson Garphyttans IF 00:31:40 300,00
72 Albin Eliasson Tenhults SOK 00:34:16 300,00
73 Oskar Björk OK Älgen 00:35:57 300,00
74 Cora Badh Falköpings AIK OK 00:36:48 300,00
75 Simon Westerlund Almby IK 00:37:12 300,00
76 Isak Tellman Gamleby OK 00:37:48 300,00
77 Oliver Mellberg Gällstadbygdens SOK 00:37:49 300,00
78 Edvin Sidemyr Hässleholms OK 00:38:56 300,00
79 Christoffer Carter Hjobygdens OK 00:38:57 300,00
80 William Lindström Almby IK 00:39:11 300,00
81 Jonathan Vikberg Lerums SOK 00:43:43 300,00
82 David Haag OK Gränsen 00:44:41 300,00
83 Erik Melin Garphyttans IF 00:45:03 300,00
Ludvig Sigrand OK Södertörn
Joel Norin Gävle OK
Hampus Larsson Istrums SK
Emil Ahlström Västerås SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr