Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:07:57 188,20
2 Joel Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:10:16 264,31
3 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:10:21 267,04
4 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:10:30 271,97
5 Richard Rettig Tibro OK 00:10:51 283,47
6 Emil Larsson OK Tisaren 00:10:57 286,76
7 Max Österling OK Södertörn 00:11:28 300,00
8 Carl Ljungberg Degerfors OK 00:11:41 300,00
8 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:11:41 300,00
10 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:12:22 300,00
11 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:12:36 300,00
12 Björn Renner OK Södertörn 00:12:49 300,00
12 Hugo Öhrn KFUM Örebro OK 00:12:49 300,00
14 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:12:52 300,00
15 Alfred Johansson OK Alehof 00:13:24 300,00
16 Emil Seldén IF Rigor 00:13:26 300,00
17 Jonathan Håkansson GOIF Tjalve 00:13:31 300,00
18 Olle Petersén OK Njudung 00:13:36 300,00
19 Pablo Aristondo Magnusson OK Tor 00:13:45 300,00
20 Simon Svensson Korsnäs IF OK 00:13:56 300,00
21 Isac Brovall Gällstadbygdens SOK 00:14:08 300,00
22 Samuel Lindqvist Västerås SOK 00:14:11 300,00
23 Arvid Johansson OK Djerf 00:14:17 300,00
24 Aron Rudberg OK Bävern 00:14:21 300,00
25 Anton Pleiner Täby OK 00:14:28 300,00
26 Melker Flordal Katrineholms OK 00:14:39 300,00
27 Marcus Hällman OK Tyr 00:14:50 300,00
28 Simon Albinsson OK Tyr 00:14:58 300,00
29 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:15:04 300,00
30 Albin Andersson OK Torfinn 00:15:12 300,00
31 David Emilsson Jönköpings OK 00:15:43 300,00
32 Alexander Gustavsson OK Njudung 00:15:57 300,00
33 Anders Skoglund Sol Tranås 00:16:00 300,00
34 Albin Emmes Tenhults SOK 00:16:15 300,00
35 Simon Westh Mullsjö SOK 00:16:25 300,00
36 Samuel Klein Björkfors GOIF 00:16:28 300,00
37 Lukas Norlander OK Nackhe 00:16:47 300,00
38 Axel Brönnestam OK Gipen 00:16:52 300,00
39 Anton Johansson SOK Aneby 00:16:55 300,00
40 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:17:21 300,00
41 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 00:17:28 300,00
42 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 00:17:29 300,00
43 Carl Sandqvist Västerås SOK 00:17:44 300,00
44 Linus Nilsson Åmåls OK 00:18:23 300,00
45 Johan Eriksson OK Skogsvargarna 00:18:44 300,00
46 Albin Jägstedt Halmstad OK 00:18:51 300,00
47 Erik Svedlind OK Hällen 00:19:02 300,00
48 Albin Klasenius KFUM Örebro OK 00:19:06 300,00
49 David Hermansson Åmåls OK 00:19:42 300,00
50 Oscar Nystrand OK Klyftamo 00:19:53 300,00
51 August Ekinge OK Motala 00:19:56 300,00
52 Elis Friberg Boxholm-Mjölby OL 00:20:23 300,00
53 Albin Bardh OK Njudung 00:20:28 300,00
54 Gabriel Lindeblad Trollhättans SOK 00:20:35 300,00
55 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:20:49 300,00
56 Carl Öberg Gamleby OK 00:20:50 300,00
57 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:21:03 300,00
58 Viktor Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:07 300,00
59 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:21:25 300,00
60 Erik Berg Andersson Västerås SOK 00:21:30 300,00
61 Erik Gullbrand IF Hagen 00:21:33 300,00
62 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 00:21:50 300,00
63 Julian Nömell OK Gipen 00:21:54 300,00
64 Albin Sundström Hestra IF 00:21:55 300,00
65 Alexander Nilsson Lerums SOK 00:22:31 300,00
66 Axel Kyhlberg Tenhults SOK 00:22:42 300,00
67 Albin Samuelsson OK Vivill 00:23:16 300,00
68 Simon Persson OK Gränsen 00:23:22 300,00
69 Isak Holmgård Kils OK 00:23:26 300,00
70 Axel Andersson OK 64 Torpa 00:23:35 300,00
71 Mikael Björck IK Uven 00:23:48 300,00
72 Filip Eliasson OK Hällen 00:24:15 300,00
73 Gustav Jakobsson Degerfors OK 00:24:40 300,00
74 Peter Vestin OK Tor 00:25:40 300,00
75 Linus Andresen Almby IK 00:25:49 300,00
76 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:26:01 300,00
77 Axel Nilsson Garphyttans IF 00:26:15 300,00
77 Einar Edlund Katrineholms OK 00:26:15 300,00
79 Melvin Arkholm-Bohlin OK Skärmen 00:26:32 300,00
80 Isak Hasselwander Hagaby GOIF 00:27:29 300,00
81 Ivar Edlund Garphyttans IF 00:27:52 300,00
82 Alfred Ångefors OK Flundrehof 00:28:35 300,00
83 Hugo Hedström OK Bävern 00:28:47 300,00
84 Isak Nielsen OK Gränsen 00:29:14 300,00
85 Elias Långström Boxholm-Mjölby OL 00:32:03 300,00
86 Rasmus Hedar OK Tor 00:32:34 300,00
87 Axel Ekberg Skattkärrs IF 00:32:36 300,00
88 Albin Appelgren Trollhättans SOK 00:33:19 300,00
89 Hannes Persson FK Herkules 00:34:04 300,00
90 Jonathan Herzig Istrums SK 00:34:50 300,00
91 Erik Klerfors FK Herkules 00:35:41 300,00
92 Oscar Askroth KFUM Örebro OK 00:35:58 300,00
Albert Brohede OK Älgen
Johan Andersson Köping-Kolsva OK
Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna
Love Gaudenz Halmstad OK
Melwin Eriksson Katrineholms OK
Henrik Johnsson OK Kolmården

Annonser

Bagheera