Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ulrika Kindlund OK Tranan 00:15:32 9,39
2 Jessica Sjöberg Tullinge SK 00:16:48 14,88
3 Annika Johansson OK Tranan 00:16:50 15,03
4 Marie Nord Sol Tranås 00:17:38 18,49
5 Mia Eronn Linköpings OK 00:17:39 18,56
6 Åsa Pleiner Täby OK 00:17:42 18,78
7 Carina Rydlund Hässleholms OK 00:17:47 19,14
8 Kristina Kull Österlin Sävedalens AIK 00:17:51 19,43
9 Marina Axelsson Markbygdens OK 00:17:53 19,58
10 Malin Holmqvist IK Hakarpspojkarna 00:18:01 20,15
11 Annika Bengtsson OK Alehof 00:18:23 21,74
11 Malena Ahlström Västerås SOK 00:18:23 21,74
13 Martina Dahlström Stigsson Vänersborgs SK 00:18:28 22,10
14 Ulrika Rundblad Främmestads IK 00:19:05 24,78
15 Helena Hjertberg IK Ymer 00:19:09 25,06
16 Anna Lindgren Västerås SOK 00:19:11 25,21
17 Anna Lövgärd OK Alehof 00:19:23 26,08
18 Angelica Brandqvist Tibro OK 00:19:44 27,59
19 Anna Nygård Västerås SOK 00:20:14 29,76
20 Sofia Westerberg OK Kolmården 00:21:01 33,15
21 Jenny Östlund OK Kolmården 00:21:02 33,23
22 Marina Johansson OK Njudung 00:21:08 33,66
23 Karin Norlander OK Nackhe 00:21:25 34,89
24 Maria Skoog IF Hagen 00:21:27 35,03
25 Camilla Höög OK Motala 00:21:45 36,33
26 Ann-Sofie Järsenholt Ulricehamns OK 00:21:51 36,76
27 Helena Bad Lustens OK 00:21:56 37,13
28 Anna Nyberg Falköpings AIK OK 00:21:57 37,20
29 Ellinor Johansson OK Alehof 00:21:58 37,27
30 Lisen Edlund Katrineholms OK 00:22:01 37,49
31 Annelie Hallqvist IF Hagen 00:22:06 37,85
32 Annica Berglund Ulricehamns OK 00:22:10 38,14
33 Ann-Sophie Ohlin OK Tranan 00:22:19 38,79
34 Marie Anebreid Tidaholm SOK Sisu 00:22:31 39,65
35 Karin Lindh Främmestads IK 00:22:50 41,03
36 Anna Gustafsson Hane OK Tyr 00:22:59 41,68
37 Susanne Grahn Gamleby OK 00:23:01 41,82
38 Ann-Sofie Andertoft Västerås SOK 00:23:13 42,69
39 Linda Danielsson Lerums SOK 00:23:32 44,06
40 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:23:39 44,57
41 Anneli Arvidsson Juthe Vimmerby OK 00:23:45 45,00
42 Anna-Karin Särén Hestra IF 00:23:50 45,36
43 Gabriella Wennblom Hagaby GOIF 00:24:05 46,44
44 Catarina Harden FK Boken 00:24:36 48,68
45 Jenny Gustavsson Arboga OK 00:24:40 48,97
46 Marie Johansson Stångenäs AIS 00:24:46 49,40
47 Katarina Johansson Stångenäs AIS 00:24:57 50,20
48 Maria Norin Gävle OK 00:24:58 50,27
49 Ann-Sofi Hermansson Kungälvs OK 00:25:00 50,42
50 Jessica Elmersson OK Bävern 00:25:20 51,86
51 Viktoria Lindberg OK Djerf 00:25:21 51,93
52 Ulrika Granfors IF Rigor 00:25:24 52,15
53 Carina Wallgren Istrums SK 00:25:33 52,80
54 Cecilia Svensson Hässleholms OK 00:25:36 53,02
55 Malin Brorson OK Nackhe 00:26:00 54,75
56 Carin Ahl OK Tisaren 00:26:29 56,84
57 Erika Rask Kungälvs OK 00:26:50 58,36
58 Katarina Ring Halmstad OK 00:27:47 62,48
59 Maria Nilsson Gamleby OK 00:27:49 62,62
60 Madeleine Johansson OK Skogshjortarna 00:28:21 64,93
61 Jenny Nordèn Jönköpings OK 00:28:22 65,00
62 Eva Johansen KFUM Örebro OK 00:28:27 65,37
63 Sara Thörn OK Södertörn 00:28:51 67,10
64 Ebba Lago-Lengqvist SOK Träff 00:29:34 70,20
65 Jessica Hellström Tenhults SOK 00:32:21 82,27
66 Cecilia Björck IK Uven 00:32:24 82,48
67 Mona Lundin Katrineholms OK 00:33:34 87,54
68 Jessica Arfwedson Frölunda OL 00:34:35 91,94
69 Åsa Carlsson OK Hällen 00:38:24 108,48
70 Susanne Fjällborg Stenungsunds OK 00:39:38 113,83
71 Johanna Eriksson OK Djerf 01:02:07 211,26
Ulrika Sander OK Milan
Lotta Enberg Halmstad OK
Annica Hedberg OK Södertörn
Ingrid Lidman Tibro OK

Annonser

OOCup 2022