Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Peter Jacobsson IK Hakarpspojkarna 00:12:59 9,21
2 Stefan Agmarken Halmstad OK 00:14:25 18,28
3 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:14:41 19,97
4 Anders Kindbom IF Hagen 00:14:44 20,29
5 Jonas Frohlund Eksjö SOK 00:14:49 20,82
6 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:16 23,67
7 Mats Lilja OK Älgen 00:15:17 23,77
8 Pär Nyman OK Tyr 00:15:20 24,09
9 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:15:38 25,99
10 Per Gustås Linköpings OK 00:15:56 27,89
11 Mårten Wikström Halmstad OK 00:16:09 29,26
12 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:16:15 29,89
13 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:16:26 31,05
14 Stefan Eriksson OK Älgen 00:16:29 31,37
15 Göran Nord Sol Tranås 00:16:31 31,58
16 Henrik Nordholm Sävedalens AIK 00:16:34 31,90
17 Robert Palm Västerås SOK 00:16:40 32,53
18 Henrik Ljungemyr OK Kolmården 00:16:43 32,85
19 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:16:49 33,48
20 Ismo Mäkiranta Fellingsbro GOIF 00:16:58 34,43
21 Magnus Larsson Västerås SOK 00:17:10 35,70
22 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:17:19 36,65
23 Dennis Toll OK Njudung 00:17:24 37,17
24 Mattias Skeppling OK Södertörn 00:17:25 37,28
25 Niklas Sander OK Milan 00:17:26 37,38
26 Per Källvik Åmåls OK 00:17:27 37,49
27 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:17:30 37,81
28 Stefan Eriksson IK Hakarpspojkarna 00:17:41 38,97
29 Tomas Hermansson Åmåls OK 00:17:59 40,87
30 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 00:18:12 42,24
31 Anders Ekinge OK Motala 00:18:20 43,08
32 Tornie Ottersten SOK Träff 00:18:21 43,19
33 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:18:23 43,40
34 Dennis Roos SOK Träff 00:18:27 43,82
34 Ulf Persson Bottnaryds IF 00:18:27 43,82
36 Håkan Johansson Gudhems IF 00:18:32 44,35
37 Anders Hane OK Tyr 00:18:36 44,77
38 Anders Edlund Garphyttans IF 00:18:43 45,51
39 Klas Lorefors IK Hakarpspojkarna 00:18:56 46,88
40 Niclas Nilsson OK Österåker 00:19:11 48,46
41 Cristian Olivestam Vimmerby OK 00:19:13 48,68
42 Greg Campbell Lustens OK 00:19:19 49,31
43 Jörgen Dalén Sala OK 00:19:28 50,26
44 Gert Andersson Eds SK 00:19:30 50,47
45 Rikard Fredriksson Falköpings AIK OK 00:19:33 50,79
46 Kenneth Jacobsson Arboga OK 00:20:03 53,95
47 Thomas Ljungqvist Tibro OK 00:20:11 54,80
48 Roger Gunnarsson Falköpings AIK OK 00:20:16 55,32
49 Per Johnsson Lerums SOK 00:20:34 57,22
50 Stefan Hellqvist OK Flundrehof 00:20:52 59,12
51 Jens Fasth Boxholm-Mjölby OL 00:20:59 59,86
52 Björn Svensson OK Djerf 00:21:01 60,07
53 Håkan Lindberg OK Djerf 00:21:29 63,03
54 Harri Viinamäki IF Hagen 00:21:34 63,55
55 Per Björnlinger IK Vista 00:21:45 64,71
56 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:21:52 65,45
57 Johan Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:22:09 67,25
58 Peter Bäck Arboga OK 00:22:14 67,78
59 Mikael Thörnkvist Sol Tranås 00:22:37 70,20
60 Jan-Otto Andersson Lidköpings VSK 00:22:47 71,26
61 Staffan Johansson Sol Tranås 00:23:12 73,90
62 Anders Strand Arboga OK 00:24:08 79,80
63 Jörgen Eklund Katrineholms OK 00:24:58 85,08
64 Anders Wahlström OK Djerf 00:25:18 87,19
65 Mika Tatti OK Älgen 00:25:33 88,77
66 Christer Oskarsson Halmstad OK 00:25:43 89,83
67 Dan Johansson GOIF Tjalve 00:27:52 103,44
68 Tony Gullqvist Västvärmlands OK 00:27:56 103,86
69 Pär Johannesson Frölunda OL 00:30:03 117,27
70 Roger Björk IF Hagen 00:34:04 142,70
71 Lars-Erik Nilsson Åmåls OK 00:34:19 144,28
72 Peter Ravnell Gudhems IF 00:40:28 183,22
Anders Jungert Mariestads FK
Svante Berglund Ulricehamns OK
Björn Kristiansson Trollhättans SOK
Kennet Lindqvist OK Kolmården

Annonser

OOCup 2022