Svenska Orienteringsförbundet

Kolmårdsmedeln - H21E2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattias Eriksson OK Denseln 00:33:20 11,01
2 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:35:27 15,42
3 Johan Norberg OK Orion 00:36:02 16,63
4 Anders Håkansson OK Linné 00:36:05 16,74
5 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:36:38 17,88
6 Emil Kalered OK Denseln 00:37:30 19,69
7 Magnus Sager OK Orion 00:37:44 20,17
8 Ola Svahn IFK Moras OK 00:38:03 20,83
9 Mattias Johansson IFK Moras OK 00:38:08 21,00
10 Erik Gustafsson NTNUI 00:38:26 21,63
11 Christian Kollberg Järla Orientering 00:38:36 21,98
11 Sven Aschwanden Stora Tuna OK 00:38:36 21,98
13 Mattias Andersson OK Tisaren 00:38:43 22,22
14 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:38:50 22,46
15 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:38:59 22,77
16 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:39:13 23,26
17 Anders Jansson Täby OK 00:39:15 23,33
18 Robert Sandberg OK Roslagen 00:39:17 23,40
19 Linus Rapp IFK Moras OK 00:39:33 23,95
20 Love Sintring Hagaby GOIF 00:39:58 24,82
21 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 00:39:59 24,85
22 Andrey Lamov IFK Moras OK 00:40:00 24,89
23 Erik Folkesson Blom IFK Moras OK 00:40:03 24,99
23 Ola Nyberg OK Kåre 00:40:03 24,99
25 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:40:24 25,72
26 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:40:27 25,83
27 Mattias Karlsson Växjö OK 00:40:43 26,38
28 Marcus Wadell Ulricehamns OK 00:40:45 26,45
29 Jan Johansson IFK Umeå 00:40:47 26,52
30 Anders Hultgren Sundsvalls OK 00:41:12 27,39
31 Anton Sundgren Långhundra IF 00:41:16 27,52
32 Ross Smith OK Linné 00:41:22 27,73
33 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:41:35 28,18
34 Simon Andersson Forsa OK 00:41:51 28,74
35 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 00:42:13 29,50
36 Peter Aronsson Linköpings OK 00:42:39 30,40
37 Pontus Johansson OK Linné 00:42:44 30,58
38 Olof Eriksson OK Linné 00:42:47 30,68
39 Otto Lundman OK Roslagen 00:43:02 31,20
40 Kristian Dahlström IFK Moras OK 00:43:30 32,17
41 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 00:43:50 32,87
42 Charlie Stolt Rehns BK 00:43:58 33,14
43 Niklas Olsson Skåneslättens OL 00:44:04 33,35
44 Björn Karlsson Halmstad OK 00:44:05 33,39
45 Oskar Höglund Motala AIF OL 00:44:20 33,91
46 Stefan Jonsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:58 35,22
47 Hampus Möller OK Hällen 00:45:16 35,85
48 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 00:45:22 36,06
49 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 00:45:23 36,09
50 Viktor Stensson Göteborg-Majorna OK 00:46:33 38,52
51 Tobias Forsén Tullinge SK 00:47:10 39,80
52 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:58:12 62,76
Ilya Belianka Sävedalens AIK

Annonser