Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, individuell tävling - H16GM

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:40:19 16,26
2 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:40:38 16,96
3 Rickard Olsson Tibro OK 00:41:17 18,40
4 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:41:37 19,14
5 Lukas Lundgren Växjö OK 00:42:45 21,65
6 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:42:52 21,91
7 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:43:10 22,57
8 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:43:36 23,53
9 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:44:35 25,71
10 Eric Jansson OK Tranan 00:46:03 28,95
11 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:46:33 30,06
12 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:47:11 31,46
13 Victor Thörnkvist Sol Tranås 00:48:19 33,97
14 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:50:00 37,70
15 Isac Johansson Sol Tranås 00:50:37 39,06
16 Ole Hennseler Jönköpings OK 00:50:38 39,10
17 Tim Olsson Brattås CK 00:50:47 39,43
18 Albin Henrysson OK Dacke 00:53:26 45,30
19 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:54:16 47,14
20 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:54:36 47,88
21 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:57:46 54,89
22 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 00:57:50 55,04
23 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 00:58:35 56,70
23 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:58:35 56,70
25 Jonas Toftered IF Rigor 00:58:49 57,22
26 Eric Jehrlander GOIF Tjalve 00:59:34 58,88
27 Wiktor Rydlund Hässleholms OK 01:00:48 61,61
28 Adam Broberg IF Rigor 01:00:55 61,86
29 Emil Johansson OK Bävern 01:01:32 63,23
30 Pontus Lindblom OK Roxen 01:03:07 66,74
32 Douglas Fransson Lee OK Alehof 01:03:57 68,58
33 David Levin Svaide Roma SOK 01:05:30 72,01
34 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 01:06:35 74,41
35 Pontus Erlandsson SOK Viljan 01:11:07 84,45
36 Albin Lager Nässjö OK 01:15:07 93,30
37 Viktor Östergren Växjö OK 01:18:28 100,72
38 Gustav Malmström GOIF Tjalve 01:26:39 118,83
Martin Lund Stenungsunds OK
Erik Svensson OK Klyftamo

Annonser