Swedish Orienteering Federation

DM Medel Västergötland - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Johan Högstrand Markbygdens OK 00:26:17 0.69
2 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:29:12 8.87
3 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:29:53 10.78
4 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:30:05 11.34
5 Johan Törnroth Hjobygdens OK 00:30:09 11.53
6 Rickard Börjesson Vänersborgs SK 00:31:18 14.75
7 Erik Classon OK Orinto 00:31:24 15.03
8 Andréas Thern OK Skogshjortarna 00:31:43 15.92
9 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 00:31:47 16.11
10 Christian Holmqvist Hestra IF 00:32:06 17.00
11 Martin Ahlberger Hestra IF 00:32:13 17.32
12 Marcus Wadell Ulricehamns OK 00:32:36 18.40
13 Oskar Eklöf Ulricehamns OK 00:32:53 19.19
14 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:32:58 19.42
15 Martin Larsson Hestra IF 00:33:37 21.25
16 Jan Hilding Hestra IF 00:33:45 21.62
17 Karl Larsson OK Skogshjortarna 00:34:03 22.46
18 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:34:43 24.33
19 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 00:35:10 25.59
20 Tobias Lindell Vänersborgs SK 00:35:16 25.87
21 Rickard Holmqvist Hestra IF 00:35:25 26.29
22 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 00:36:10 28.40
23 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 00:36:54 30.45
24 Fredrik Johansson OK Skogsstjärnan 00:37:30 32.13
25 Björn Arnesson Ulricehamns OK 00:39:14 36.99
26 Peter Grahn Hestra IF 00:40:12 39.70
27 Joakim Albrektsson Hestra IF 00:40:47 41.34
28 Johan Nilsson Sävedalens AIK 00:41:51 44.33
29 Erik Hansson Bredareds IF 00:41:56 44.56
30 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 00:42:00 44.75
31 Christian Arnesson Ulricehamns OK 00:42:15 45.45
32 Marcus Johnsson OK Kullingshof 00:42:47 46.94
33 Lars Karlsson OK Skogsstjärnan 00:43:41 49.47
34 Andreas Claesson OK Kullingshof 00:44:35 51.99
35 Niklas Österlund Ulricehamns OK 00:45:02 53.25
36 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:45:04 53.35
37 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:46:42 57.93
38 Urban Larsson OK Tyr 00:47:45 60.87
39 Albin Sunesson Sävedalens AIK 00:52:17 73.58
40 Anton Pettersson Tibro OK 00:52:26 74.00
41 Pontus Johansson OK Kullingshof 00:53:09 76.01
42 David Fors OK Skogsstjärnan 00:57:53 89.28

Advertisements

OOCup 2022