Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med Vallåsen-lången - D20 Elit 1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Hagström Falköpings AIK OK 01:07:26 3,94
2 Malin Leandersson OK Tyr 01:10:16 6,56
3 Frida Sandberg Säterbygdens OK 01:10:44 6,99
4 Josefine Klintberg Eksjö SOK 01:12:22 8,50
5 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 01:14:11 10,18
6 Julia Ohlsson Uddevalla OK 01:14:19 10,30
7 Stina Nilsson Umeå OK 01:14:44 10,69
8 Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 01:15:01 10,95
9 Amelie Ekström OK Kåre 01:16:10 12,01
10 Alice Hugosson Sundsvalls OK 01:16:29 12,30
11 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 01:16:36 12,41
12 Klara Pålsson Kungälvs OK 01:17:00 12,78
13 Moa Enmark Gävle OK 01:17:26 13,18
14 Moa Leijon Lind Haninge SOK 01:18:24 14,07
15 Agnes Leo Bredaryds SOK 01:19:16 14,87
16 Ida Kallur OK Ravinen 01:20:18 15,83
17 Filippa Johansson Jönköpings OK 01:20:36 16,11
18 Julia Dahl Helsingborgs SOK 01:20:50 16,32
19 Elin Classon OK Orinto 01:21:53 17,29
19 Josefine Wallenhammar Hagaby GOIF 01:21:53 17,29
21 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 01:22:27 17,81
22 Junia Birgersson Visborgs OK 01:23:33 18,83
23 Tove Lagerberg OK Södertörn 01:23:55 19,17
24 Annika Carlberg Sundsvalls OK 01:24:02 19,28
25 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 01:24:15 19,48
26 Lisa Malmström GOIF Tjalve 01:24:37 19,82
27 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 01:25:28 20,60
28 Emma Backlund Säterbygdens OK 01:25:38 20,75
29 Elin Högstrand Markbygdens OK 01:25:42 20,82
30 Felicia Feurstein Tormestorps IF 01:25:47 20,89
31 Sofie Gustavsson OK Tyr 01:26:15 21,32
31 Nicole Ljungdahl Hjärnarps GH OL 01:26:15 21,32
33 Malin Widén Uddevalla OK 01:28:06 23,03
34 Erica Pettersson IFK Göteborg 01:28:44 23,62
35 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 01:29:41 24,50
36 Lydia Martinsson OK Tyr 01:29:43 24,53
37 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 01:29:49 24,62
38 Julia Adolfsson OK Kåre 01:29:58 24,76
39 Hanna Berglund OK Kåre 01:30:28 25,22
40 Rebecka Hylander Nyköpings OK 01:30:50 25,56
41 Linnea Adolfsson Tullinge SK 01:31:03 25,76
42 Channa Lönne Tullinge SK 01:31:41 26,34
43 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 01:32:07 26,74
44 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 01:32:23 26,99
45 Maria Andersson Västerbergslagens OL 01:33:53 28,38
46 Caroline Lindelöw Härlövs IF 01:33:55 28,41
47 Tilda Karlsson OK Alehof 01:35:49 30,16
48 Filippa Spånér Sävedalens AIK 01:36:41 30,96
49 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 01:36:52 31,13
50 Lovisa Leman Göteborgs SK 01:37:20 31,56
51 Ulrika Toftered IF Rigor 01:37:40 31,87
52 Amanda Claesson Sävedalens AIK 01:38:13 32,38
53 Hanna Sahlin OK Kåre 01:38:51 32,96
54 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 01:40:01 34,04
55 Elin Blick OK Alehof 01:42:04 35,94
56 Josefine Tuoremaa Vittjärvs IK 01:42:58 36,77
57 Lisa Sundström OK Renen 01:44:27 38,14
58 Josefin Carlsson Tormestorps IF 01:48:15 41,65
59 Frida Strömgård Uddevalla OK 01:50:48 44,00
60 Eva Gustafsson Hagaby GOIF 01:51:24 44,56
61 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 01:53:52 46,84
Hanna Gustafsson OK Kåre
Ellen Johnsson OK Nackhe
Lisa Wallin Hestra IF
Kristin Olovsson Rehns BK
Josefin Andersson Markbygdens OK
Akvile Preiksaite IFK Lidingö SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF