Swedish Orienteering Federation

Silva League med Vallåsen-lången - H20 Elit 1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Anton Johansson OK Orion 01:17:42 5.86
2 Assar Hellström OK Ravinen 01:18:55 7.10
3 Oskar Lundqvist OK Orion 01:20:14 8.45
4 Jens Rönnols Täby OK 01:20:54 9.13
5 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:21:41 9.93
6 Oskar Andrén OK Tisaren 01:21:44 9.98
7 Ivan Kuchmenko Järla Orientering 01:21:47 10.03
8 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:21:58 10.22
9 Piotr Parfianowicz Södertälje-Nykvarn OF 01:22:03 10.30
10 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 01:24:21 12.65
11 Erik Andersson OK Orion 01:24:25 12.72
12 Rudolfs Zernis Ärla IF 01:24:36 12.91
13 William Pommer Stora Tuna OK 01:24:40 12.97
14 Jonas Egger IK Hakarpspojkarna 01:25:02 13.35
15 Martin Hunhammar OK Ravinen 01:25:55 14.25
16 Krzysztof Wolowczyk OK Denseln 01:26:48 15.15
17 Matthias Reiner OK Hammaren 01:27:35 15.95
18 Emil Granqvist OK Ravinen 01:28:19 16.70
19 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 01:28:29 16.87
20 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 01:29:16 17.67
21 Joël Borner OK Ravinen 01:29:24 17.81
22 Carl Boman Västerås SOK 01:29:31 17.93
23 Victor Flingmark Uddevalla OK 01:29:39 18.06
24 Fredrik Wigertz Långhundra IF 01:29:45 18.17
25 Niklas Gustafsson OK Tisaren 01:30:25 18.85
26 Simon Lundin Finspångs SOK 01:31:12 19.65
27 Arvid Våg Lerums SOK 01:31:34 20.02
28 Vitaliy Gichko Sävedalens AIK 01:31:40 20.12
29 Pontus Karlsson Markbygdens OK 01:32:15 20.72
30 Martin Gelinder Attunda OK 01:32:23 20.85
31 Erik Berzell Attunda OK 01:32:39 21.13
32 Henning Ottmer Tormestorps IF 01:32:40 21.14
33 Erik Karlsson OK Ravinen 01:32:45 21.23
34 Carl Näslund Västerås SOK 01:33:35 22.08
35 Jefta Langerak Järfälla OK 01:33:47 22.28
36 Max Berggren OK Denseln 01:34:24 22.91
37 Pontus Jansson OK Orinto 01:35:26 23.97
38 David Hector Snättringe SK 01:35:43 24.26
39 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 01:35:56 24.48
40 Erik Lenning Skåneslättens OL 01:36:05 24.63
41 Luis Sanchez Serrano Eksjö SOK 01:37:13 25.79
42 Wojciech Dudek IFK Göteborg 01:37:25 26.00
43 Jonatan Aronsson OK Tisaren 01:37:57 26.54
44 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:38:06 26.69
45 Rickard Norlin Kungälvs OK 01:42:32 31.22
46 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:42:48 31.49
47 Joakim Byström Järfälla OK 01:45:34 34.32
48 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 01:47:05 35.87
49 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:53:14 42.15
50 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 01:53:55 42.85
51 Erik Bengtsson OK Skogsfalken 01:57:25 46.42
52 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 01:57:31 46.52
53 Erik Persson Markbygdens OK 02:05:03 54.22
Anton Nilsson OK Tranan
Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna
David Stigsmark Stora Tuna OK
Leif Svensson OK Tisaren
Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna
Arvid Henriksson Järla Orientering
Gustav Hindér OK Tisaren
Fredrik Ahnlén OK Hammaren
Måns Hellgren OK Södertörn
Albin Detterfelt Linköpings OK

Advertisements

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF