Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med Båstadsprinten - H18 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oscar Johansson OK Dacke 00:16:41 19,98
2 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:17:00 21,76
3 Alfred Lönn Västerås SOK 00:17:09 22,60
4 Joel Pettersson Tullinge SK 00:17:11 22,79
5 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:17:14 23,07
6 Alexander Wiklund Finspångs SOK 00:17:25 24,09
7 Jonas Hammarskiöld Lunds OK 00:17:31 24,65
8 David Svensson Skåneslättens OL 00:17:32 24,75
9 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:17:43 25,77
10 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:17:44 25,87
11 Elias Rankka OK Roxen 00:17:45 25,96
12 Emil Åberg Korsnäs IF OK 00:17:46 26,05
13 Viktor Skoog Kils OK 00:17:52 26,61
14 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 00:17:59 27,27
15 Anton Gumaelius Waxholms OK 00:18:04 27,73
16 Ludvig Holmberg OK Tranan 00:18:05 27,83
17 August Kollberg Eksjö SOK 00:18:11 28,39
17 Johan Eklund Växjö OK 00:18:11 28,39
19 Robin Svennberg Degerfors OK 00:18:13 28,58
19 Olle Nilsson OK Linné 00:18:13 28,58
21 André Andersson Västerbergslagens OL 00:18:24 29,60
22 Hampus Larsson FK Göingarna 00:18:28 29,98
23 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:18:31 30,26
23 Adam Broberg IF Rigor 00:18:31 30,26
25 Jesper Lindström IF Hagen 00:18:37 30,82
26 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 00:18:46 31,66
27 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:18:50 32,03
28 Jakob Fransson OK Milan 00:18:54 32,40
29 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:19:11 33,99
30 Johan Lamm Frölunda OL 00:19:13 34,18
31 Lukas Eveborn OK Roxen 00:19:15 34,37
32 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:19:16 34,46
33 Oscar Renberg Sävedalens AIK 00:19:24 35,21
34 Eric Danielsson OK Kåre 00:19:31 35,86
35 Klas Udd Markbygdens OK 00:19:37 36,42
36 Carl Rämmal Lunds OK 00:19:44 37,07
37 Nils Henriksson Seskarö IF 00:19:49 37,54
38 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:19:50 37,63
39 Gustav Malmström GOIF Tjalve 00:19:51 37,73
40 Tobias Pentonen Hestra IF 00:20:07 39,22
41 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 00:20:16 40,06
42 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:20:50 43,24
43 Johan Gustafsson OK Nackhe 00:21:02 44,36
44 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:21:05 44,64
45 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 00:21:15 45,57
46 Rickard Olsson Tibro OK 00:21:21 46,13
47 Simon Olausson OK Tranan 00:21:49 48,75
48 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 00:21:58 49,59
49 August Bengtsson OK Nackhe 00:22:01 49,87
Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL
Giacomo Pezzé OK Denseln
Adam Segerslätt Skåneslättens OL
Johan Stenström Linköpings OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF