Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:39:16 32,34
2 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:40:00 34,86
3 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:40:30 36,59
4 Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 00:40:44 37,39
5 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 00:41:06 38,66
6 Kjell Eriksson OK Djerf 00:41:13 39,06
7 Bernt-Ove Karlsson FK Finn 00:42:15 42,62
8 Leif Sandgren Frosta OK 00:42:53 44,80
9 Jan-Åke Axelsson Hestra IF 00:43:00 45,20
10 Lars Christensen OK Djerf 00:43:39 47,45
12 Göran Larsson Sala OK 00:44:26 50,14
13 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:45:19 53,19
14 Paul Norén OK Södertörn 00:46:37 57,67
17 Bernt Stenberg IFK Umeå 00:48:04 62,67
18 Willy Ljungdell Täby OK 00:48:08 62,90
19 Tommy Olsson OK Dacke 00:48:27 63,99
20 Hans Holgersson OK Måsen 00:48:28 64,05
21 Stig Johansson Falköpings AIK OK 00:48:40 64,74
22 Lennart Bohman FK Vittus 00:48:49 65,25
24 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:49:14 66,69
25 Christer Johansson OK Motala 00:49:26 67,38
26 Ingemar Gillgren Gävle OK 00:49:28 67,49
27 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:49:38 68,07
28 Hans Aurell Gävle OK 00:49:43 68,35
28 Leif Nordin Attunda OK 00:49:43 68,35
30 Håkan Nilsson Malmö OK 00:49:57 69,16
31 Sören Svensson Sjövalla FK 00:50:06 69,68
32 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:50:12 70,02
33 Kjell Martinsson OK Tranan 00:50:16 70,25
34 Krister Nilsson Växjö OK 00:51:18 73,81
35 Göran Svärd NAIS Orienteringsklubb 00:51:20 73,93
36 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:51:26 74,27
37 Jonas Larsson OK Kullingshof 00:51:38 74,96
39 Stig Landstorp OK Tor 00:52:01 76,28
41 Lars-Eric Gahlin Östersunds OK 00:52:29 77,89
43 Ulric Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 00:53:03 79,84
44 Mats Kågeson Lerums SOK 00:53:05 79,96
45 Kjell Sandström Bodens BK 00:53:08 80,13
47 Rune Ringsgård OK Roxen 00:54:15 83,98
50 Ulf Back Vandrarringen 00:55:22 87,83
52 Ove Vesterberg Lycksele IF 00:55:50 89,44
53 Matts Strandberg Stöcksjö IS 00:55:52 89,55
54 Kenneth Karlsson Gällstadbygdens SOK 00:55:58 89,90
55 Matts Engvall Bodens BK 00:56:10 90,59
56 Krister Alfredsson OK Orinto 00:56:17 90,99
58 Gunnar Tiger Umeå OK 00:56:32 91,85
59 Pierre Almén IBM-Klubben 00:56:55 93,17
60 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 00:57:09 93,97
61 Sven-Olof Larsson Växjö Allmänna IS 00:57:15 94,32
63 Christer Engman Lunds OK 00:57:55 96,62
64 Lars Granefelt OK Tyr 00:58:22 98,17
65 Peter Hagström GOIF Tjalve 00:58:30 98,63
66 Robert Svartholm Gammelstads IF 00:58:38 99,09
67 Åke Svahn OK Tor 00:58:40 99,20
68 Hans Öberg OK Hällen 00:58:56 100,12
69 Mats Olsson Skåneslättens OL 00:59:08 100,81
70 Peter Lorentzson Sundsvalls OK 00:59:12 101,04
71 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:59:14 101,15
72 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 00:59:21 101,56
74 Jörgen Hellberg Täby OK 00:59:28 101,96
75 Kent Olausson OK Orinto 00:59:33 102,25
77 Jan Svensson GOIF Tjalve 00:59:58 103,68
79 Åke Bergman Stigfinnarna 01:00:49 106,61
80 Lars-Inge Andersson OK Räven 01:00:54 106,90
82 Toivo Pentonen Hestra IF 01:01:17 108,22
84 Hans Svenson SOK Viljan 01:01:48 110,00
86 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 01:02:24 112,07
87 Lars Helge Wisell Fagersta OK 01:02:31 112,47
88 Bertil Senestad Finspångs SOK 01:03:07 114,54
89 Rolf Karlsson OK Hällen 01:03:20 115,29
90 Gunnar Hedberg Östersunds OK 01:03:25 115,57
91 Lars Österberg Sävedalens AIK 01:04:41 119,94
92 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 01:04:57 120,86
93 Kurt Johansson Svenljunga OK 01:04:58 120,92
93 Jon Flordal Ljusdals OK 01:04:58 120,92
96 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 01:05:54 124,13
97 Tommy Olausson Tullinge SK 01:06:08 124,94
98 Bengt Elmersson Värend GN OL 01:07:03 128,10
99 Kurt Ekberg OK Orinto 01:07:11 128,56
100 Tommy Wåhlin OK Enen 01:07:41 130,28
101 Kjell Jeppson IF Rigor 01:07:51 130,85
102 Gunnar Carlén OK Måsen 01:07:53 130,97
103 Bo Sundberg IFK Hedemora OK 01:07:55 131,08
106 Anders Kumlin IK Ymer 01:09:18 135,85
107 Clas-Göran Lund Bodens BK 01:09:21 136,02
108 Sven-Eric Ericson Helsingborgs SOK 01:09:33 136,71
110 Stefan Erlandsson Garda IK 01:10:18 139,30
111 Anders Kjell Linköpings OK 01:10:33 140,16
113 Börje Åkesson Frosta OK 01:11:50 144,58
115 Börje Ljungberg Umeå OK 01:12:03 145,33
119 Stig Larsson Länna IF 01:13:12 149,29
121 Jan Wingstedt Bodafors OK 01:13:46 151,25
127 Lars Persson OK Kompassen 01:18:33 167,73
130 Göran Svensson Halmstad OK 01:21:30 177,90
131 Sten Olsson OK Alehof 01:21:32 178,01
132 Bo Winander Järfälla OK 01:21:54 179,28
133 Christer Svensson Tibro OK 01:22:14 180,43
134 Hasse Åström OK Hedströmmen 01:22:43 182,09
135 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:22:52 182,61
136 Sven-Erik Persson Frosta OK 01:23:30 184,79
138 Tommy Held FK Åsen 01:23:55 186,23
139 Claes-Göran Green Lunds OK 01:25:17 190,94
140 Olle Laurell Tumba-Mälarhöjden OK 01:26:07 193,81
142 Bertil Fritzell IF Rigor 01:29:49 206,56
143 Sven Boman KA 3 IF 01:31:25 212,08
144 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 01:31:30 212,37
145 Björn Engsten OK Rodhen 01:32:39 216,33
146 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 01:36:00 227,88
148 Björn Abelsson Sundsvalls OK 01:41:50 247,98
150 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 01:48:28 270,84
Per Våtz Boxholm-Mjölby OL 16:39:00 300,00
155 Gunnar Magnusson Lunds OK 02:05:05 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF