Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H35

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Larsson IFK Göteborg 00:48:54 5,08
2 Matthias Niggli Ulricehamns OK 00:49:49 6,58
3 Martin Claesson IFK Göteborg 00:53:33 12,70
4 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 00:55:25 15,75
5 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 00:55:36 16,05
6 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:56:03 16,79
7 Ulf Persson IFK Enskede 00:56:44 17,91
8 Niklas Aldin Stora Tuna OK 00:58:06 20,15
9 Jonas Eklund OK Roslagen 00:58:11 20,28
10 Magnus Larsson OK Dacke 00:58:25 20,67
11 Henrik Göhl OK Linné 00:58:50 21,35
12 Jonas Gustafsson Vänersborgs SK 00:59:01 21,65
13 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 00:59:18 22,11
14 Richard Hejdenberg Gävle OK 00:59:46 22,88
15 Tomas Albinsson OK Österåker 01:00:05 23,40
16 Thord Hultberg SOK Viljan 01:00:14 23,64
18 Mats Kindlund OK Tranan 01:03:25 28,85
19 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 01:03:38 29,21
20 Mats Edengren Nyköpings OK 01:04:10 30,08
21 David Wästlund IFK Södertälje 01:04:26 30,52
22 Tommy Johansson Västvärmlands OK 01:05:05 31,58
23 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 01:05:29 32,24
24 Thomas Rex Sundsvalls OK 01:05:33 32,35
26 Daniel Olsson Dalsjöfors GOIF 01:05:46 32,70
27 Herman Rosén Göteborg/Majorna OK 01:05:50 32,81
28 Henrik Åström OK Hedströmmen 01:05:54 32,92
31 Mats Karlfeldt Sävedalens AIK 01:06:59 34,70
32 Patric de Boussard IFK Enskede 01:07:09 34,97
34 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 01:08:22 36,96
35 Oskar Forsberg Skogslöparna 01:09:34 38,93
36 Andreas Fredriksson Attunda OK 01:09:51 39,39
37 Thomas E Eriksson Kexholms SK 01:10:18 40,13
38 Calle Andersson OK Skogsstjärnan 01:11:11 41,57
39 Dan Hörnell OK Linné 01:11:21 41,85
41 Jonas Höijer FK Herkules 01:11:28 42,04
42 Fredrik Sundin OK Linné 01:11:30 42,09
43 Niclas Sjögren Södertälje-Nykvarn OF 01:11:47 42,56
44 Niklas Henriksson Attunda OK 01:12:09 43,16
45 Christian Olsson OK Tranan 01:12:23 43,54
46 Patrik Moris Domnarvets GOIF 01:12:30 43,73
47 Stefan Karlsson OK Roxen 01:12:54 44,38
50 Mikael Nyström OK Ravinen 01:14:06 46,35
52 Lennart Hamberg Östersunds OK 01:15:06 47,99
53 Jörgen Åhl Åmåls OK 01:15:19 48,34
54 Fredrik Landstorp OK Tor 01:16:49 50,80
55 Henrik Persson Sundbybergs IK 01:17:26 51,81
56 Tomas Öberg I 19 IF 01:17:57 52,66
57 Pontus Johnsson Matteus SI 01:18:03 52,82
58 Johan Westerbergh OK Linné 01:18:21 53,31
59 Christian Eriksson Linköpings OK 01:18:35 53,69
60 Thorbjörn Gustafsson Tjällmo-Godegårds OK 01:18:38 53,77
61 Lars Henriksson Sundsvalls OK 01:19:54 55,85
63 Anders Pelander OK Djerf 01:21:10 57,92
64 Anders Lövgärd OK Alehof 01:21:25 58,33
65 Per Jangdal Sundsvalls OK 01:24:21 63,14
67 Erik Sparrman OK Linné 01:25:29 64,99
69 Klas Backlund Ockelbo OK 01:26:58 67,42
70 Johnny Blästa Njurunda OK 01:28:07 69,30
71 Mikael Nilsson OK Kontinent 01:28:26 69,82
73 Magnus Tenghagen Härlövs IF 01:30:05 72,53
74 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 01:30:15 72,80
76 Martin Moldin Södertälje-Nykvarn OF 01:32:17 76,13
78 Jonas Jensen-Tornehed Västerås SOK 01:34:54 80,41
79 Henrik Sjögren Haninge SOK 01:35:25 81,26
80 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 01:35:46 81,83
88 Ulrik Frödin Sundsvalls OK 01:46:48 99,90
89 Patrik Ingelström OK Gynge 01:48:39 102,93
92 Roger Lundin FK Herkules 02:24:22 161,42
93 Patrik Lundqvist Nybro OK 02:27:20 166,28
95 Erik Huijsers IK Vikings OK 02:29:53 170,46
Andreas Blomgren Västvärmlands OK 16:39:00 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF