Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H35 M

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tomas Viker OK Kåre 00:56:26 42,76
2 Magnus Flodman Järbo OK 01:03:29 57,47
3 Sven Åke Bengtsson Falkenbergs OK 01:03:55 58,38
5 Stellan Täck Järbo OK 01:06:10 63,07
5 Magnus Classon OK Stigen 01:06:10 63,07
7 Alexander Ulltjärn OK Roxen 01:07:46 66,41
9 Daniel Bjärsvik OK Gränsen 01:10:55 72,98
10 Mattias Modin SK Örnen 01:11:36 74,41
11 Jörgen Aurén IK Vikings OK 01:12:24 76,08
12 Mikael Martinsson Falkenbergs OK 01:12:26 76,15
13 Lars Wallin Järbo OK 01:12:38 76,57
14 Mikael Söderlund Karlsbyhedens IK 01:13:18 77,96
15 Christian Andersson OK Tranan 01:13:48 79,00
16 Anders Johansson Finspångs SOK 01:14:10 79,77
17 Mathias Swartz OK Tyr 01:15:07 81,75
19 Patric Malmström GOIF Tjalve 01:17:06 85,89
20 Roger Norberg OK Hällen 01:18:29 88,77
22 Dick Friberg Östersunds OK 01:20:29 92,95
23 Henrik Bechtel Falkenbergs OK 01:21:00 94,02
24 Jonas Rastbäck OK Nolaskogsarna 01:21:21 94,76
25 Mattias Borg Tumba-Mälarhöjden OK 01:22:39 97,47
26 Tomas Jansson Björklinge SOK 01:22:42 97,57
27 Peter Kjellsson Falkenbergs OK 01:23:20 98,89
29 Torbjörn Almgren OK Kolmården 01:26:50 106,20
30 Mikael Larsson OK Hällen 01:28:26 109,54
31 Per Stinessen Dalaportens OL 01:29:55 112,63
32 Magnus Erixon IFK Göteborg 01:30:44 114,34
33 Daniel Drugge Korsnäs IF OK 01:32:54 118,86
34 Jonny Lundberg OK Kolmården 01:34:23 121,95
35 Mikael Blockgren Falkenbergs OK 01:34:57 123,13
36 Johan Börjesson Järfälla OK 01:37:42 128,87
37 Erik Jonsson Långhundra IF 01:37:56 129,36
38 Jonas Olsson OK Skogshjortarna 01:38:35 130,72
41 Jonas Larsson Degerfors OK 01:42:50 139,59
42 Per Andersson OK Linné 01:43:49 141,64
43 Niclas Konradsson IK Omega 01:44:07 142,26
46 Martin Udd Markbygdens OK 01:46:40 147,58
47 Gösta Forsum Vallentuna-Össeby OL 01:48:00 150,37
49 Niklas Henriksson Tormestorps IF 01:54:22 163,65
50 Patrik Jönsson Hässleholms OK 01:59:06 173,53
51 Björn Lindgren IF Hallby SOK 02:05:15 186,36
53 Mats Kåberg Köping-Kolsva OK 02:21:54 221,11

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF