Svenska Orienteringsförbundet

Silva League, sprintdistans - M21 Elite 1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jerker Lysell Rehns BK 00:14:25 0,30
2 Gustav Bergman OK Ravinen 00:14:33 0,98
3 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:14:37 1,32
4 Andreas Kyburz Tullinge SK 00:14:48 2,26
6 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 00:14:57 3,02
6 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 00:14:57 3,02
8 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingö SOK 00:14:59 3,19
9 Scott Fraser Södertälje-Nykvarn OF 00:15:00 3,28
10 Antonio Martínez Pérez Eksjö SOK 00:15:03 3,53
10 Yannick Michiels OK Ravinen 00:15:03 3,53
12 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:15:06 3,79
13 Oleksandr Kratov OK Orion 00:15:09 4,05
14 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 00:15:12 4,30
15 Jonas Vytautas Gvildys Rehns BK 00:15:16 4,64
16 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:15:17 4,73
17 Andreu Blanes Reig Södertälje-Nykvarn OF 00:15:20 4,98
18 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 00:15:21 5,07
18 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 00:15:21 5,07
18 Patrik Karlsson Växjö OK 00:15:21 5,07
22 Albin Ridefelt OK Linné 00:15:23 5,24
23 Vojtech Kral IFK Moras OK 00:15:26 5,49
24 Peter Hodkinson OK Södertörn 00:15:28 5,66
26 Ivan Sirakov Stora Tuna OK 00:15:30 5,83
26 Olle Kalered OK Denseln 00:15:30 5,83
28 Martin Regborn Hagaby GOIF 00:15:31 5,92
29 Andreas Rüedlinger Leksands OK 00:15:32 6,00
31 Kalle Bergman OK Ravinen 00:15:36 6,35
32 Josef Nordlund OK Linné 00:15:38 6,52
34 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:15:46 7,20
35 Dave Schorah OK Ravinen 00:15:47 7,28
35 Erik Folkesson Blom IFK Moras OK 00:15:47 7,28
38 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 00:15:51 7,62
39 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:15:53 7,79
40 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 00:16:00 8,39
41 Mathias Hallmén Attunda OK 00:16:04 8,73
42 Andrei Salin Sävedalens AIK 00:16:07 8,99
44 Aleksander Bernaciak OK Orion 00:16:09 9,16
45 David Lingfors OK Linné 00:16:11 9,33
46 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:16:12 9,41
47 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 00:16:13 9,50
48 Ivan Nikitin Linköpings OK 00:16:15 9,67
49 Michal Krajcik OK Orion 00:16:16 9,75
50 Roman Ryapolov IFK Moras OK 00:16:19 10,01
52 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:16:23 10,35
53 Oskar Daniels Attunda OK 00:16:25 10,52
54 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 00:16:26 10,61
55 Máté Kerényi IFK Lidingö SOK 00:16:35 11,37
56 Marek Schuster OK Pan-Kristianstad 00:16:37 11,54
57 Alessio Tenani OK Pan-Kristianstad 00:16:38 11,63
57 Pavel Shestakov Hellas Orientering 00:16:38 11,63
59 Tiago Romão IFK Umeå 00:16:39 11,71
60 Karl Walheim Ärla IF 00:16:42 11,97
61 Erik Martinsson Linköpings OK 00:16:45 12,22
62 Erik Boman Gävle OK 00:16:48 12,48
63 Anton Tynong Gävle OK 00:16:49 12,56
65 Nick Barrable OK Ravinen 00:16:58 13,33
66 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:17:06 14,01
67 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:17:08 14,18
68 Emil Kalered OK Denseln 00:17:11 14,44
69 Erik Sköld Linköpings OK 00:17:21 15,29
69 Hans Persson Gävle OK 00:17:21 15,29
71 Robert Johansson Täby OK 00:17:22 15,38
72 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:17:27 15,80
73 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:17:31 16,14
74 Christopher Naunton OK Nolaskogsarna 00:17:41 16,99
76 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:18:34 21,51
77 Raúl Ferra KFUM Örebro OK 00:18:35 21,60
78 Johan Kärrström Tullinge SK 00:20:33 31,65
Rassmus Andersson OK Linné
Johan Högstrand Markbygdens OK
Jesper Lysell Rehns BK
Artem Panchenko IFK Moras OK
Jakob Enmark Gävle OK
Emil Svensk Stora Tuna OK
Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna

Annonser