Svenska Orienteringsförbundet

Silva League, sprintdistans - H20 ELIT 1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonas Egger IK Hakarpspojkarna 00:13:55 6,72
2 Assar Hellström OK Ravinen 00:14:03 7,49
3 William Pommer Stora Tuna OK 00:14:18 8,93
4 Rudolfs Zernis Ärla IF 00:14:19 9,02
5 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:14:24 9,50
6 Einar Johansson OK Tyr 00:14:25 9,60
6 Eduardo Gil Marcos IFK Umeå 00:14:25 9,60
8 Oskar Andrén OK Tisaren 00:14:32 10,27
9 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:14:33 10,37
10 Martin Hunhammar OK Ravinen 00:14:35 10,56
11 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:14:38 10,85
12 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 00:14:39 10,94
13 Kasper Westman Västerås SOK 00:14:44 11,42
14 Emil Granqvist OK Ravinen 00:14:48 11,80
14 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:14:48 11,80
14 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:14:48 11,80
17 Erik Berzell Attunda OK 00:14:52 12,19
18 Xander Berger OK Hammaren 00:14:53 12,28
19 Anton Nilsson OK Tranan 00:14:55 12,48
20 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:15:06 13,53
20 Joël Borner OK Ravinen 00:15:06 13,53
22 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:15:08 13,72
23 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:15:12 14,11
23 Petter Johansson Linköpings OK 00:15:12 14,11
25 Arvid Våg Lerums SOK 00:15:16 14,49
25 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:15:16 14,49
25 Gustav Hindér OK Tisaren 00:15:16 14,49
28 Johan Söderlund Leksands OK 00:15:17 14,59
29 Martin Gelinder Attunda OK 00:15:19 14,78
30 Luis Sanchez Serrano Eksjö SOK 00:15:26 15,45
31 Mikus Purins OK Södertörn 00:15:27 15,55
32 Justas Misiunas Rehns BK 00:15:30 15,83
33 Sixten Walheim OK Rodhen 00:15:32 16,03
34 Carl Boman Västerås SOK 00:15:33 16,12
35 Simon Lundin Finspångs SOK 00:15:35 16,31
36 Vitaliy Gichko Sävedalens AIK 00:15:42 16,99
36 Carl Näslund Västerås SOK 00:15:42 16,99
38 Erik Karlsson OK Ravinen 00:15:43 17,08
38 Johan Badenfelt OK Pan-Kristianstad 00:15:43 17,08
40 Simon Andersson OK Rodhen 00:15:45 17,27
41 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:15:50 17,75
42 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:15:51 17,85
43 Jonas Falck Weber Eksjö SOK 00:15:52 17,95
44 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:15:55 18,23
44 Karl Modig OK Alehof 00:15:55 18,23
46 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:15:59 18,62
47 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:16:01 18,81
48 Erik Andersson OK Orion 00:16:03 19,00
48 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:16:03 19,00
50 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:16:04 19,10
51 Jefta Langerak Järfälla OK 00:16:06 19,29
52 Håkan Palm OK Klemmingen 00:16:10 19,67
53 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:16:11 19,77
53 Johan Sandlund OK Njudung 00:16:11 19,77
55 Wojciech Dudek IFK Göteborg 00:16:21 20,73
56 Wiliam Nilsson OK Södertörn 00:16:23 20,92
57 Gytis Nakvosas OK Ravinen 00:16:24 21,02
58 Baptiste Girard OK Ravinen 00:16:35 22,07
59 Leif Svensson OK Tisaren 00:16:43 22,84
60 David Hector Snättringe SK 00:16:48 23,32
61 Harald Ottmer Tormestorps IF 00:16:50 23,51
62 Emil Andersson Tullinge SK 00:16:55 23,99
63 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:17:03 24,76
64 Jakob Pauser OK Hammaren 00:17:08 25,24
65 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:17:36 27,92
65 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 00:17:36 27,92
67 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:18:14 31,57
68 Gustav Andersson Stora Tuna OK 00:18:17 31,86
69 Erik Persson Markbygdens OK 00:18:31 33,20
70 Einar Nordgren Hestra IF 00:19:01 36,08
71 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 00:19:30 38,86
72 Carl Torstensson Emmaboda Verda OK 00:20:13 42,99
73 Anton Daniels Attunda OK 00:21:55 52,77
74 Johnny Rahlén OK Ravinen 00:23:23 61,22
Oskar Lundqvist OK Orion
Simon Thrane Hansen OK Pan-Kristianstad
Matthias Reiner OK Hammaren

Annonser

Bagheera