Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H21 K

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Niklas Serrander Södertälje-Nykvarn OF 00:37:10 5,43
3 Anders Carlsson Hammarby IF OF 00:37:36 6,37
5 Petter Haraldsson Gustavsbergs IF OK 00:37:57 7,12
6 Simon Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:38:39 8,64
8 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 00:39:22 10,19
13 Thomas Gustavsson Gudhems IF 00:40:57 13,61
14 Jonas H Sand Gustavsbergs IF OK 00:41:13 14,19
15 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:41:33 14,91
17 Andreas Davidsson OK Klemmingen 00:42:01 15,92
18 Henric Carlsson Järla Orientering 00:42:08 16,18
20 Niklas Profors Varegg Fleridrett 00:43:00 18,05
21 Mattias Killander Hästveda OK 00:43:22 18,84
22 Mårten Frendelius IFK Lidingös Skid o OK 00:43:25 18,95
24 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:44:22 21,01
26 Erik Bengtsson FK Åsen 00:44:50 22,02
27 Björn Karlsson Oskarströms OK 00:45:24 23,24
30 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:46:57 26,60
34 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:48:15 29,41
39 Johan Sonesson IFK Moras OK 00:48:52 30,75
40 Markus Nilsson OK Nackhe 00:48:56 30,89
41 Niclas Eriksson OK Kåre 00:48:58 30,96
42 Magnus Kjellberg Dalenstam Istrums SK 00:49:11 31,43
43 Martin Palm IFK Moras OK 00:49:16 31,61
44 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 00:49:30 32,12
47 Alexander Trempoltsev Hellas OK 00:50:03 33,31
49 Eric Englöf Centrum OK 00:50:34 34,42
50 Johan Lundqvist OK Gynge 00:50:53 35,11
51 Tomas Lundström OK Hällen 00:51:11 35,76
53 Johan Tykesson Rävetofta OK 00:51:15 35,90
55 Filip Ivermark Västerås SOK 00:51:36 36,66
56 Marcus Olsson Falkenbergs OK 00:51:42 36,88
57 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 00:51:45 36,99
58 Olof Bengtsson FK Åsen 00:52:06 37,74
60 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:52:18 38,18
61 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 00:52:23 38,36
62 Ronnie Andersson Falkenbergs OK 00:52:42 39,04
63 Jonas Ringsgård IFK Linköpings OS 00:52:54 39,47
64 Peter Stenbeck Halmstad OK 00:52:55 39,51
65 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:53:03 39,80
66 Erik Melén Motala AIF OL 00:53:06 39,91
67 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:53:10 40,05
68 Andreas Melin Göteborg/Majorna OK 00:53:11 40,09
69 Per Svensson OK Skogshjortarna 00:53:15 40,23
70 Niklas Fallgren Gudhems IF 00:53:16 40,27
70 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 00:53:16 40,27
72 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 00:53:28 40,70
76 Johan Leijgård Gudhems IF 00:54:18 42,50
77 Johannes Eklund Rånäs OK 00:54:34 43,08
78 Thomas Eek Köping-Kolsva OK 00:54:42 43,37
80 Andreas Leijgård Gudhems IF 00:55:21 44,78
82 Erik Sonesson IFK Moras OK 00:55:38 45,39
82 Anton Lindholm Köping-Kolsva OK 00:55:38 45,39
84 Lukas Brodin Hylte OK 00:56:11 46,58
85 Anders Ohlin Rånäs OK 00:56:14 46,69
87 Andreas Allerhed IFK Moras OK 00:56:19 46,87
88 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 00:56:20 46,90
89 Lars Nordqvist Västerbergslagens OL 00:56:33 47,37
91 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:57:38 49,72
94 Erik Gohde Dalaportens OL 00:58:00 50,51
95 Peter Kjellberg Istrums SK 00:58:02 50,58
96 Andreas Blomqvist FK Boken 00:58:13 50,98
97 Olov Gohde Dalaportens OL 00:58:35 51,77
99 Henrik Hellgren Norbergs OK 00:58:38 51,88
100 Henrik Lundqvist OK Gynge 00:58:46 52,17
101 Jesper Ackelman OK Enen 00:58:58 52,60
101 Fredrik Svahn IF Hagen 00:58:58 52,60
104 Matts Tenland Andrarums IF 00:59:07 52,93
105 Mikael Bodin Gällstadbygdens SOK 00:59:11 53,07
107 Robert Carlsson OK Hällen 00:59:41 54,15
108 Björn Eriksson Svärdsjö IF 00:59:43 54,22
109 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 00:59:52 54,55
110 Jonas Pettersson Lessebo OK 01:00:09 55,16
112 Mathias Axelsson Västvärmlands OK 01:00:34 56,06
113 Claes Andersson Falkenbergs OK 01:00:42 56,35
114 Anders Karlsson Oskarströms OK 01:00:57 56,89
116 Jonatan Lage Helsingborgs SOK 01:01:12 57,43
116 Johan Eliasson Falkenbergs OK 01:01:12 57,43
118 Roland Persson Skarpnäcks OL 01:01:20 57,72
119 Robert Broström OK Hedströmmen 01:01:28 58,01
121 Morgan Bodin Gällstadbygdens SOK 01:01:38 58,37
121 Jens Uddén Ljungskile FK 01:01:38 58,37
124 Magnus Eriksson Östersunds OK 01:02:07 59,42
126 Emil Alexandersson Hylte OK 01:03:01 61,37
127 Peter Gustavsson Hylte OK 01:03:02 61,40
128 Håkan Eriksson Hästveda OK 01:03:51 63,17
129 Stefan Vorberg OK Landehof 01:03:53 63,24
131 Martin Bergqvist Lesjöfors SK 01:04:25 64,40
133 Joacim Gustafsson OK Klyftamo 01:05:09 65,98
134 Kristoffer Jansson OK Måsen 01:05:23 66,49
136 Tobias Österlund IK Ymer 01:06:06 68,04
137 Klas Petersson IF Marin Väst 01:06:23 68,65
138 Mattias Prick Uddevalla OK 01:06:35 69,08
139 Peter Andersson Hylte OK 01:06:59 69,95
141 Conny Larsson OK Kompassen 01:07:22 70,78
142 Thomas Lindell OK Södertörn 01:07:37 71,32
143 Fredrik Persson FK Åsen 01:07:41 71,46
144 Tom Elmersson Värend GN OL 01:07:46 71,64
145 Niclas Eckhoff Helsingborgs SOK 01:07:58 72,08
146 Niklas Hedlund Umeå OK 01:08:30 73,23
148 Patrik Andersson Hylte OK 01:08:53 74,06
149 Anders Jonsson IF Marin Väst 01:09:34 75,54
151 Andreas Wallström Järbo OK 01:09:41 75,79
155 Rikard Gustavsson Gudhems IF 01:11:08 78,93
156 Carl Wiking OK Kåre 01:11:21 79,40
157 Sebastian Runander Trosabygdens OK 01:12:01 80,84
159 Albert Skaar Ryda SK 01:12:23 81,64
160 Viktor Strid Österfärnebo IF 01:12:42 82,32
162 Kristoffer Larsson OK Enen 01:12:57 82,86
164 Jörgen Ingvarsson Östersunds OK 01:13:16 83,55
167 Jonas Sundell Umeå OK 01:14:34 86,36
168 Marcus Olofsson OK Kolmården 01:14:36 86,43
169 Jakob Lindeborg Täby OK 01:14:37 86,47
170 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 01:14:59 87,26
171 John Bergsten Lidköpings VSK 01:15:04 87,44
174 Patrik Wallin Falköpings AIK OK 01:16:49 91,23
175 Peter Johansson Simlångsdalens IF 01:17:19 92,31
176 Björn Linse Lunds OK 01:17:33 92,82
180 Mikael Brodén OK P4 01:21:11 100,68
182 Roger Sandell OK Roxen 01:22:27 103,42
183 Lennart Bjufström SOK 68 01:22:43 104,00
185 Bjarne Kampegård OK Södertörn 01:25:25 109,84
186 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:26:00 111,10
187 Rickard Alenkvist OK Linné 01:27:00 113,27
189 Tobias Persson OK Kompassen 01:27:13 113,73
190 Oskar Nilsson OK Stigen 01:27:53 115,18
191 Robert Rensgard OK Renen 01:28:18 116,08
192 Johan Vilén Säterbygdens OK 01:31:51 123,76
193 William Hollowell OK Tyr 01:32:59 126,21
195 Johan Ferm Sidensjö IK 01:35:23 131,41
196 Sven-Åke Emanuelsson IFK Lidingös Skid o OK 01:36:51 134,58
197 Torbjörn Gillsparr K 3 IF 01:37:21 135,66
198 Jimmy Johansson FK Friskus-Varberg 01:38:02 137,14
202 Andreas Olsson OK Silva 01:40:44 142,98
204 Jonas Johnsson Hästveda OK 01:42:04 145,87
206 Johan Andersson Främmestads IK 01:45:10 152,58
209 Markus Hubertsson IF Thor 01:54:23 172,52
213 Rickard Björkman Trollhättans SOK 02:17:05 221,64
214 Joel Nilsson Hässleholms OK 02:20:08 228,24
Lukas Peterson IFK Umeå 16:39:00 300,00
Björn Pehrsson OK Alehof 16:39:00 300,00

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr