Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H50 K

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:37:52 25,13
2 Mikael Eriksson VK Uvarna 00:37:59 25,44
3 Yngve Gottfridsson Lillomarka OL 00:38:34 27,00
4 Karl Olsson Tibro OK 00:39:34 29,67
5 Tommy Eriksson Länna IF 00:39:54 30,56
6 Jörgen Ivarsson Hestra IF 00:40:12 31,36
7 Per Winterås Västerbergslagens OL 00:40:41 32,65
8 Johan Tallhage Skarpnäcks OL 00:40:43 32,74
9 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:40:52 33,14
10 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 00:41:19 34,34
11 Stefan Johansson Trollhättans SOK 00:41:57 36,03
12 Anders Johansson Hestra IF 00:42:13 36,75
13 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:43:01 38,88
14 Tryggve Ottosson Västerbergslagens OL 00:43:16 39,55
15 Erik Hellsvik IK Gandvik 00:43:31 40,22
16 Sören Calleberg Söderhamns OK 00:44:00 41,51
17 Johnny Heikkilä Lustens OK 00:44:03 41,64
18 Sune Södergrann Tullinge SK 00:44:10 41,95
19 Sven Börjeson Göteborg/Majorna OK 00:44:46 43,56
21 Kjell Boman Söderhamns OK 00:45:10 44,63
23 Lennart Nilsson Ulricehamns OK 00:45:42 46,05
24 Lars Öhrman Söders SOL Tyresö 00:45:44 46,14
26 Svante Andrén Tibro OK 00:46:01 46,90
27 Bengt Lundberg Istrums SK 00:46:03 46,98
28 Peter Olofsson OK Enen 00:46:06 47,12
29 Kenneth Larsson Köping-Kolsva OK 00:46:17 47,61
30 Göran Andersson OK Rodhen 00:46:23 47,87
31 Nils-Robert Persson Tullinge SK 00:46:32 48,28
32 Mats Rosander Finspångs SOK 00:46:37 48,50
33 Kjell Andersson Sävedalens AIK 00:46:40 48,63
34 Mats Eriksson Göteborg/Majorna OK 00:47:02 49,61
35 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:47:04 49,70
36 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:47:09 49,92
37 Anders Hall Järla Orientering 00:47:17 50,28
38 Staffan Käll OK Älme 00:47:22 50,50
39 Stefan Nilsson Stora Tuna OK 00:47:29 50,81
40 Håkan Sandstedt Eksjö SOK 00:47:33 50,99
41 Håkan Lång Länna IF 00:47:36 51,12
42 Anders Sjögren OK Kullingshof 00:47:37 51,17
43 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 00:47:55 51,97
44 Carl Johan Högstrand Markbygdens OK 00:48:05 52,41
45 Lennart Ekvall Trollhättans SOK 00:48:13 52,77
46 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:48:40 53,97
47 Lars Bengtsson Årsunda IF 00:48:43 54,11
48 Mikael Hallberg Lidköpings VSK 00:48:50 54,42
49 Stefan Branth OK Linné 00:49:03 55,00
50 Göran Andreasson OK Kroppefjäll 00:49:08 55,22
52 Torbjörn Aronsson Göteborg/Majorna OK 00:49:16 55,58
53 Roland Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:49:36 56,47
56 Bo Petersson Lessebo OK 00:50:04 57,71
57 Mats Johansson OK Nalle 00:50:05 57,76
58 Lars Rönnols Täby OK 00:50:07 57,85
60 Tore Bengtsson Mariestads FK 00:50:11 58,02
61 Lars Magnusson OK Älme 00:51:01 60,25
63 Stefan Westlin OK Måsen 00:51:05 60,43
64 Uno Johansson Sundsvalls OK 00:51:07 60,52
65 Åke Kappel Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:51:30 61,54
66 Lars Sundkvist Köping-Kolsva OK 00:51:32 61,63
67 Hans- Åke Lundqvist OK Gynge 00:51:43 62,12
68 Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 00:51:48 62,34
69 Dick Nyman Uddevalla IS 00:52:01 62,92
70 Arne Persson Markbygdens OK 00:52:10 63,32
71 Leif Svangren Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:52:13 63,45
72 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:52:14 63,50
73 Hans Garmer Göteborg/Majorna OK 00:52:16 63,59
74 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:52:33 64,34
76 Christer Per Hördell Söders SOL Tyresö 00:53:25 66,66
77 Lars Runesson OK Vivill 00:53:26 66,70
78 Börje Ahnlén OK Hammaren 00:53:49 67,73
79 Mats Kensby OK Tyr 00:54:12 68,75
79 Peter Hansson Sundsvalls OK 00:54:12 68,75
81 Leif Edejern IFK Bergvik 00:54:23 69,24
82 Erik Eriksson IFK Moras OK 00:54:44 70,17
83 Clas Johansson Bredareds IF 00:55:08 71,24
84 Tommy Berger Gävle OK 00:55:42 72,76
85 Stefan Gustafsson OK Hällen 00:56:01 73,60
85 Gunnar Skoglund Söderhamns OK 00:56:01 73,60
87 Göran Lyrberg Valbo Allmänna IF 00:56:04 73,74
88 Kjell Ehn Södertälje-Nykvarn OF 00:56:28 74,80
89 Matts Björke Söders SOL Tyresö 00:56:29 74,85
90 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:56:41 75,38
93 Arne Mårtensson OK Eken 00:57:00 76,23
94 Asgeir Edvardsen Göteborg/Majorna OK 00:57:05 76,45
95 Per-Olov Jemth Korsnäs IF OK 00:57:19 77,07
96 Christer Lundstedt Sundsvalls OK 00:57:25 77,34
97 Leif Sandahl OK Tyr 00:57:40 78,01
98 Magnus Forsgren OK Kåre 00:58:07 79,21
100 Gustav Davidsson OK Klemmingen 00:58:34 80,41
101 Ola Wiksell Stora Tuna OK 00:58:48 81,04
102 Erik Wadman IFK Moras OK 00:59:09 81,97
103 Kjell Emanuelsson Domnarvets GOIF 00:59:10 82,01
104 Gustav Erlandsson OK Vivill 00:59:27 82,77
105 Michael Magnusson Markbygdens OK 00:59:29 82,86
106 Lennart Persson Söderhamns OK 00:59:55 84,02
107 Mats Andersson OK Stigen 01:00:18 85,04
107 Pelle Höök Köping-Kolsva OK 01:00:18 85,04
110 Jörgen Helmersson Ockelbo OK 01:02:49 91,76
111 Roland Hellberg Täby OK 01:03:29 93,54
112 Ulf Skoglund Kils OK 01:03:35 93,81
113 Mats Arnesson Alvesta SOK 01:03:59 94,88
115 Göran Hedman Valbo Allmänna IF 01:05:41 99,42
117 Göran Börjeskog OK Tor 01:05:52 99,91
117 Göran Larsson Uddevalla OK 01:05:52 99,91
119 Per-Arne Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:05:56 100,09
120 Göran Gustafsson OK Nackhe 01:06:47 102,36
121 Gunnar Prieditis OK Tyr 01:07:27 104,14
122 Agne Gustavsson Istrums SK 01:07:47 105,03
123 Jan Lundgren Linköpings OK 01:07:56 105,43
124 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 01:09:01 108,32
125 Per Erlandsson OK Skogsfalken 01:09:28 109,52
126 Bo Carlsson Katrineholms OK 01:09:40 110,06
128 Gunnar Håkansson IK Uven 01:10:13 111,53
129 Krister Österblad FK Boken 01:10:52 113,26
130 Peter Axelsson OK Ravinen 01:11:16 114,33
131 Per Salgård Lidköpings VSK 01:11:24 114,69
134 Göran Berggren Ljungskile FK 01:14:18 122,43
135 Dag Svensson Hylte OK 01:14:57 124,17
136 Torbjörn Johansson Sundsvalls OK 01:15:26 125,46
137 Fredrik Nordfors Stora Tuna OK 01:15:27 125,50
138 Alf B Johansson FK Friskus-Varberg 01:15:59 126,93
139 Manfred Olejnik SOK Viljan 01:16:20 127,86
141 Eric Jönsson OK Triangeln 01:23:16 146,38
142 Alf Huhta OK Måsen 01:23:28 146,91
143 Jan-Erik Carlsson Boxholm-Mjölby OL 01:23:47 147,76
145 Lars Mosslind Vandrarringen 01:26:44 155,64
146 Leif Anderjon Alvesta SOK 01:28:01 159,06
147 Mats Linde OK Linné 01:28:19 159,87
148 Robert Håkansson OK Kolmården 01:29:23 162,71
149 Lars Eklund Växjö OK 01:29:56 164,18
150 Ulf Nordgren Bredareds IF 01:33:11 172,86
151 Stefan Fröjd Snättringe SK 01:34:48 177,18
152 Per Nyström OK Tyr 01:36:15 181,05
153 Jörgen Frisk Markbygdens OK 01:39:49 190,58
154 Matts Andersson Hässleholms OK 01:39:51 190,67
155 Björn Winberg Stenungsunds OK 01:40:14 191,69
157 Jerry Rasmusson Herrestads AIF 01:53:02 225,88
158 Christer Lindersson Gamleby OK 01:58:38 240,83
Reino Lindahl Eksjö SOK 16:39:00 300,00
Gunnar Johansson Falk OK Ravinen 16:39:00 300,00
Tomas Blomqvist OK Skogsfalken 16:39:00 300,00
Lars Larsson Sjövalla FK 16:39:00 300,00
Jan Sahl IF Hagen 16:39:00 300,00
Kenneth Alness Långhundra IF 16:39:00 300,00
Christer Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 16:39:00 300,00
Per Emion orientabonito 16:39:00 300,00

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr