Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H55 K

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Roger Thörn OK Vilse 87 00:37:11 32,71
2 Joakim Alström Sundsvalls OK 00:38:01 35,28
4 Bengt Kärrström Tullinge SK 00:39:24 39,55
5 Sven Bergström Forsa OK 00:39:34 40,06
6 Leif Strandberg Skogslöparna 00:39:38 40,27
7 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 00:39:43 40,52
9 Anders Kärrström Tullinge SK 00:40:42 43,56
9 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 00:40:42 43,56
12 Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 00:41:21 45,56
13 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:41:25 45,77
14 Stefan Millegård Sävedalens AIK 00:41:56 47,36
15 Knut Åke Hallebro OK Klemmingen 00:42:01 47,62
16 Torgny Ottosson OK Torfinn 00:42:04 47,77
17 Per-Olof Larsson Hestra IF 00:42:12 48,18
18 Uno Magnusson IF Hagen 00:42:25 48,85
19 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:42:39 49,57
20 Jan Bergström Grycksbo IF OK 00:42:54 50,34
21 Lars Eklund Sundsvalls OK 00:42:58 50,55
22 Lars-Göran Pettersson SOK 68 00:43:03 50,81
23 Göran Eriksson Lustens OK 00:43:06 50,96
24 Boye Arvidsson Nässjö OK 00:43:36 52,50
26 Leif Johansson Kexholms SK 00:44:14 54,46
27 Håkan Sjunnestrand Solna OK 00:44:19 54,71
28 Lars Danils Västerbergslagens OL 00:44:21 54,82
29 Anders Wiberg OK Skogsfalken 00:46:22 61,04
30 Tommy Östh Ljusdals OK 00:46:45 62,22
31 Lennart Erfors OK Torfinn 00:47:14 63,71
32 Anders Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:47:48 65,46
33 Tommy Westerberg Tibro OK 00:47:55 65,82
34 Jan Lindelöf Seskarö IF 00:47:59 66,03
35 Anders Ek Gävle OK 00:48:06 66,39
36 Lars Eriksson Kalmar OK 00:48:13 66,75
37 Peter Westman Nyköpings OK 00:48:29 67,57
40 Hans Gottfridsson Torsås OK 00:48:55 68,90
41 Jan-Erik Gummesson Nybro OK 00:49:00 69,16
42 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:49:21 70,24
43 Anders Runander Trosabygdens OK 00:49:23 70,34
44 Ove Jansson Sundsvalls OK 00:49:49 71,68
45 Torbjörn Lage Helsingborgs SOK 00:49:54 71,94
46 Åke Johansson Rydboholms SK 00:50:20 73,27
47 Sture Johansson OK Kullingshof 00:50:23 73,43
48 Rolf Eriksson Västvärmlands OK 00:50:29 73,74
50 Karl-Erik Andersson IFK Moras OK 00:50:46 74,61
52 Reijo Korhonen Haninge SOK 00:51:31 76,93
53 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:51:34 77,08
54 Ragnar Olsson Tibro OK 00:51:39 77,34
55 Stig Lundström Söderhamns OK 00:51:49 77,85
56 Mats Ingvarsson OK Vilse 87 00:52:13 79,08
57 Lennart Jakobson Tibro OK 00:52:19 79,39
59 Bror Widen Uddevalla OK 00:52:36 80,27
60 Lars Göran Killander Hästveda OK 00:52:50 80,99
61 Thomas Petersson Vaggeryds SOK 00:52:58 81,40
62 Göran Nordström Gävle OK 00:53:32 83,15
63 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 00:54:06 84,89
65 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 00:54:37 86,49
66 Per Weinestedt OK Linné 00:54:40 86,64
67 Hans Larsson Hässleholms OK 00:54:53 87,31
68 Bo Andersson Falköpings AIK OK 00:55:08 88,08
69 Jan-Ivar Flodin Lugnviks IF 00:55:57 90,60
71 Conny Sahlin Vänersborgs SK 00:56:43 92,97
72 Torgny Johansson OK Eken 00:56:53 93,48
74 Stig Nilsson OK Djerf 00:57:55 96,67
75 Christer Norén Arvidsjaurs OK 00:59:03 100,17
76 Björn Sandström Umeå OK 00:59:09 100,47
78 Anders Hugo Stefan Arbin Annebergs GIF 00:59:17 100,89
80 Anders Waldemarsson Köping-Kolsva OK 01:02:51 111,89
81 Claes Jonsson OK Rodhen 01:04:01 115,49
82 Håkan Eriksson Umeå OK 01:04:17 116,31
83 Per Erik Fogel OK Kåre 01:04:41 117,54
84 Per-Åke Holm Sigtuna OK 01:04:42 117,60
85 Carl-Johan Roubert FK Finn 01:04:56 118,31
86 Bo Månsson OK Löftan 01:05:02 118,62
87 Anders Johanson OK Skogsstjärnan 01:05:36 120,37
88 Per-olof Einarsson Fagersta OK 01:05:43 120,73
90 Mats Blom Ljungskile FK 01:06:26 122,94
91 Bo-Gunnar Josefsson Nässjö OK 01:06:51 124,23
93 Hans Andersson IK Gandvik 01:07:16 125,51
94 Hans Tuvesson IF Hagen 01:07:27 126,08
95 Bo Davidsson Solna OK 01:09:07 131,22
96 Bengt Jönsson Halmstad OK 01:11:01 137,08
98 Kjell-Åke Pramlid OK Klemmingen 01:11:47 139,45
100 Peder Wickström Arboga OK 01:13:08 143,61
101 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 01:17:42 157,70
102 Lars Johansson Avesta OK 01:18:07 158,98
104 Kennet Olsson Stora Tuna OK 01:21:11 168,45
107 Pär J Johnsson Vandrarringen 01:36:05 214,41
108 Ove Karlsson Järfälla OK 01:39:15 224,18
109 Pelle Wållberg Vännäs OK 01:46:03 245,16

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr