Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H45 K

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tomas Löfgren Stora Tuna OK 00:33:37 20,03
2 Ulf Magnusson Leksands OK 00:35:26 25,00
3 Janne Mattsson Trollhättans SOK 00:36:25 27,69
4 Mats Wallin Stora Tuna OK 00:37:00 29,29
5 Bengt Haglund Leksands OK 00:37:18 30,11
6 Jonas Lång Stora Tuna OK 00:37:51 31,61
7 Pär Nyman OK Tyr 00:38:19 32,89
8 Ola Torstensson Västerås SOK 00:38:55 34,53
9 Mats Söderberg Kalmar OK 00:39:25 35,90
10 Anders Söderbärg OK Roslagen 00:39:49 37,00
11 Owe Andersson OK Löftan 00:40:22 38,50
12 Stig Johan Wiklund OK Grip 00:40:33 39,01
13 Lars Andersson OK Tyr 00:40:34 39,05
14 Stefan Svensson Bredaryds SOK 00:40:35 39,10
15 Johan Scherlin Nyköpings OK 00:40:42 39,42
16 Peter Berggren OK Kolmården 00:41:13 40,83
17 Per Carlsson Nyköpings OK 00:41:14 40,88
19 Hans Olsén Sundbybergs IK 00:41:35 41,83
20 Anders Z Zederin IK Trenne Ullared 00:41:40 42,06
21 Anders Karlsson Snättringe SK 00:41:47 42,38
22 Mats Andersson OK Orion 00:41:54 42,70
24 Per Högkvist OK Tyr 00:42:05 43,20
25 Tomas Edström Sundsvalls OK 00:42:09 43,39
26 Stefan Bjurstedt Hallstahammars OK 00:42:19 43,84
27 Jan Berggren OK Denseln 00:42:21 43,93
27 Anders Brinkman Vandrarringen 00:42:21 43,93
29 Leif Einarsson Kungälvs OK 00:42:23 44,02
29 Thomas Hahne Insjöns IF OK 00:42:23 44,02
32 Per Edenhamn Länna IF 00:42:36 44,62
33 Håkan Svensson IK Vista 00:42:45 45,03
34 Jan Asketun OK Roxen 00:42:56 45,53
35 Carl Byman Västerås SOK 00:43:05 45,94
36 Anders Björklund OK Ravinen 00:43:18 46,53
37 Michael Granqvist OK Ravinen 00:43:24 46,81
37 Stefan Gustafsson IFK Göteborg 00:43:24 46,81
39 Magnus Joelsson SOK 68 00:43:28 46,99
40 Magnus Backlund Säterbygdens OK 00:43:40 47,54
41 Håkan Schmidt Trollhättans SOK 00:43:57 48,31
42 Jonas Andersson Värend GN OL 00:44:25 49,59
43 Leif Tynong Tullinge SK 00:44:44 50,46
44 Thomas Attfors Tolered-Utby Ol-klubb 00:44:51 50,78
45 Lars Forsberg OK Ravinen 00:44:56 51,01
46 Sven Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:45:02 51,28
46 Mikael Perérs Korsnäs IF OK 00:45:02 51,28
49 Glen Håkansson Växjö OK 00:45:06 51,46
50 Olle Andersson Rehns BK 00:45:23 52,24
52 Anders Jonsson Skattkärrs IF 00:45:35 52,78
53 Per Källvik Åmåls OK 00:45:38 52,92
54 Tommy Bäck OK Kullingshof 00:45:55 53,70
55 Per Winther Västerbergslagens OL 00:45:57 53,79
56 Stig Larsson Göteborg/Majorna OK 00:46:04 54,11
57 Magnus Herberthson Linköpings OK 00:46:06 54,20
58 Andrew Lago Göteborg/Majorna OK 00:46:07 54,24
59 Kent Bergman OK Ravinen 00:46:24 55,02
60 Jörgen Sköld Linköpings OK 00:46:28 55,20
63 Leif Strömberg Finspångs SOK 00:46:54 56,39
66 Gerth Tolfte OK Älme 00:47:08 57,03
68 Jonas Månsson K 3 IF 00:47:25 57,80
69 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:47:39 58,44
70 Lars Jacobsson Degerfors OK 00:47:41 58,53
71 Stefan Pettersson Fjärås AIK 00:48:07 59,72
72 Stefan Karlsson OK Ravinen 00:48:08 59,77
73 Magnus Hellgren OK Ravinen 00:48:09 59,81
74 Magnus Wide Frölunda OL 00:48:10 59,86
76 Lars Gustafsson OK Kåre 00:48:18 60,22
77 Jan Thuresson Burseryds IF 00:48:24 60,50
78 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 00:48:42 61,32
79 Tornie Ottersten SOK Träff 00:48:58 62,05
82 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 00:49:20 63,05
83 Göran Persson Värend GN OL 00:49:37 63,83
84 Carl-Erik Sjöberg Forsa OK 00:49:38 63,87
85 Tomas Jansson Länna IF 00:49:44 64,15
86 Jonas Nilsson VK Uvarna 00:49:59 64,83
87 Niclas Ahlström Västerås SOK 00:50:04 65,06
88 Kent Åström Sundsvalls OK 00:50:05 65,10
89 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:50:07 65,20
90 Gunnar Tegendal OK Linné 00:50:15 65,56
90 Tomas Bäck Trosabygdens OK 00:50:15 65,56
94 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:50:42 66,79
95 Jan Andersson Gävle OK 00:51:00 67,61
96 Christer Johansson Köping-Kolsva OK 00:51:11 68,12
97 Per Eriksson Västerbergslagens OL 00:51:12 68,16
98 Thomas Nilsson Stora Tuna OK 00:51:19 68,48
99 Björn Östman Göteborg/Majorna OK 00:51:32 69,07
100 Magnus Nygren Skogspojkarnas OK 00:51:43 69,58
101 Anders Claesson Burseryds IF 00:51:44 69,62
102 Anders Nilsson Täby OK 00:51:47 69,76
104 Per Hentze Fjärås AIK 00:52:10 70,81
106 Mats Lindström OK Skärmen 00:52:40 72,18
107 Ulf Hamrefors Västerås SOK 00:53:11 73,59
109 Leif Andersson Bjursås OK 00:53:23 74,14
110 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:53:43 75,05
111 Anders Sjöberg OK Reftele 00:53:57 75,69
112 Eric Toftered IF Rigor 00:54:01 75,87
113 Leif Skymberg IK Vikings OK 00:54:07 76,15
114 Jens Kastensson OK Pan-Kristianstad 00:54:14 76,46
115 Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 00:54:17 76,60
117 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:54:28 77,10
118 Peter Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:54:30 77,19
119 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 00:54:35 77,42
119 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:54:35 77,42
122 Peter Andersson Kramfors-Alliansen 00:55:04 78,75
124 Yngve Kihlberg Halmstad OK 00:55:17 79,34
125 Sören Andersson Lidköpings VSK 00:55:19 79,43
126 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 00:55:23 79,61
127 Lars Greilert Haninge SOK 00:55:35 80,16
127 Jörgen Ågran OK Storsjön 00:55:35 80,16
130 Patric Johansson Boxholm-Mjölby OL 00:55:47 80,71
131 Karl-Erik Engblom Valbo Allmänna IF 00:55:52 80,94
132 Bertil Johansson Kristinehamns OK 00:56:00 81,30
133 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:56:13 81,89
136 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:56:50 83,58
136 Peter Lundberg Västerås SOK 00:56:50 83,58
136 Martin Carlsson Täby OK 00:56:50 83,58
139 Gunnar Sjökvist Värend GN OL 00:57:06 84,31
140 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:57:25 85,18
141 Lars-Gunnar Jansson IK Vikings OK 00:57:30 85,41
142 Kjell Johansson Skattkärrs IF 00:57:32 85,50
143 Sven Nilsson IK Vista 00:57:46 86,14
144 Erik Johnson OK Klemmingen 00:58:39 88,56
146 mats herbert Täby OK 00:59:02 89,60
147 Håkan Lindberg OK Djerf 00:59:10 89,97
148 Pär Dahlström Tullinge SK 00:59:42 91,43
149 Erik Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:59:43 91,48
151 Anders Mattsson OK Kullingshof 01:00:42 94,17
152 Sture Larsson Länna IF 01:00:53 94,67
153 Mats Bergman Norbergs OK 01:01:10 95,44
154 Jan-Eric Thelin Lidköpings VSK 01:01:23 96,04
155 Pål Bengtsson IS Kullen 01:01:32 96,45
156 Anders Berg IS Kullen 01:01:47 97,13
157 Bo Svedevall IFK Linköpings OS 01:02:15 98,41
159 Mikael Boman Lustens OK 01:03:06 100,74
161 Tomas Nilsson Hässleholms OK 01:03:17 101,24
163 Claes Larsson OK Klyftamo 01:03:48 102,65
164 Stefan Edvardsson OK Torfinn 01:04:01 103,25
165 Stefan Dahl IS Kullen 01:04:24 104,30
166 Thomas Rimhagen Linköpings OK 01:04:50 105,48
167 Jan Ring Trosabygdens OK 01:05:30 107,31
170 Per Wadman Västerås SOK 01:06:30 110,04
171 Per Andén Hässleholms OK 01:06:40 110,50
172 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 01:07:42 113,33
173 Hans Karlsson Länna IF 01:08:11 114,65
174 Ingemar Hägglund OK Ödmården 01:08:19 115,02
175 Jens Arborelius IS Kullen 01:10:33 121,13
176 Mats-Ola Persson Tormestorps IF 01:10:35 121,22
177 Hans-Erik Jansson VK Uvarna 01:10:48 121,82
178 Per Brinkenberg Skogsluffarnas OK 01:10:57 122,23
180 Anders Jonsson OK Klyftamo 01:11:04 122,55
181 Johan Liderud Lidköpings VSK 01:11:37 124,05
183 Jonas Karlsson Markbygdens OK 01:12:17 125,88
185 Inge Nilsson Umeå OK 01:13:19 128,71
186 Tomas Sundqvist OK Kåre 01:13:47 129,98
187 Jonas Fridman Vännäs OK 01:14:45 132,63
188 Johan Karlsson Askersunds OK 01:14:47 132,72
190 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 01:15:18 134,13
192 Pär Stenberg OK Skogshjortarna 01:15:52 135,69
194 Hans Älvegran Dalaportens OL 01:16:57 138,65
195 Stefan Mokvist Länna IF 01:18:05 141,75
196 Patrick Persson Härlövs IF 01:19:29 145,59
197 Peter Dannbring Skåneslättens OL 01:19:39 146,04
198 Mats Carlsson OK Ödmården 01:19:40 146,09
199 Ulf Nilsson Örkelljunga FK 01:20:34 148,55
200 Magnus Freij OK Måsen 01:21:27 150,97
201 Magnus Allard Tjällmo-Godegårds OK 01:22:15 153,16
202 Benny Johansson OK Reftele 01:22:42 154,39
204 Peter Hammersberg Frölunda OL 01:24:08 158,32
206 Torbjörn Hammas Väsby OK 01:24:47 160,10
207 Remo Wüst OK Kullingshof 01:28:40 170,73
208 Roger Karlsson Boxholm-Mjölby OL 01:28:50 171,18
209 Per-Olof Svensson Länna IF 01:29:25 172,78
210 Håkan Eriksson OK Räven 01:29:45 173,69
212 Pär Winkler Strängnäs-Malmby OL 01:32:49 182,09
213 Ulf Nyberg Eslövs FK 01:34:04 185,51
215 Örjan Sjöström Länna IF 01:36:41 192,67
216 Kjell Henriksson Seskarö IF 01:39:15 199,70
217 Leif Jakobsson Garda IK 01:45:49 217,67
218 Gustaf Torenstam Emmaboda Verda OK 01:46:30 219,55
220 Bengt Eriksson IS Kullen 01:50:32 230,59
Peter Andersson OK Orion 16:39:00 300,00
Dan Nilsson Nyköpings OK 16:39:00 300,00
Kjell Andersson Piteå IF 16:39:00 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF