Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H60 K

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hasse Åberg Valbo Allmänna IF 00:32:45 42,96
2 Ola Karlsson Storviks IF 00:33:26 45,63
3 Christer Eriksson OK Linné 00:33:38 46,41
4 Lasse Holm Storviks IF 00:34:19 49,08
5 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:35:04 52,01
6 Börje Sander Leksands OK 00:35:57 55,46
7 Bengt A Persson Rehns BK 00:36:18 56,83
8 Bo Seger Eskilstuna OL 00:36:45 58,58
10 Christer Nälemark OK Djerf 00:37:26 61,25
11 Conny Jidetoft Stångenäs AIS 00:38:07 63,92
12 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:38:31 65,49
13 Gunnar Enberg Målilla OK 00:38:35 65,75
14 Roland Nilsson SOK Viljan 00:39:12 68,16
15 Paul Erik Glasberg Västerbergslagens OL 00:39:31 69,39
16 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:39:41 70,04
17 Larseric Larsson Degerfors OK 00:40:01 71,35
18 Sven-Erik Sundin Selånger SOK 00:40:03 71,48
19 Sven-Eric Carlsson Alfta-Ösa OK 00:40:43 74,08
20 Tommy Öhling Ärla IF 00:41:06 75,58
21 Bo Klamfelt Tibro OK 00:41:08 75,71
22 Carl Gunnar Boström Enebybergs IF 00:41:15 76,17
23 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:42:45 82,03
24 Torsten Pettersson Långhundra IF 00:42:59 82,94
25 Leif Axelsson Målilla OK 00:43:47 86,06
26 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:44:13 87,76
27 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:44:19 88,15
28 Bo Hävert Degerfors OK 00:44:31 88,93
29 Lars Larsson OK Frisene 00:44:48 90,04
30 Stig Johansson Helsingborgs SOK 00:44:51 90,23
31 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:44:59 90,75
32 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:45:01 90,88
33 Tommy Lundqvist Bjursås OK 00:45:07 91,27
34 Bo Jernberg OK Roxen 00:45:40 93,42
35 Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan 00:45:57 94,53
36 Bo Persson Husums IF OK 00:47:35 100,91
37 Rune Svensson OK Vilse 87 00:47:46 101,63
38 Sven-Erik Kempe Oslättforspojkarnas IK 00:48:28 104,36
39 Bo Eriksson Köping-Kolsva OK 00:49:55 110,03
40 Lennart Gardelius IF Hansa-Hoburg 00:49:59 110,29
41 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:50:08 110,87
42 Ulf Kristensson Halmstad OK 00:50:48 113,48
43 Bengt Ståhl Hjärnarps GH OL 00:51:18 115,43
44 Yngve Persson Tierps SOK 00:51:31 116,28
46 Lennart Forsberg Umeå OK 00:52:20 119,47
47 Karl-Gustav Larsson OK P4 00:52:42 120,90
48 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 00:53:52 125,46
51 Olle Arman Nyköpings OK 00:55:02 130,02
52 Bengt Svensson OK Skogshjortarna 00:55:25 131,52
56 Anders Andreasson Emmaboda Verda OK 00:57:06 138,09
57 Lars-Gunnar Larsson OK Tor 00:57:17 138,81
58 Ove Larsson Eskilstuna OL 00:58:07 142,06
59 Roland Nilsson OK Kompassen 00:58:22 143,04
62 Göran Nilsson Eksjö SOK 00:59:18 146,69
63 Johnny Karlsson Uddevalla OK 00:59:31 147,53
64 SvenÅke Windahl Gävle OK 00:59:41 148,19
65 Sten Åke Vedin Selånger SOK 00:59:56 149,16
66 Billy Jakobsson Åkers IF 01:01:13 154,18
67 Bengt Simonsson Älvdalens IF OK 01:01:16 154,37
68 Göran Litzell OK Kullingshof 01:03:48 164,27
69 Johny Lindmark Skarpnäcks OL 01:04:39 167,59
70 Hans Nygren Boliden FFI 01:05:10 169,61
72 Hans Palm Bredaryds SOK 01:07:58 180,55
73 Karl Adolf Kenneth Ljungberg Klavre Orienteringsklubb 01:08:17 181,79
74 Kjell Frodin Köping-Kolsva OK 01:08:24 182,24
75 Lars Johnsson OK Måsen 01:08:28 182,50
76 Ingmar Tykesson Rävetofta OK 01:09:35 186,87
78 Lars Erik Ericson Ölmstads IS 01:10:20 189,80
79 Sten Helmertz FK Herkules 01:11:46 195,40
80 Ingolf Bengtsson Halmstad OK 01:13:25 201,84
81 Göran Larsson OK Kompassen 01:14:47 207,18
82 Jan-Erik Samuelsson Tjällmo-Godegårds OK 01:15:23 209,53
84 Kenneth Werlin Simlångsdalens IF 01:21:20 232,77
86 Bernt Gustafsson Sigtuna OK 01:36:52 293,46

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF