Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF 00:39:07 31,01
2 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:41:04 38,30
3 Björn Linnersjö OK Orion 00:41:39 40,49
4 Stefan G Larsson OK Njudung 00:41:54 41,42
5 Sture Björk OK Kåre 00:42:09 42,36
7 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:43:43 48,22
8 Rolf Skoglund SOIK Hellas 00:44:23 50,71
9 Leif Nordlund Länna IF 00:44:25 50,84
10 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:44:27 50,96
11 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:45:44 55,76
12 rune sandberg Uddevalla OK 00:46:19 57,94
13 Kurt Halvarsson Östersunds OK 00:46:35 58,94
14 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 00:47:09 61,06
15 Rune Rådeström Snättringe SK 00:47:19 61,68
16 Sven-Olof Asp Leksands OK 00:47:30 62,37
17 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:48:23 65,67
18 Hans Persson OK Älgen 00:48:59 67,92
19 Nils Karlsson Växjö Allmänna IS 00:49:01 68,04
20 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:49:16 68,98
20 Kennet Ivehag Främmestads IK 00:49:16 68,98
22 Owe Edström Kovlands IF 00:50:03 71,91
23 Hans Kruskopf Korsnäs IF OK 00:50:06 72,10
24 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 00:50:16 72,72
25 Ingemar Lindblom IFK Göteborg 00:50:23 73,16
27 Inge Persson FK Boken 00:51:35 77,65
28 Kjell Holmström Björkfors GOIF 00:52:01 79,27
30 Roland Offrell Frosta OK 00:52:05 79,52
31 Börje Råberg OK Tyr 00:52:10 79,83
32 Bengt Gard Oskarströms OK 00:53:22 84,32
34 Åke Bölenius OK Branten 00:53:48 85,94
35 Kurt Andersson Storviks IF 00:53:50 86,06
36 Nils Boremyr Kvarnsvedens GOIF OK 00:54:20 87,93
37 Tore Martinsson Degerfors OK 00:54:35 88,87
38 Stig Larsson Rävetofta OK 00:54:37 88,99
39 Sören Eriksson Länna IF 00:54:38 89,06
40 Christer Westberg IFK Göteborg 00:55:11 91,11
41 Sven-Olof Norlin Rimbo SOK 00:55:24 91,92
42 Jörgen Bergström Norbergs OK 00:55:35 92,61
43 Olle Hermansson IK Ymer 00:56:26 95,79
44 Sven Ruther OK Älme 00:56:38 96,54
45 Bengt Nilsson Alvesta SOK 00:57:03 98,10
46 Jerry Martinsson OK Motala 00:57:07 98,34
48 Åke Olsson Hässleholms OK 00:57:35 100,09
49 Gunnar Palmqvist Boxholm-Mjölby OL 00:57:43 100,59
50 Kjell Mörtberg Bodens BK 00:57:44 100,65
51 Bengt Andersson OK Skogsfalken 00:58:12 102,40
52 Christer Solbreck Långhundra IF 00:59:00 105,39
53 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:59:05 105,70
54 Göran Larbo Attunda OK 00:59:25 106,95
55 Evert Karlsson Rimbo SOK 00:59:46 108,26
56 Benny Rendalen Korsnäs IF OK 00:59:54 108,76
58 Sigvard Oscarsson Istrums SK 01:00:03 109,32
59 Karl-Robert Moqvist OK Tor 01:00:33 111,19
60 Kjell-Åke Ryen Kroppa IF 01:01:13 113,68
61 Göran Svensson FK Finn 01:01:15 113,81
62 Jan Flansbjer Ringsjö OK 01:01:53 116,18
63 Bo Hedlund IFK Enskede 01:01:56 116,36
64 Per Ivermark Säffle OK 01:02:07 117,05
65 Lennart Korén OK Branten 01:02:17 117,67
66 Jan Larsson Sävedalens AIK 01:02:23 118,05
67 Börje Eriksson Regna IF 01:02:54 119,98
68 Nils Sjödin GOIF Tjalve 01:03:09 120,91
69 Gösta Lindqvist OK Löftan 01:03:25 121,91
70 Peeter-Jaan Kask Lunds OK 01:03:28 122,10
71 Jan Hansson Lunds OK 01:03:41 122,91
72 Bengt Olsson Markbygdens OK 01:03:57 123,91
73 Hans Kleist OK Roxen 01:04:01 124,16
74 Pertti Heed OK Orinto 01:04:13 124,90
75 Lars Fransson Bottnaryds IF 01:04:21 125,40
76 Rudi Olvenmyr OK Tyr 01:04:23 125,53
77 Rolf Lindberg Söderhamns OK 01:04:39 126,53
79 Jouko O Pajulampi OK Tjärnen 01:05:27 129,52
80 Lars Wahlström Istrums SK 01:06:07 132,01
81 Örjan Kampegård OK Södertörn 01:06:45 134,38
82 Conny Berggren GOIF Tjalve 01:06:54 134,94
83 Anders Björnberg Frölunda OL 01:07:29 137,12
84 Uno Berg OK Motala 01:08:17 140,12
85 Anders Hasselbo OK Måsen 01:08:30 140,93
86 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 01:08:36 141,30
87 Erling Larsson Hässleholms OK 01:08:39 141,49
88 Leif Lindström Nybro OK 01:08:56 142,55
89 Peter Dahlstedt OK Pan-Kristianstad 01:09:22 144,17
90 Hans Grudd Stora Tuna OK 01:09:47 145,73
91 Kenneth Rosén Göteborg/Majorna OK 01:10:03 146,73
92 Leif Samor Tjällmo-Godegårds OK 01:10:09 147,10
93 Claes Green Sjövalla FK 01:11:07 150,72
96 Sven-Erik Sjöberg OK Tor 01:12:30 155,89
97 Tom Lindberg Lunds OK 01:14:34 163,62
98 Sven Thelandersson Lunds OK 01:14:39 163,93
99 Per Södersten OK Ravinen 01:14:42 164,12
100 Roger Borg Kungälvs OK 01:14:44 164,25
102 Åke Karlsson SOK Träff 01:15:28 166,99
103 Benneth Adamsson Halmstad OK 01:15:45 168,05
104 Lars Henriksson OK Älme 01:16:01 169,05
105 Stig Dahlgren GMOK 01:16:15 169,92
106 Göran Schylander Frösö IF 01:17:21 174,03
107 Hans Sahlberg Långhundra IF 01:18:26 178,09
108 Ingemar Wiklund OK Skogsvargarna 01:19:01 180,27
109 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 01:19:13 181,02
111 Jan Rödström OK Skogsstjärnan 01:19:36 182,45
112 Kenneth Löfqvist Västerås SOK 01:20:39 186,38
113 Kurt Sandström Skutskärs OK 01:20:42 186,57
114 Bert Thorsson Ryda SK 01:20:54 187,31
115 Per-Åke Andersson IS Kullen 01:21:53 190,99
116 Kjell Bergman Stigfinnarna 01:21:56 191,18
117 Bo Adolfsson IK Ymer 01:22:20 192,68
118 Bengt Eriksson Regna IF 01:23:02 195,30
120 Arne Andersson OK Motala 01:25:02 202,78
121 Lars-Erik Forsberg Djurgårdens IF OF 01:26:06 206,77
122 Carl-Otto Wijkmark IF Hagen 01:27:26 211,75
124 Bengt Alkdal IF Marin Väst 01:35:59 243,74
125 Sven-Olof Nylén OK Nolaskogsarna 01:39:27 256,71
126 Christer Ljungquist Lunds OK 01:40:09 259,33
128 Tomas Möller OK Södertörn 01:41:08 263,00
130 Sven-Gunnar Svensson Halmstad OK 01:43:36 272,23
Ingemar Andersson OK Orion 16:39:00 300,00
Göran Andersson Västerås SOK 16:39:00 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF