Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H65 K

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tord Halvarson OK Kåre 00:33:52 46,71
2 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:35:34 53,72
3 Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 00:35:52 54,96
4 Bob Kaill IK Omega 00:37:24 61,28
5 Åke Höglund Timrå SOK 00:37:30 61,70
6 Bertil Granberg OK Klemmingen 00:37:52 63,21
7 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:38:08 64,31
8 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 00:38:21 65,20
9 Oskar Johansson Stångenäs AIS 00:38:24 65,41
10 Lennart Karlsson Trollhättans SOK 00:38:49 67,13
11 Per Jacobsson Arboga OK 00:39:05 68,23
12 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 00:39:07 68,36
13 Bengt Jönsson Åkers IF 00:39:08 68,43
14 Leif Thorsson OK Grip 00:39:15 68,91
15 Lars-Erik Larsson OK Amne 00:40:12 72,83
16 Waste Byström OK Virdarna 00:40:29 74,00
17 Lennart Gustavsson IK Uven 00:40:58 76,00
18 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen 00:41:03 76,34
19 Boris Jansson Nybro OK 00:41:12 76,96
20 Lennart Färjhage OK Gipen 00:41:28 78,06
21 Sture Bergström OK Hammaren 00:41:40 78,88
22 Kent Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:41:48 79,43
24 Hans-Olof Forsberg Umeå OK 00:42:08 80,81
25 Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK 00:42:14 81,22
26 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 00:42:20 81,63
27 Sverker Tirén Hellas OK 00:42:30 82,32
28 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 00:42:37 82,80
29 Stig Nordqvist Västerbergslagens OL 00:42:41 83,08
31 Lars Oskar Ahlström Rasbo IK 00:42:53 83,90
33 Uno Karlsson Häverödals SK 00:43:17 85,55
34 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 00:43:28 86,31
35 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:43:34 86,72
36 Jan Olov Jonsson Tierps SOK 00:43:35 86,79
37 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:43:41 87,20
38 Bengt-Rune Wallström IK Uven 00:43:57 88,30
39 Ronny Ragnarsson OK Skogshjortarna 00:44:02 88,65
41 Hans Nordgren Arboga OK 00:44:42 91,40
42 Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 00:44:48 91,81
43 Göte Gustafsson Emmaboda Verda OK 00:44:52 92,08
43 Per-Arne Ekbom Arboga OK 00:44:52 92,08
45 Roland Lundqvist Långvikens OK 00:44:57 92,43
46 Gunnar Carlson OK Roxen 00:45:00 92,63
47 Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 00:45:15 93,67
48 Lars Ivar Bergman OK Fjällstigen 00:45:37 95,18
49 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:45:38 95,25
50 Gerth Sällström Lessebo OK 00:45:42 95,52
51 Sven Andersson Vännäs OK 00:45:47 95,87
52 Ove Johansson Strängnäs-Malmby OL 00:46:06 97,17
53 Arne Larsen Västerviks OK 00:46:12 97,58
54 Yngve Johansson Kristinehamns OK 00:46:15 97,79
55 Sören Johansson OK Norden 00:46:16 97,86
56 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:46:18 98,00
57 Torsten Westman OK Nolaskogsarna 00:46:21 98,20
58 Christer Holt OK Hierne 00:46:33 99,03
59 Benkt Anderson Lunds OK 00:46:42 99,65
60 Håkan Forsgren Gävle OK 00:47:07 101,37
61 Rolf Malmros Visborgs OK 00:47:23 102,47
62 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:47:33 103,15
63 Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 00:48:05 105,35
64 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:48:15 106,04
65 Leif Forsman Söderhamns OK 00:48:18 106,25
66 Arne Karlsson Värend GN OL 00:48:35 107,42
67 Erling Ekelöf Värend GN OL 00:48:43 107,97
68 Tommy Ljusenius Gustavsbergs OK 00:48:50 108,45
69 Göran Nilsson Valbo Allmänna IF 00:49:03 109,34
70 Ulf Löfgren Stora Tuna OK 00:49:22 110,65
71 Sven Jonasson OK Skogsfalken 00:49:31 111,27
72 Ivan Persson Malmö OK 00:49:34 111,47
73 Stig Gustavsson Södertälje IF 00:49:40 111,89
74 Bo Eklund Vimmerby OK 00:50:03 113,47
75 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 00:50:11 114,02
77 Göran Persson FK Finn 00:51:50 120,82
79 Arne Lorén OK Frisene 00:52:19 122,82
80 Bo Jonsson Boliden FFI 00:52:35 123,92
81 Lars-Åke Larsson OK Tranan 00:53:03 125,84
83 Christer Liwell Ärla IF 00:53:40 128,39
84 Nils Johannesson Helsingborgs SOK 00:53:41 128,45
85 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 00:53:45 128,73
86 Ove Forsberg Turebergs IF 00:53:46 128,80
88 Åke Björklund Västerviks OK 00:54:20 131,14
89 Kjell Tancred IBM-Klubben 00:54:24 131,41
91 Mats Rosén Hästveda OK 00:54:45 132,86
92 Johnny Malmgren Hjärnarps GH OL 00:54:52 133,34
93 Stig Oveland Valbo Allmänna IF 00:55:28 135,81
94 Lars-Olov Pettersson Arboga OK 00:55:57 137,81
95 Jan-Erik Holm Sigtuna OK 00:57:39 144,82
96 Sven Dahlskog OK Djerf 00:57:42 145,02
97 Roland Eriksson Hästveda OK 00:57:46 145,30
98 Göran Karlsson Lessebo OK 00:57:53 145,78
99 Kenneth Jonsson Vänersborgs SK 00:58:32 148,46
100 Bo Billman I 15 IF 00:58:49 149,63
101 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 00:59:02 150,52
102 Gert Johansson IK Gandvik 00:59:16 151,49
103 Thor-Erik Lindmark Svappavaara AIF 00:59:26 152,17
104 Bertil Ryberg OK Klyftamo 00:59:28 152,31
105 Bengt Fahlin IBM-Klubben 00:59:55 154,17
106 Jan-Olov Wåhlberg IBM-Klubben 01:00:01 154,58
108 Tore Kangas Västerås SOK 01:01:02 158,78
109 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 01:01:13 159,53
110 Bengt Åkerström SOK Träff 01:01:21 160,08
110 Lars Johansson Hägersta GF 01:01:21 160,08
112 Bengt Hansson OK Löftan 01:01:50 162,08
113 Boris Andersson Rånäs OK 01:02:05 163,11
114 Kjell Johansson Dalsjöfors GOIF 01:04:01 171,08
115 Anders Ahlqvist IBM-Klubben 01:04:23 172,59
116 Per-Olof Johansson OK Klyftamo 01:05:31 177,27
117 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 01:05:46 178,30
118 Folke Ringberg Lessebo OK 01:06:17 180,43
119 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 01:06:23 180,85
120 Hans Forsberg OK Kolmården 01:06:34 181,60
121 Kurt Nilsson Nyköpings OK 01:06:40 182,01
122 Hans Risberg Skattkärrs IF 01:06:56 183,11
123 Peter Bratt Bromma-Vällingby SOK 01:08:27 189,37
124 John-Erik Bergstrand Värend GN OL 01:09:43 194,60
125 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 01:10:55 199,55
126 Leif Persson Ljusdals OK 01:10:58 199,75
127 Krister Lindeberg Malmö OK 01:11:18 201,13
129 Karl-Johan Knutsson Nybro OK 01:15:47 219,62
130 Gunnar Karlsson Ätrans IF 01:18:05 229,11
131 Gunnar Olausson Lidköpings VSK 01:19:32 235,09
132 Key Lindell OK Södertörn 01:20:23 238,60
133 Ingemar Wästlund Västvärmlands OK 01:21:15 242,17
134 Hans Carlheim Turebergs IF 01:22:08 245,82
135 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 01:22:55 249,05
136 Sören Johansson Malmbergets AIF 01:23:25 251,11
137 Valter Persson Västerviks OK 01:27:50 269,33
138 Karl-Ivar Sköld Arboga OK 01:30:03 278,47
139 Allan Hammar OK Kompassen 01:33:36 293,12
140 Sören Haglund OK Kullingshof 01:35:03 299,10
Sune Andersson Kristinehamns OK 16:39:00 300,00
141 Rune Tjörnfors Ågesta OK 01:35:39 300,00
142 Anders Broberg OK Sänkan 01:40:58 300,00
143 Sven-Erik Forsell Lunds OK 01:55:53 300,00
Rogert Hägg Svaide-Roma SOK 16:39:00 300,00

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr