Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:42:32 38,98
2 Sivert Axelsson Kalmar OK 00:43:22 41,63
3 Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 00:43:57 43,48
4 Roland Karlsson Ronneby OK 00:47:09 53,64
5 Göran Olofsson Fjärås AIK 00:48:10 56,86
6 Hans Östlund OK Kroppefjäll 00:48:23 57,55
7 Erland Ling Jönköpings OK 00:49:46 61,94
8 Lars Cedérus Snättringe SK 00:49:54 62,36
9 Jerry Holm Eskilstuna OL 00:50:07 63,05
11 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 00:50:45 65,06
12 Per-Olof Eckerlid Sävedalens AIK 00:51:00 65,85
13 Rune Bengtsson Ronneby OK 00:51:08 66,28
14 Åke Gatelid Sigtuna OK 00:51:23 67,07
15 Rune Ahlander Jönköpings OK 00:51:53 68,66
16 Benny Bogstedt Tullinge SK 00:52:05 69,29
17 Ernie Broström Halmstad OK 00:52:29 70,56
18 Lars Inge Eklund Vimmerby OK 00:52:42 71,25
19 Matts Mattsson OK Gipen 00:53:06 72,52
20 Ingemar Holmberg IF Hagen 00:53:59 75,32
21 Magne Hagström Frölunda OL 00:54:06 75,69
21 Lars Johansson I OK Tor 00:54:06 75,69
23 Lennart Karlsson OK Grip 00:54:15 76,17
24 Lars Nord Södertälje IF 00:54:30 76,96
25 Karl-Henrik Lovang Västerbergslagens OL 00:54:36 77,28
26 Rolf Larsson Degerfors OK 00:55:10 79,08
27 Sven-Erik Widin Domnarvets GOIF 00:55:23 79,77
28 Kurt Bergstrand Lessebo OK 00:55:54 81,41
29 Erik Svensson Korsnäs IF OK 00:56:03 81,88
30 Harry Sundberg OK Klyftamo 00:56:07 82,09
31 Inge Nilsson Tockarps IK 00:56:20 82,78
32 Bo Källström Järfälla OK 00:56:49 84,31
33 Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 00:57:29 86,43
34 Nils Grann Kristinehamns OK 00:57:41 87,07
35 Bo Svensson Tockarps IK 00:57:47 87,38
36 Stig Karlsson Torsås OK 00:58:02 88,18
37 Karl-åke Dahlgren Svärdsjö IF 00:58:10 88,60
38 Thorsten Johansson Långvikens OK 00:58:31 89,71
39 Göran Thour Värend GN OL 00:58:38 90,08
40 Sune Ahlin Köping-Kolsva OK 00:58:41 90,24
43 Karl Gunnar Backlund Ockelbo OK 00:59:15 92,04
44 Kjell Wennergrund Järbo OK 00:59:21 92,35
45 Gösta Linge FK Vittus 00:59:33 92,99
46 Gunnar Johansson Filipstads OK 00:59:52 93,99
47 Kent Fredriksson OK Skogsvargarna 01:00:01 94,47
48 Alf Johansson Växjö OK 01:00:11 95,00
49 Ivan Ernvid Ulricehamns OK 01:00:19 95,42
51 Gunnar Persson Svanesunds GIF 01:00:36 96,32
52 Kurt Rydin OK Tranan 01:00:40 96,53
54 Kaj Wirén Visborgs OK 01:01:01 97,64
56 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 01:01:46 100,02
57 Sven-Olof Sandstedt Falköpings AIK OK 01:02:32 102,46
58 Torbjörn Ericsson Köping-Kolsva OK 01:03:01 103,99
59 Börje Rosenberg Lunds OK 01:03:19 104,94
60 Folke Eriksson I 19 IF 01:04:12 107,75
61 Staffan Melinder Tullinge SK 01:04:55 110,02
62 Göran Hektor Linköpings OK 01:05:17 111,18
63 Göran Enqvist Skellefteå OK 01:05:33 112,03
64 Alf Lundström Ljungskile FK 01:05:35 112,14
65 Rolf Westberg SK Trim/Virsbo 01:05:37 112,24
66 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 01:05:41 112,45
67 Ola Kleist Boxholm-Mjölby OL 01:06:05 113,72
68 Bo Westerberg Vänersborgs SK 01:06:26 114,83
69 Gösta Grahn Sävedalens AIK 01:07:31 118,27
70 Per Larsson Jönköpings OK 01:07:54 119,49
71 Leif Sjögren OK Orion 01:08:06 120,12
72 Bertil Eriksson OK Tyr 01:09:47 125,47
73 Allsing Carlsson OK Skogsvargarna 01:10:11 126,74
74 Per-Hugo Lundgren Lerums SOK 01:10:31 127,79
75 Arne Gustafsson Malmö OK 01:11:06 129,64
76 Rolf Andersson Vimmerby OK 01:11:15 130,12
77 Lars Kjellman Vandrarringen 01:11:38 131,34
78 Jan Kjellström Frölunda OL 01:11:54 132,18
80 Kurt Zander Västerås SK OK 01:11:58 132,40
81 Björn Torbiörnsson Järla Orientering 01:11:59 132,45
83 Hugo Isgren IFK Enskede 01:12:03 132,66
84 Lars Lång OK Klyftamo 01:12:06 132,82
85 Göran Karlsson OK Bävern 01:12:59 135,62
86 Ivar Luks GOIF Tjalve 01:13:18 136,63
87 Gösta Guteland Snättringe SK 01:13:19 136,68
88 Olle Näslund Timrå SOK 01:13:20 136,73
89 Karl-Inge Karlsson Istrums SK 01:13:29 137,21
91 Tore Pettersson OK Gipen 01:13:59 138,80
92 JB Larsson OK Löftan 01:14:09 139,32
93 Ragnar Bewert OK Landehof 01:14:31 140,49
94 Börje Johansson FK Finn 01:15:16 142,87
95 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 01:16:37 147,15
97 Stellan Helgesson Markbygdens OK 01:16:49 147,79
99 Henken Eriksson I 19 IF 01:18:28 153,02
100 Bernt Petersson Alvesta SOK 01:18:43 153,82
101 Gunnar Lindström OK Renen 01:18:50 154,19
102 Bror Forsberg Haninge SOK 01:19:13 155,40
103 Ruben Edvardsson Hästveda OK 01:19:57 157,73
104 Alf Messing Väsby OK 01:20:46 160,32
105 Stig Bengtsson Motala AIF OL 01:21:12 161,70
106 Torbjörn Hagin IK Gandvik 01:21:30 162,65
108 Sven-Olov Larsson Bodafors OK 01:22:06 164,55
110 Weine Carlsson IK Hakarpspojkarna 01:23:27 168,84
117 Bengt Nygren Malmö OK 01:29:53 189,26
118 Bengt Kleist Boxholm-Mjölby OL 01:30:02 189,73
119 Kåre Tengnér FK Friskus-Varberg 01:30:03 189,79
122 Göran Haglund Haninge SOK 01:34:27 203,75
123 Olle Eimersson Lidköpings VSK 01:34:53 205,12
125 Leif Jönsson Alvesta SOK 01:36:14 209,41
126 Ingemar Turesson Malmö OK 01:36:15 209,46
127 Ulf Nyström Lidköpings VSK 01:36:20 209,73
128 Sune Hagström IK Gandvik 01:37:21 212,95
129 Folke Lindgren Visborgs OK 01:37:33 213,59
130 Lennart Eriksson OK Enen 01:37:57 214,86
132 Gilbert Casselsjö OK Kolmården 01:41:59 227,66
134 Leif Andersson OK Motala 01:42:38 229,72
135 Roger Larsson Västvärmlands OK 01:44:40 236,17
137 Bo Hagborg Skene Sim o IS 01:46:06 240,72
138 Bernt Svanlund Enebybergs IF 01:54:38 267,80
139 Per Åkerholm Djurgårdens IF OF 01:58:43 280,76
Bo Norenvik OK Tor 16:39:00 300,00
Gert Olsson Malmö OK 16:39:00 300,00
Lars Åke Svensson Malmö OK 16:39:00 300,00
Olle Söderberg Halmstad OK 16:39:00 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF