Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H60 M

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Connie Roslund Hässleholms OK 00:46:48 65,91
2 Ebbe Malm Markaryds FK 00:47:52 69,01
3 Per-Erik Fagerström Stora Tuna OK 00:48:54 72,01
4 Lennart Vessberg Härnösands OK 00:49:18 73,17
5 Johannes Lindgren Värend GN OL 00:50:30 76,66
6 Gunnar Holm OK Bävern 00:50:36 76,95
7 Vilho Rokka Långshyttans AIK OK 00:51:01 78,16
8 Kaj Sölve Åke Andersson FK Finn 00:51:16 78,88
10 Gösta Svensson Rävetofta OK 00:53:00 83,92
11 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 00:55:14 90,40
12 Bo Johansson OK Stigen 00:56:02 92,73
13 Bo Klingsmo Dalaportens OL 00:56:08 93,02
15 Sigvard Eriksson OK Gränsen 00:56:37 94,42
16 Hans Linde Söderhamns OK 00:57:48 97,86
17 Owe Eek Köping-Kolsva OK 00:58:25 99,65
18 Christer Fallgren Gudhems IF 00:59:36 103,08
20 Lars Ström Tjällmo-Godegårds OK 01:00:08 104,63
22 Anders Wettemark Sundbybergs IK 01:01:47 109,42
23 Håkan Beijar Degerfors OK 01:01:58 109,96
24 Hans Nilsson Söderhamns OK 01:02:14 110,73
25 Jan-Erik Nilsson Ystads OK 01:03:07 113,30
27 Bengt-Göran Frantz Stigmännen Karlshamns OK 01:04:42 117,89
28 Greger Ingemansson Ystads OK 01:04:59 118,72
29 Leif Nilsson Västra Ämterviks IF 01:07:27 125,88
30 Timo Aatos Kaipe Västerbergslagens OL 01:08:55 130,14
31 Kjell Andersson OK Skogshjortarna 01:09:51 132,85
33 Leif Magnusson OK Torfinn 01:09:58 133,19
34 Jan Blomgren Västvärmlands OK 01:10:24 134,45
36 Nils Olsson Vandrarringen 01:12:55 141,76
37 Leif Erik Nordstrand OK Enen 01:13:37 143,79
39 Ulf Persson Anderstorps OK 01:14:28 146,26
40 Inge Larsson IF Thor 01:14:49 147,27
43 Lars Karlsson Gamleby OK 01:17:28 154,97
45 Svante Gunnar Olsson OK Kåre 01:18:09 156,95
47 Per-Åke Norberg OK Hällen 01:20:44 164,46
48 Sven-Olof Fransson SOK Aneby 01:22:19 169,05
52 Knut Benny Aspegren OK Kontinent 01:25:49 179,22
53 Lennart Alnell Snättringe SK 01:28:24 186,72
54 Lars Axling Södertälje IF 01:29:29 189,87
55 Stig Nydahl Stigmännen Karlshamns OK 01:31:19 195,19
56 Thomas Nyström OK Skogsströvarna 01:32:02 197,27
57 John Runo Schyberg Fjärås AIK 01:39:08 217,89
59 Rolf Göran Vilhelm Bodin Söderhamns OK 01:44:55 234,69
61 Åke Dahl Västvärmlands OK 01:48:26 244,90
63 Lars Gerborn Årjängs OK 02:17:32 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF