Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H50 M

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Kent Granqvist Västerviks OK 00:46:32 49,46
3 Kenth Sjöberg Bredaryds SOK 00:48:48 55,13
4 Anders Pettersson Mariestads FK 00:49:11 56,09
6 Tomas Holgersson Gamleby OK 00:49:46 57,55
7 Torsten Ramberg Hallstahammars OK 00:50:13 58,68
8 Staffan Lindbom OK Orion 00:51:16 61,30
9 Robert Rylander Söders SOL Tyresö 00:51:23 61,60
10 Anders Westerberg OK Enen 00:51:43 62,43
11 Håkan Karlsson Mälarö SOK 00:51:53 62,85
14 Christer Ludvik Turebergs IF 00:54:20 68,98
15 Sven-Arne Eriksson Hjärnarps GH OL 00:55:46 72,57
16 Claes-Göran Norlin Kungälvs OK 00:56:12 73,65
17 Ton Langerak Järfälla OK 00:57:20 76,49
18 Johnny Johansson Hjärnarps GH OL 00:57:39 77,28
19 Staffan Gunnarsson Eksjö SOK 00:58:25 79,20
20 Bertil Carlsson Jönköpings OK 00:58:45 80,03
22 Jan Olsson Västerviks OK 00:59:43 82,45
23 Peter Schulz Helsingborgs SOK 00:59:58 83,08
24 Håkan Granevi Tullinge SK 01:00:12 83,66
27 Kenneth Antonsson Vimmerby OK 01:01:12 86,16
28 Hans Letfors Snättringe SK 01:01:21 86,54
29 Curt Reinholdsson IF Thor 01:01:41 87,37
30 Peter Wiberg Mullsjö SOK 01:02:59 90,63
31 Thomas Bohman Nybro OK 01:03:33 92,05
32 Bernt-Olov Persson Köping-Kolsva OK 01:04:06 93,42
33 Rolf Nilsson Tullinge SK 01:04:56 95,51
35 Jan Ottmer Tormestorps IF 01:06:02 98,26
36 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 01:09:32 107,02
37 Mats Persson Falköpings AIK OK 01:10:10 108,61
38 Sten Oddmo Härlövs IF 01:11:11 111,15
39 Per Stafström Köping-Kolsva OK 01:11:40 112,36
40 Mats Karlsson GOIF Tjalve 01:11:46 112,61
41 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 01:12:09 113,57
42 Lars Olof Nordberg Bergnäsets AIK 01:12:10 113,61
43 Peter Sundh Sundbybergs IK 01:12:14 113,78
45 Anders Sundén Lesjöfors SK 01:13:30 116,95
46 Per Fröberg GOIF Tjalve 01:13:44 117,53
47 Tomas Åkerström FK Herkules 01:14:33 119,58
48 Tommy Boman Västerås SOK 01:15:48 122,70
49 Jan Söderberg Hägglunds IoFK 01:16:12 123,70
50 Per Lundgren Umeå OK 01:18:27 129,34
51 Ulf Ingvarsson OK Skogsfalken 01:19:01 130,75
52 Mats Runvik Kvarnsvedens GOIF OK 01:19:22 131,63
53 Per-Erik Svensson Lidköpings VSK 01:20:25 134,26
54 Carl Dahlstedt GOIF Tjalve 01:20:52 135,38
56 Klas Nilsson Kungälvs OK 01:29:49 157,78
57 Mats Svensson Bredaryds SOK 01:32:11 163,71
59 Ulf Bergelin Bergnäsets AIK 01:33:08 166,08
60 Ulf Palm IK Ymer 01:36:07 173,55
61 Torbjörn Larsson-Snygg Njurunda OK 01:37:19 176,55
63 Ingmar Tedhamre Snättringe SK 01:56:02 223,40
64 Thomas Tuvesson Lunds OK 02:00:57 235,70
65 Pelle Olofsson OK Skogshjortarna 02:17:40 277,54
Lars Kölvall OK Nalle 16:39:00 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF