Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:36:21 23,61
2 Marcus Andersson OK Nolaskogsarna 00:37:46 26,68
3 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:37:52 26,89
4 Elias Öhgren OK Kåre 00:38:26 28,12
6 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:38:41 28,66
7 Assar Hellström OK Ravinen 00:38:49 28,95
9 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:39:13 29,81
11 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:39:54 31,29
13 Didrik Hall Nyköpings OK 00:39:58 31,44
15 Anton Johansson OK Orion 00:40:57 33,56
17 Martin Gelinder Attunda OK 00:41:07 33,92
19 Leif Svensson OK Tisaren 00:41:29 34,72
21 Joakim Byström Järfälla OK 00:41:48 35,40
23 Einar Johansson Linköpings OK 00:41:59 35,80
26 Simon Andersson OK Rodhen 00:42:13 36,30
27 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:42:25 36,73
28 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:42:34 37,06
30 Kasper Westman Västerås SOK 00:42:56 37,85
31 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:43:10 38,36
32 Jens Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 00:43:12 38,43
33 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:43:15 38,54
34 Viktor Segersson OK 64 Torpa 00:43:16 38,57
34 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 00:43:16 38,57
36 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:43:42 39,51
37 Erik Karlsson Målilla OK 00:43:49 39,76
38 Marcus Svensson FK Boken 00:43:54 39,94
40 Anders Sjöbom Njurunda OK 00:44:11 40,55
41 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:44:20 40,88
43 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:45:00 42,32
46 David Mellin Sundbybergs IK 00:46:01 44,52
48 Oskar Andrén OK Tisaren 00:47:19 47,33
50 Simon Engel Hässleholms OK 00:47:48 48,38
51 Rasmus Larsson OK Alehof 00:47:52 48,52
52 Albin Petrén Kungälvs OK 00:47:56 48,66
54 Torsten Molitor Katrineholms OK 00:48:02 48,88
55 Filip Salén OK Renen 00:48:27 49,78
56 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 00:48:39 50,21
57 Gustav Sandstedt Eksjö SOK 00:48:43 50,36
58 Petter Johansson Linköpings OK 00:48:51 50,65
59 Emil Nilsson Umeå OK 00:49:30 52,05
61 Jesper Liderud Lidköpings VSK 00:49:53 52,88
62 Albin Detterfelt Linköpings OK 00:50:03 53,24
63 Jonas Larson Bergnäsets AIK 00:50:28 54,14
64 Simon Ågren OK Linné 00:50:47 54,83
65 Kalle Elisson Domnarvets GOIF 00:50:52 55,01
68 Anton Persson Markaryds FK 00:51:36 56,59
68 Olle Forsberg OK Ravinen 00:51:36 56,59
70 Gustav Magnusson IF Hagen 00:51:41 56,77
71 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:51:44 56,88
75 Erik Björklund Bjursås OK 00:52:36 58,76
76 Viktor Lundén Avesta OK 00:52:38 58,83
79 Axel Christoffersson OK Renen 00:52:54 59,41
80 Karl Reiver Bodafors OK 00:53:53 61,53
83 Arvid Johnson Degerfors OK 00:54:28 62,79
84 Emil Olsson OK Orion 00:54:37 63,12
85 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:55:16 64,52
87 Anders Vedin Selånger SOK 00:55:23 64,78
88 Daniel Gustavsson FK Friskus-Varberg 00:55:24 64,81
89 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:55:56 65,97
91 Simon Lageson Skogslöparna 00:57:27 69,25
92 Oscar Frylemo Attunda OK 00:57:28 69,28
96 Torgny Palm HJS-Vansbro OK 00:58:48 72,17
97 Gustav Andersson Avesta OK 00:58:58 72,53
98 Martin Vidfelt Lindebygdens OK 00:59:45 74,22
99 Jonatan Höjlind IFK Moras OK 00:59:46 74,26
101 Vilhelm Kilander Östersunds OK 01:00:31 75,88
102 Robin Jakobsson Gamleby OK 01:01:05 77,10
104 Oskar Pettersson OK Njudung 01:01:55 78,91
105 Niklas Hamström GOIF Tjalve 01:01:58 79,01
106 Johan Andersson Ryda SK 01:02:11 79,48
107 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 01:02:12 79,52
109 Marcus Nilsson Kempff Hässleholms OK 01:03:23 82,08
110 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 01:03:50 83,05
113 Erik Bengtsson IS Kullen 01:04:24 84,28
114 Olov Byberg Vittjärvs IK 01:04:31 84,53
115 Josef Sandén Sundbybergs IK 01:04:33 84,60
116 Joel Kristiansson Hässleholms OK 01:05:20 86,30
117 Jesper Lund Haninge SOK 01:05:55 87,56
118 Martin Smedmark OK Roslagen 01:06:21 88,49
119 Josef Svalbring Målilla OK 01:07:09 90,22
120 Oscar Gustavsson OK Bävern 01:07:24 90,76
121 Victor Henriksson Seskarö IF 01:08:21 92,82
122 Simon Lundin Finspångs SOK 01:08:42 93,58
123 Tobias Magnusson GOIF Tjalve 01:09:08 94,51
124 David Roos IF Thor 01:09:28 95,23
126 Johan Badenfelt Falkenbergs OK 01:09:56 96,24
128 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 01:10:45 98,01
130 Markus Hellström Sundbybergs IK 01:11:11 98,95
133 Fredrik Peterson Linköpings OK 01:13:30 103,96
134 Linus Welander Örkelljunga FK 01:15:23 108,03
135 Arvid Strandberg Skogslöparna 01:15:26 108,14
136 Erik Henckel Kexholms SK 01:15:56 109,22
137 Anders Larsson Frösö IF 01:16:06 109,58
138 Emil Andersson Domnarvets GOIF 01:16:52 111,24
139 Henrik Pettersson Västerviks OK 01:17:11 111,92
141 Axel Magnussen Skattkärrs IF 01:18:39 115,09
142 Jonathan Ström OK Nolaskogsarna 01:19:28 116,86
143 Anton Blom IK Uven 01:19:47 117,55
147 Joakim Ramsell Leksands OK 01:23:01 124,54
149 Glen Bales OK Kåre 01:24:54 128,61
150 Jakob Karlsson OK Skogsstjärnan 01:25:18 129,48
151 Stephen Svensson Torsås OK 01:25:23 129,66
154 Elias Sjöström Länna IF 01:30:31 140,76
158 Daniel Zachrisson Kungälvs OK 01:33:10 146,49
160 Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK 01:35:11 150,85
162 Hampus Hammersberg Frölunda OL 01:37:56 156,80
163 Filip Magnusson Stora Tuna OK 01:41:02 163,50
168 Filip Berntsson IF Rigor 01:56:36 197,17
169 Jonas Bäckström IF Rigor 02:00:02 204,59
170 Rasmus Willén Östersunds OK 02:06:04 217,64
171 Mattias Dahlberg Istrums SK 02:09:35 225,25
Erik Gunnarsson Eksjö SOK 16:39:00 300,00
Martin Larsson-Snygg Njurunda OK 16:39:00 300,00
174 Joel Östergren Alvesta SOK 03:42:16 300,00
Oskar Jensen Eds SK 16:39:00 300,00
Robin Patriksson Bodafors OK 16:39:00 300,00
Rasmus Rostö Rånäs OK 16:39:00 300,00
Erik Finnskog OK Tranan 16:39:00 300,00

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr