Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Filip Aguirre OK Kolmården 00:47:48 31,01
2 Olov Johansson Umeå OK 00:53:16 43,13
3 Tobias Andersson OK Österåker 00:54:01 44,79
4 Jonathan Winther Västerbergslagens OL 00:55:12 47,42
5 Markus Wallin Stora Tuna OK 00:55:13 47,45
5 Joel Andersson IK Gandvik 00:55:13 47,45
7 Fredrik Urby Västerås SOK 00:56:59 51,37
8 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 00:57:05 51,59
9 Martin Frisk Markbygdens OK 00:57:11 51,82
10 Jonas Ehn Södertälje-Nykvarn OF 00:57:13 51,89
11 Rikard Wadman Västerås SOK 00:57:15 51,96
12 Rasmus Bäck OK Kullingshof 00:57:19 52,11
13 Filip Östman Kristinehamns OK 00:57:55 53,44
14 Martin Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 00:58:07 53,89
15 Robert Larsson Gamleby OK 00:58:35 54,92
17 Tobias Wigertsson Torsås OK 01:00:48 59,84
18 Daniel Söderström OK Skogsvargarna 01:00:59 60,24
19 Anders Järpedal OK Skogsvargarna 01:01:23 61,13
20 Martin Løvald Hellberg Täby OK 01:01:36 61,61
21 Emil Andersson OK Kullingshof 01:01:51 62,17
22 Herman Andersson Lidköpings VSK 01:03:39 66,16
24 Bjarne Gelotte Tolered-Utby Ol-klubb 01:05:45 70,81
25 Gustav Karlsson Katrineholms OK 01:06:00 71,37
26 Mårten Holmström OK Österåker 01:08:19 76,51
27 Samuel Aasa Övertorneå IF 01:08:27 76,80
28 olle löfstedt Stora Tuna OK 01:08:29 76,88
29 Marcus Boman Stångenäs AIS 01:09:17 78,65
32 Joel Valfridsson Boxholm-Mjölby OL 01:11:24 83,34
33 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 01:11:27 83,46
34 Anders Ohlsson Uddevalla OK 01:11:47 84,19
35 Martin Hallberg Lidköpings VSK 01:12:00 84,68
36 Karl-Fredrik Olsson Västerviks OK 01:12:40 86,15
38 Emil Karlsson OK Alehof 01:13:31 88,04
39 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:14:45 90,77
40 Patrik Linder Västerås SOK 01:16:32 94,73
43 Martin Lindström SOK Viljan 01:20:41 103,93
44 Ludvig Berglin Växjö OK 01:21:21 105,41
46 Viktor Henriksson Korsnäs IF OK 01:22:04 107,00
47 Fredrik Olofsson OK Enen 01:22:45 108,52
49 Björn Larsson-Snygg Njurunda OK 01:23:59 111,25
50 Daniel Pettersson Västerviks OK 01:24:37 112,66
51 Niklas Wickander IFK Enskede 01:25:15 114,06
52 Simon Anderjon Alvesta SOK 01:27:22 118,75
54 Albin Björk Järla Orientering 01:30:25 125,52
60 Johan Sandrell Värend GN OL 01:42:02 151,28
63 Thomas Larsson Frösö IF 01:46:49 161,89
64 Mattias Berger Tidaholm SOK Sisu 01:51:06 171,39
David Porle Växjö OK 16:39:00 300,00
Algot Arksand Vallentuna-Össeby OL 16:39:00 300,00
Marcus Stråhle Söderhamns OK 16:39:00 300,00
Martin Bergström Älvsby IF OK 16:39:00 300,00

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr