Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H21 K

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Petter Haraldsson Gustavsbergs IF OK 00:31:40 7,76
4 Niklas Profors Varegg Fleridrett 00:31:46 8,02
8 Henric Carlsson Järla Orientering 00:33:25 12,33
9 Andreas Davidsson OK Klemmingen 00:34:11 14,34
10 Mårten Frendelius IFK Lidingös Skid o OK 00:34:16 14,56
12 Niklas Serrander Södertälje-Nykvarn OF 00:34:51 16,08
13 Anders Carlsson Hammarby IF OF 00:35:23 17,47
15 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 00:35:39 18,17
19 Lars Nordqvist Västerbergslagens OL 00:37:39 23,40
20 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 00:37:42 23,53
22 Erik Sonesson IFK Moras OK 00:38:34 25,79
23 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:38:36 25,88
24 Mattias Killander Hästveda OK 00:38:47 26,36
27 Thomas Gustavsson Gudhems IF 00:38:55 26,71
29 Simon Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:39:32 28,32
31 Erik Melén Motala AIF OL 00:40:01 29,58
32 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:40:35 31,06
33 Thomas Eek Köping-Kolsva OK 00:40:38 31,20
34 Jonas H Sand Gustavsbergs IF OK 00:40:44 31,46
34 Tomas Lundström OK Hällen 00:40:44 31,46
36 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:40:48 31,63
37 Eric Englöf Köping-Kolsva OK 00:40:52 31,81
39 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 00:40:58 32,07
40 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 00:41:46 34,16
41 Alexander Trempoltsev Hellas OK 00:42:05 34,99
42 Johannes Eklund Rånäs OK 00:42:10 35,20
45 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:42:17 35,51
47 Johan Sonesson IFK Moras OK 00:42:37 36,38
49 Erik Bengtsson FK Åsen 00:43:21 38,30
50 Björn Karlsson Oskarströms OK 00:43:29 38,64
51 Markus Nilsson OK Nackhe 00:43:30 38,69
52 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:43:47 39,43
53 Filip Ivermark Västerås SOK 00:43:56 39,82
54 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 00:44:18 40,78
56 Olof Bengtsson FK Åsen 00:44:23 41,00
57 Andreas Blomqvist FK Boken 00:44:28 41,21
58 Andreas Melin Göteborg/Majorna OK 00:45:23 43,61
59 Peter Stenbeck Halmstad OK 00:45:28 43,83
62 Johan Lundqvist OK Gynge 00:45:57 45,09
63 Lukas Brodin Hylte OK 00:46:04 45,40
64 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:46:19 46,05
66 Kristoffer Jansson OK Måsen 00:46:26 46,35
68 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 00:47:09 48,23
69 Magnus Kjellberg Dalenstam Istrums SK 00:47:11 48,31
70 Martin Palm IFK Moras OK 00:47:24 48,88
72 Peter Andersson Hylte OK 00:47:46 49,84
73 Morgan Bodin Gällstadbygdens SOK 00:47:49 49,97
74 Andreas Allerhed IFK Moras OK 00:48:06 50,71
75 Patrik Andersson Hylte OK 00:48:09 50,84
76 Jonas Pettersson Lessebo OK 00:48:12 50,97
77 Mattias Prick Uddevalla OK 00:48:54 52,80
78 Johan Tykesson Rävetofta OK 00:49:03 53,19
79 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:49:15 53,72
79 Niclas Eriksson OK Kåre 00:49:15 53,72
81 Stefan Vorberg OK Landehof 00:49:45 55,02
85 Marcus Olsson Falkenbergs OK 00:50:22 56,63
87 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:51:14 58,90
89 Jonas Ringsgård IFK Linköpings OS 00:51:17 59,03
90 Robert Carlsson OK Hällen 00:51:26 59,42
92 Peter Kjellberg Istrums SK 00:51:46 60,29
93 Jakob Lindeborg Täby OK 00:51:52 60,55
95 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 00:52:07 61,21
96 Peter Gustavsson Hylte OK 00:52:13 61,47
97 Carl Wiking OK Kåre 00:52:19 61,73
99 Robert Broström OK Hedströmmen 00:52:48 62,99
100 Niclas Eckhoff Helsingborgs SOK 00:53:01 63,56
102 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:53:31 64,87
103 Jonatan Lage Helsingborgs SOK 00:53:49 65,65
104 Bjarne Kampegård OK Södertörn 00:54:11 66,61
105 Björn Eriksson Svärdsjö IF 00:54:33 67,57
107 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 00:54:45 68,09
110 Claes Andersson Falkenbergs OK 00:54:52 68,39
111 Mathias Axelsson Västvärmlands OK 00:54:55 68,53
112 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:55:08 69,09
115 Erik Gohde Dalaportens OL 00:55:44 70,66
117 Joacim Gustafsson OK Klyftamo 00:55:52 71,01
118 Martin Bergqvist Lesjöfors SK 00:56:03 71,49
119 Henrik Lundqvist OK Gynge 00:56:34 72,84
122 Matts Tenland Andrarums IF 00:56:56 73,80
123 Patrik Wallin Falköpings AIK OK 00:56:59 73,93
124 Anders Ohlin Rånäs OK 00:57:07 74,28
125 Anton Lindholm Köping-Kolsva OK 00:57:16 74,67
126 Albert Skaar Ryda SK 00:57:28 75,19
129 Fredrik Svahn IF Hagen 00:58:08 76,93
130 Johan Leijgård Gudhems IF 00:58:10 77,02
131 Anders Karlsson Oskarströms OK 00:58:39 78,28
132 Klas Petersson IF Marin Väst 00:58:42 78,41
133 Jens Uddén Ljungskile FK 00:59:01 79,24
134 Johan Vilén Säterbygdens OK 00:59:27 80,37
135 Andreas Leijgård Gudhems IF 00:59:39 80,90
136 Olov Gohde Dalaportens OL 01:00:05 82,03
137 Thomas Lindell OK Södertörn 01:00:16 82,51
139 Mikael Bodin Gällstadbygdens SOK 01:00:54 84,16
142 William Hollowell OK Tyr 01:02:35 88,56
143 Magnus Eriksson Östersunds OK 01:03:15 90,30
144 Viktor Strid Österfärnebo IF 01:03:16 90,35
145 Emil Alexandersson Hylte OK 01:03:28 90,87
146 Oskar Nilsson OK Stigen 01:03:43 91,52
147 Ronnie Andersson Falkenbergs OK 01:04:16 92,96
149 Fredrik Persson FK Åsen 01:05:01 94,92
151 Rickard Alenkvist OK Linné 01:05:26 96,01
153 Niklas Fallgren Gudhems IF 01:05:38 96,53
154 Robert Rensgard OK Renen 01:05:42 96,71
155 Mikael Brodén OK P4 01:05:47 96,93
156 Sven-Åke Emanuelsson IFK Lidingös Skid o OK 01:06:00 97,49
157 Henrik Hellgren Norbergs OK 01:06:57 99,97
159 Peter Johansson Simlångsdalens IF 01:07:07 100,41
161 Johan Eliasson Falkenbergs OK 01:07:57 102,59
162 Marcus Olofsson OK Kolmården 01:08:07 103,02
165 Niklas Hedlund Umeå OK 01:08:28 103,94
166 Rikard Gustavsson Gudhems IF 01:09:06 105,59
167 Jonas Johnsson Hästveda OK 01:09:21 106,25
169 Roger Sandell OK Roxen 01:10:04 108,12
170 Jörgen Ingvarsson Östersunds OK 01:10:22 108,90
171 Jimmy Johansson FK Friskus-Varberg 01:10:49 110,08
173 Anders Jonsson IF Marin Väst 01:11:51 112,78
174 Johan Andersson Främmestads IK 01:12:02 113,26
176 Jesper Ackelman OK Enen 01:12:24 114,22
177 Johan Ferm Sidensjö IK 01:12:48 115,26
179 Jonas Sundell Umeå OK 01:13:02 115,87
181 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:14:17 119,14
182 Tobias Österlund IK Ymer 01:15:11 121,49
184 Lennart Bjufström SOK 68 01:15:51 123,23
185 Tobias Persson OK Kompassen 01:16:01 123,67
186 Andreas Olsson OK Silva 01:17:12 126,76
187 Tom Elmersson Värend GN OL 01:17:23 127,24
188 Sebastian Runander Trosabygdens OK 01:18:24 129,90
196 Per Svensson OK Skogshjortarna 01:22:29 140,57
197 Joel Nilsson Hässleholms OK 01:23:56 144,36
200 Conny Larsson OK Kompassen 01:27:25 153,46
201 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 01:29:06 157,86
202 John Bergsten Lidköpings VSK 01:29:16 158,30
205 Rickard Björkman Trollhättans SOK 01:35:14 173,89
207 Torbjörn Gillsparr K 3 IF 01:42:38 193,23
208 Markus Hubertsson IF Thor 01:43:37 195,80
Kristoffer Larsson OK Enen 16:39:00 300,00
Björn Linse Lunds OK 16:39:00 300,00
Björn Pehrsson OK Alehof 16:39:00 300,00

Annonser